Ministr zdravotnictví: Alzheimercentrum Zlín odvádí skvělou práci!

„Viděl jsem několik zařízení, ale tady skutečně odvádíte skvělou práci! Je to s podivem, co všechno děláte pro klienty, “ zhodnotil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch své dojmy z návštěvy Alzheimercentra Zlín.

Pan ministr navštívil pobočku sítě Alzheimercentrum ve Zlíně ve středu 4. dubna. Mezi klienty a pečovateli se zajímal o úroveň péče, terapeutické možnosti i o nabídku aktivit pro smysluplné využití volného času lidí bojujících s Alzheimerovou chorobou.

„Nejvíc nás potěšila slova chvály od pana ministra, který se netajil tím, že už navštívil a viděl více obdobných zařízení a v porovnání s těmito zkušenostmi hodnotil naši péči o klienty jako excelentní! Jsme za to velice rádi, takové  uznání práce, kterou děláme srdcem a jak nejlépe umíme, nás samozřejmě nesmírně povzbuzuje, jsme na takové hodnocení pyšní,“ uvedla ředitelka Alzheimercentra Zlín Helena Nováková.

Setkání provázela velice příjemná atmosféra. Klienti vyrobili panu ministrovi osobní dárek, protože má rád obrazy laděné do modré barvy. Využili k tomu techniku enkaustiky, kterou znají z arteterapií. Jde o tvořivé malování horkým voskem, které si pan ministr i sám vyzkoušel, aby věděl, jak dílo pro něj vznikalo. Proto má na našich fotografiích pan ministr v ruce i žehličku.

Pan ministr je moc příjemný člověk a dokonce nám zahrál na klávesy a zazpíval, bylo to krásné,“ pochvalovala si jedna z klientek zlínského Alzheimercentra průběh odpoledne.

Návštěva pana ministra darovala nejen příjemné zážitky našim klientům, ale otevřela i možnosti spolupráce našich odborníků na přípravě reformy dlouhodobé péče, která se chystá v rámci kompetencí ministerstev zdravotnictví a práce a sociálních věcí. Jsme velice rádi, že naše dlouholeté zkušenosti s péčí o lidi trpící nejen Alzheimerovou chorobou, ale i dalšími typy demence, mohou pomoci při rozvoji tak nesmírně důležité oblasti zdravotní a sociální péče.

 

Podívejte se jak pochválil práci našeho Alzheimercentra ministr zdravotnictví! Věnoval nám velký prostor ve svém YouTube příspěvku o pracovní návštěvě Zína:

Video

Fotogalerie