Klienti Alzheimercentra Průhonice se vydají na trasu dlouhou 1800 kilometrů!

To, že sport pomáhá překonávat potíže a zlepšovat zdravotní stav, platí i pro lidi bojující s Alzheimerovu nemocí.

„Dobrá nálada, zdravý pohyb a soutěživost jsou ingredience, které se snažíme přimíchat jako koření do života našich klientů. Právě takové emoce nabízí i účast v celorepublikové rotopedové soutěži mezi domovy seniorů nazvané Jedeme v tom společně,“ vysvětluje Markéta Šatalíková, vedoucí aktivizačních pracovníků Alzheimercentra Průhonice.

Zdolat trasu dlouhou 1800 kilometrů, to je výzva, na kterou si sám troufne jen velice zdatný jedinec. Ale naši klienti nejsou sami! Všichni, kteří se zapojí do této akce, tvoří jeden velký team lidí, nevzdávajících se radosti ze sportu a sounáležitosti kolektivu, ani v pozdějším věku a vzdor boji s nemocí. Jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto báječného nápadu, který už třetím rokem pořádá pro klienty domovů pro seniory v České a Slovenské republice Domov pro seniory  Vrbno. Veškeré detaily akce, nad kterou převzala záštitu i manželka prezidenta České republiky paní Ivana Zemanová, naleznete zde: https://www.jedeme-spolecne.cz/rok-2018/

„Závodníci Alzheimercentra Průhonice odstartují 1. 3. 2018 v 10:00 hodin a závod se jede až do konce dubna. Soutěží za nás celkem 23 klientů na 3 rotopedech. Naši závodníci každý den na rotopedech najedou, co bude v jejich silách. Počet zdolaných kilometrů zapíšeme do speciální aplikace. Ta během dvou měsíců průběžně sčítá výkony účastníků a podle nich určí i pořadí teamů,“ doplňuje Markéta Šatalíková .

 

Parneři 3.ročníku
Partnři akce

Fotogalerie