Jděte s Alzheimerem do Prčic!

„Jděte s tím Alzheimerem do Prčic, to nám tu často v žertu říkává jedna klientka. Z jejího nadhledu nad bojem s touto zákeřnou nemocí se zrodila inspirace a my jsme si řekli, že tedy půjdeme!  Chceme ukázat, že lidé trpící Alzheimerovou chorobou ještě mohou mnohé dokázat a inspirovat své okolí. Zároveň víme, že pohyb na čerstvém vzduchu, nové vjemy a podněty, pomáhají nemocným udržovat a někdy i navracet některé jejich mentální schopnosti a dovednosti,“ popisuje vznik celé akce Markéta Šatalíková, vedoucí aktivizačních pracovníků Alzheimercentra Průhonice.

V sobotu 19. 5. 2018 se tedy klienti Alzheimercentra Průhonice, za doprovodu svých ošetřovatelů, chystají zdolat část trasy slavného Pochodu Praha – Prčice. Zúčastní se takzvané vozíčkářské trasy Miličín – Prčice. Je dlouhá 13 kilometrů a úsek má pod patronátem Pražská asociace vozíčkářů. (Více informací naleznete zde: http://www.pov.cz/pochod-praha-prcice/pochod-praha-prcice-2018 )

„Z Miličína vyrážíme zhruba v 9:30, klienty povezou ošetřovatelé na vozících. Máme za sebou už několik podobných sportovních výzev a víme, že našim klientům i pečovatelům přinášejí hodně radosti, pomáhají zahánět chmury, stírat  omezení a bariéry, která Alzheimerova choroba přináší,“ těší se na účast průhonického teamu ředitelka Alzheimercentra Průhonice Marie Brilová. Dodává, že už jen samotný pobyt na čerstvém vzduchu a velké množství okolních vjemů je pro klienty srovnatelně náročným výkonem, jako když se zdraví lidé vydají na slavnou sedmdesátikilometrovou trasu Karla Kulleho.