Alzheimercentrum Zlín se účastní projektu "Život není zebra"

My, kteří se staráme o lidi bojující s Alzheimerovou chorobou, velice dobře víme, že život není černobílý. Proto s radostí přijímáme možnost účastnit se neziskového projektu „Život není zebra“, propojujícího dobrovolníky s neziskovými organizacemi. Pořádají jej studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a hlavním výstupem je festival, který se koná 18. 4. až 2. 5. 2018 ve Zlíně.

Na vernisáži festivalu se můžete potkat s ředitelkou Alzheimercentra Zlín Helenou Novákovou. Přímo od ní lze načerpat informace ohledně péče o blízkého člověka trpícího nějakou formou demence a dozvědět se, jak můžete i vy pomoci takto strádajícím lidem.

„Osobně se pokusím pro naše klienty na festivalu získat nové dobrovolníky, kteří by měli zájem věnovat jim kousek svého volného času a dovedností. Každý člověk, kterého nemoc omezila natolik, že potřebuje cizí pomoc, uvítá nové podněty, které mu zpestří jeho dny. Hledáme tedy kohokoli od studentů po seniorský věk, kdo by měl chuť třeba vzít někoho na procházku, nebo klientům číst, hrát na hudební nástroje, zpívat. Cokoli, co jim vykouzlí úsměv na tváři,“ vysvětluje ředitelka Alzheimercentra Zlín Helena Nováková a dodává, že ačkoli klientům věnujeme veškerou potřebnou péči a připravujeme pestrý program, návštěva z venku, nový sociální kontakt, je zkrátka tím co vždy udělá radost.

Nemusíte být člověkem, který se profesně pohybuje v neziskovém sektoru, festival je připraven pro všechny, kterým není lhostejné dění v jejich okolí. Přijďte za námi na vernisáž ve středu 18. 4. 2018 v 17 hodin do zlínského Klubu 204.

http://www.zebra.utb.cz/