Filipov

Alzheimercentrum Filipov o.p.s.
Zámecká 1/25
286 01 Čáslav

GPS: 49°53'50.017"N, 15°25'22.386"E

Kontakt: +420 774 774 011

E-mail: filipov@alzheimercentrum.cz

Ubytování Kroměříž

O zařízení 

Alzheimercentrum Filipov o.p.s. se nachází v prostorách kompletně zrekonstruovaného zámku, který svým vzhledem velmi nápadně připomíná zámek Hluboká nad Vltavou. Objekt je vzdálen tři kilometry od starobylého města Čáslav v krásné a klidné přírodě. Zařízení disponuje moderní novou přístavbou s lůžkovou částí, zatímco historická část je věrně rekonstruována v původní podobě. Nedílnou součástí objektu je i pečlivě udržovaná zámecká zahrada.

Klienti jsou ubytováni ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Prostorné a útulně zařízené pokoje se nacházejí v zrekonstruované části budovy.

Součástí objektu jsou i vhodně upravené a zařízené společenské a terapeutické místnosti vybavené potřebnými pomůckami, kde nejenže probíhají arteterapie, reminiscenční terapie, ergoterapie, fyzioterapie, rehabilitace a další aktivity, ale také slouží jako klidné místo, kde si mohou klienti posedět, odpočinout si, dívat se na televizi či si vypít kávu. Budova je třípatrová, částečně bezbariérová a má několik výtahů.

Fotogalerie

Stravování je zajištěno prostřednictvím vlastní kuchyně, skladba stravy odpovídá vyšším požadavkům kladeným na nároky související s nemocí. V zařízení je zajištěna odborná lékařská a zdravotnická péče, poskytovaná všeobecnými sestrami a zdravotnickými asistenty.  O klienty dále pečuje tým složený ze sociálního pracovníka a pracovníků v sociálních službách, aktivizačních pracovníků a kvalifikovaný personál kuchyně a údržby.

Klientům zařízení nabízíme v rámci terapií nejrůznější aktivity, mezi něž patří muzikoterapie, reminiscence, canisterapie, arteterapie, aromaterapie, taneční a pohybová terapie, smyslová stimulace a mnoho dalších.

Lidská vřelost, vstřícnost, pohoda, pohlazení, kvalitní a bezpečná péče odpovídající požadavkům na klidný a důstojný život našich klientů je pro nás prioritou.

Alzheimercentrum Filipov o.p.s. je aktivně zapojeno do projektu přenosu know-how péče o osoby s Alzheimerovou chorobou, který probíhá na celostátní úrovni a zároveň navazuje na mezinárodní vztahy se zahraničními partnery a získává tak další/nové zkušenosti v oblasti péče o osoby s Alzheimerovou chorobou a podporu při dalším zajišťování odborné péče v ČR.

Naše služby jsou zajišťovány kvalifikovanými pracovníky, kteří se neustále vzdělávají a snaží se v praxi uplatňovat nové poznatky, tak aby docházelo k zajištění péče na co nejvyšší úrovni.

Žádost o umístění v Alzheimercentru

Pokud máte zájem o umístění v zařízení Alzheimercentrum Filipov o.p.s., vyplňte nezávaznou Žádost o umístění nového klienta. Žádost je ihned po odeslání zpracována. Kopii žádosti (v případě vyplnění vašeho e-mailu přímo ve formuláři „Žádost o umístění“) obdržíte do vaší e-mailové schránky. Součástí potvrzení je pořadové číslo a Vámi vybraná zařízení Vás budou kontaktovat, jakmile se uvolní lůžko.

Fotogalerie

2016

 

 

 

Reference

Vážená paní ředitelko.

dovolte mi, abych Vaším prostřednictvím poděkovala za péči, kterou jste věnovali mé mamince, paní  VM, která u vás strávila posledních jeden a půl roku svého života. Velice si vážím laskavosti, s jakou jste o maminku pečovali. Uvědomuji si, jak mnoho psychických, ale i fyzických sil tato každodenní práce obnáší a jak je  stále ne plně doceněná. Proto předejte mé poděkování všem zaměstnancům vedení, zdravotním  sestrám, sociálním a technickým pracovníkům. Díky vám všem jsem se já a pevně věřím, že i maminka ve vašem centru cítily dobře. Všem vám přeji pevné zdraví, spokojenost v práci i v osobním životě a uchování si lidskosti a empatie k vašim klientům.

Za celou rodinu mnohokrát děkuji.

VZ
únor 2018


 

Vážená paní ředitelko,

chtěla bych touto cestou poděkovat Vám, všem sestrám, administrativním pracovníkům, i celému personálu, jak jste se starali o mou maminku, paní JV, která v únoru 2018 ve Filipově zemřela. Snad každý zná pohádku Pyšnou princeznu a kdo spatří Filipov a jeho krásnou zahradu, připadá si jako v této pohádce. Jako je nádherná zahrada, tak i v prostorách budovy jsou moc krásná místa, kde je perfektně uklizeno, čisto, zaměstnanci se starají o klienty od samého rána. A právě jim patří můj největší obdiv a dík, který se ani nedá vyjádřit slovy. Přála bych si, aby se v našem státě prosadilo, aby tato práce byla lépe finančně ohodnocena. Je hrozně málo lidí, kteří by tuto práci mohli vykonávat. Váš domov má ovšem úžasný kolektiv pečovatelů, z kterých vyzařuje obrovská profesionalita, jejich úsměv, příjemné vystupování a hlavně s jakou láskou se o každého klienta starají. Moje maminka byla u Vás sice krátce, ale odešla s veškerou důstojností a ctí, za což Vám patří můj velký dík.

Dcera LM
18.2.2018


 

Vážená paní ředitelko,

naše maminka paní Z.L. je v AC Filipov od března roku 2017.
Chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu za péči o ni. Moje cesty do Filipova jsou plné očekávání, jak na tom mamka bude. Už při vstupu do budovy na mě dýchne klidná atmosféra, uklizené prostory, úžasná výzdoba, která se mění dle ročního období a vstřícný personál.
O zdravotních problémech mé mamky jsem informována, sestřičky mi vše vysvětlí, poradí a já odcházím spokojena. Prostředí zahrady je krásné, upravené. Ergoterapie také nemá chybu. Člověk žasne, co všechno ještě dokáží klienti pomocí lektroky vytvořit.
Ráda si počtu ve Zpravodaji o dění v AC, protože od mamky se už člověk nic nedozví. Program v AC je pestrý a koncipovaný vzhledem ke zdravotním možnostem klientů.
Práce s klienty AC je určitě náročná po psychické i fyzické stránce a všichni mají můj velký obdiv.
Přeji Vám i celému personálu klidné a spokojené Vánoce a do nového roku hodně sil a zdraví v péči o klienty.

Z.S. (dcera)
19.12.2017 


 Dobrý den,

sice jsem u Vás ve Filipově zatím mockrát nebyla, jelikož je u Vás moje maminka krátce, ale nechápu, kde v dnešní době hledáte všechny ty milé a příjemné lidi, kteří se starají o klienty.

Opravdu u Vás dýchá ze všech stran milá atmosféra, kterou pro své obyvatele vytváříte.

Jsem moc ráda, že u Vás moje maminka může být.

Děkuji. E.H.

21.11.2017


 Vážení zaměstnanci Alzheimercentra Filipov,

bezmála tři roky jste se o mne starali, pomáhali a ulevovali utrpení, jehož příčinou byla moje zákeřná choroba. Stěží lze slovy vyjádřit vděk za nelehkou práci a bezbřehou ochotu.

Přeji Vám hodně sil fyzických i duševních, k zvládnutí tohoto poslání.

S nesmírným vděkem, Vaše pacientka J.I.

Za maminku, syn T.I.

10.11.2017


Vážená paní ředitelko,

rád bych Vám i celému vašemu týmu poděkoval za péči, kterou jste věnovali mé matce. Je obdivuhodné, jak odborně i lidsky kvalitní tým jste vybudovali. Sám pracuji ve zdravotnictví a tak dokáži ledacos ohodnotit. Genius loci Filipova byl pro mě i mou rodinu balzámem na duši. Přeji Vám i všem pracovníkům napříč profesemi jen to nejlepší, vždy budu na Filipov vzpomínat s úsměvem v duši.

S.L.

5.2.2017


 Vážení a milí,

Chtěla bych vám vyslovit veliký dík za to, jak jste pečovali a starali se po celých neuvěřitelných osm let o moji sestru MUDr. M.N. a nakonec i za to, že jste jí umožnili její poslední usmíření s Pánem Nejvyšším, pro všechny nás tak důležité. Moc vám děkuji a vyslovuji veliký obdiv vaší práci a přeji vám do ní moc sil a pomoci Boží.

Se srdečným pozdravem Vaše JT

20.5.2016


Vážení a milí zaměstnanci,

dovolte, abych Vám touto cestou poděkoval za péči, kterou jste více než rok poskytovali mé drahé manželce V.V. Velice si vážím toho, že jste se po celou dobu jejího pobytu upřímně snažili o to, aby se u Vás cítila co nejlépe. Za Vaši péči a podporu jsem Vám  velmi vděčný.

S pozdravem

JV s rodinou

15.4.2016


Dobrý den vám všem ve Filipově.

Chci touto cestou vám všem – paní ředitelko, úžasné a obětavé sestry, mužští opatrovníci, kuchařský personál a všem, kteří vám s vaší nelehkou a obdivuhodnou prací pomáhají, poděkovat za perfektní péči o moji maminku a vyslovit moji úctu k vám všem.

S velkým obdivem

TS

22.ledna 2016


Dobrý den,

moc vám děkuji za vzornou péči. Rozesmálo mě, když mi maminka volala, ať za ní nejezdím, protože na mě nemá čas. Musí totiž s holkama péct!

JCH

16.12.2015


Poděkování vám všem, kteří se trpělivě staráte o naši maminku a babičku – pí. B.S. Velmi si vaší práce vážíme a velmi děkujeme.

Šárka a Pavel H.

prosinec 2015


Ještě jednou ze srdce děkuji za péči o naši maminku, velmi si toho s bratrem a manželem vážíme.
Na mamince je vidět, že je ve Filipově spokojená a my už dnes víme, že péči na takové úrovni jako je v AC, bychom nebyli schopni vlastními silami vůbec zvládnout.

Se srdečným pozdravem

HN


Děkuji za Vaše slova, také jsme si k Filipovu vytvořili za ty roky přátelský vztah a je nám jasné, že maminka bojovala tak dlouho a statečně jen díky Vaší nadstandardní péči. Něco takového bychom jí ve státním zařízení zajistit nemohli. Maminka u Vás prožila pěkný závěr života a cítila se jako doma. V určité fázi to sama řekla, že domů se už vrátit nechce, že doma je tam.

Samozřejmě děkujeme také celému personálu, byli jste vždy velmi vstřícní, ochotní a profesionální, o maminku bylo skvěle postaráno.

S pozdravem

MM

14.8.2015


Vážení,

dovolte mi,abych vám ze srdce poděkovala za péči, kterou jste věnovali našemu tatínkovi, panu J.K., po dobu jeho pobytu u vás od 17.4.2013 do 4.2.2014, kdy bohužel zemřel. U našeho tatínka, vzhledem k jeho věku a zdravotnímu stavu, nebyla naděje na uzdravení, ale vím, že jste udělali všechno, co bylo možné, abyste mu ulehčili poslední období života. Oceňuji také váš citlivý přístup ke mě v době, která byla pro nás velice náročná. Často na vás myslím. Ještě jednou děkuji a přeji vám hodně zdraví a sily v další práci.

S pozdravem IM

26.5.2015


Za veškerou péči, kterou jste naší mamince v posledních dvou letech poskytovali, Vám srdečně děkujeme. Vždy jsme obdivovali, s jakou profesionalitou, empatií, elánem a dobrou náladou všichni Vaši zaměstnanci přistupovali k nesnadným pracovním úkolům. Do nového roku přejem všem pevné zdraví, hodně pracovních úspěchů i štěstí v osobním životě.

DK a LK

30.prosince 2014


Poděkování vám všem, kteří se staráte o mou maminku B.S….Velmi si vaší práce vážíme a upřímně děkujeme.

Š. a PH

prosinec 2014


Maminka je u vás právě rok a tak jsem při této příležitosti chtěla vám všem moc poděkovat. Péče o pacienty je tak náročná a přitom to všichni dokážete s obdivuhodnou a nesmírně cennou laskavostí, vlídností i humorem. Tento přístup je samozřejmě důležitý pro pacienty, ale i pro mě, hlavně zpočátku, než jsem si trichu zvykla a srovnala se s tím, že se o maminku nepostarám sama, jste mi moc pomohli a pomáháte stále.

Keště jednou děkuji za všechno.

O.H. dcera klientky O.D.

30.10. 2014


Péče, kterou poskytujete, je opravdu profesionální a zároveň k ní přidáváte neocenitelnou nadhodnotu a tou je velmi lidský, vřelý vztah ke svým klientům.   Celý e-mail...


Maminka tuhle říkala mému muži smrtelně vážně, že kdyby měl nějaké problémy, nechť se obrátí na naše syny, aby mu Filipov na stará kolena dopřáli.   Celý e-mail...


Vzorná čistota vždy, když jsem přijela, byla úžasná a vím, jak náročné to bývá. Musím zmínit také výbornou kuchyň a nádherný park, kde jsme často s babičkou seděly a mělo to krásnou lázeňskou atmosféru.

Velice oceňuji krásné, vkusné a domovské prostředí, které jste pro klienty vytvořili a které se neustále vylepšuje.   Více...


Zahraničním hostům i nám jste předvedli péči světové úrovně, navíc opravdu s lidským přístupem ke klientům i zaměstnancům.   Celý e-mail...


Váš ústav poskytuje velmi důstojné životní podmínky v tak nedůstojném stavu těla i mysli.   Více...

Akce

Každoroční zahradní slavnost v Alzheimercentru Filipov o.p.s. je velkou akcí, které se zúčastňuje přes 350 lidí. Cílem je prožít společné odpoledne, kdy se ztrácejí bariéry mezi personálem zařízení a příbuznými klientů. Snahou vedení Alzheimercentra Filipov o.p.s. je nejen zorganizování hezkého odpoledne se zábavným programem, ale hlavně vybudování méně formálních vztahů mezi pracovníky a rodinami. Všichni totiž mají společnou snahu – co nejlepší péči o nemocné klienty/rodinné příslušníky, vytváření atmosféry pohody a důvěry a službu bližním v tom nejlepším slova smyslu.

Základní témata slavností bývají různá. Ve Filipově už prožili odpoledne ve znamení třicátých let  minulého století, ocitli se ve světě pohádky o Popelce, na staročeské pouti, přesunuli se i do středověku nebo měli možnost setkat se se slavnou filmovou postavou – Limonádovým Joem.

V pátek 10. června 2016 zorganizovali zaměstnanci Alzheimercentra Filipov o.p.s. již  šestou zahradní slavnost v osmileté historii zařízení. Ústředním námětem a nejlepším bodem programu byla zkrácená verze známé pohádky Mrazík (v červnu). Nejen úžasný herecký výkon všech zúčastněných (v hlavních rolích pracovníci společnosti), ale i výzdoba zařízení, jídelníček, kostými, soutěže pro děti, cirkusové vystoupení, upomínkové předměty a spousta maličkostí se nesly v duchu Ruska, jak nám ho vykreslila výše zmíněná pohádka.

Hosté se opravdu výborně bavili, dobře se najedli a prožili krásné odpoledne se svými blízkými.

Páteční odpoledne bylo ve znamení dobré nálady, smíchu, pohody a lidské vzájemnosti.

Doufáme, že Vás o tom přesvědčí i fotografie z této akce.

Zahradní slavnost 2009
Zahradní slavnost 2010
Zahradní slavnost 2011
Zahradní slavnost 2012
Zahradní slavnost 2014 
Zahradní slavnost 2015
Zahradní slavnost 2016


Můžete také navštívit náš Facebook zde

Magazín

Pravidelně každé tři měsíce připravujeme čtvrtletník zajímavostí o životě v našem Alzheimercentru. Plně si uvědomujeme, že v dnešní uspěchané době tak rodinám dáváme další možnost, jak být v kontaktu se svým blízkým. Prostřednictvím magazínu vás seznamujeme s chodem zařízení a informujeme o všech aktivitách, výletech i novinkách, které se v daném období udály. Bohatá fotodokumentace, popis naší péče o klienty, okénka zajímavostí o terapiích – to vše můžete nalézt v tomto periodiku.

Magazíny 2018 I.      
Magazíny 2017 I.  II.  III.  IV.
Magazíny 2016 I.  II.  III.  IV.
Magazíny 2015 I.  II.  III.  IV.
Magazíny 2014 I. II. III. IV.
Magazíny 2013 I. II. III. IV.

Registrované služby

Alzheimercentrum Filipov o.p.s. má registrovány dvě sociální služby:

Domov se zvláštním režimem

Denní stacionářVolná pracovní místa

Fyzioterapeut, zdravotní sestra, zdravotnický asistent 

(hlavní pracovní poměr)

Požadavky:

 • kvalifikace v oboru
 • schopnost samostatné práce
 • spolehlivost, pečlivost, empatie                              

Nabízíme: 

 • zázemí organizace, která poskytuje kvalitní péči
 • profesionalitu v péči o seniory
 • možnost dalšího vzdělávání
 • spolupráci ve zkušeném týmu 

Svoje žádosti zasílejte prosím na adresu: cv.filipov@alzheimercentrum.cz

Dary

Děkujeme všem dárcům, kteří nás finančně i věcně podpořili. Velice si vážíme Vaší podpory.

2018

 • Firma LOGIO – pan Martin Kment
 • Firma PLAS – paní Alena Plasová

2017

 • ADAMED Czech Republic s.r.o.
 • ALLIANZ – nadační fond
 • paní Ing. Věra Pázlerová
 • paní Ing. Marie Slovinská

2016

 • UNTRACO v.o.s.
 • ABBOTT Laboratories, s.r.o.
 • paní JUDr. Alena Horáčková
 • paní Ing. Věra Pázlerová
 • paní Lada Konárková
 • paní Ing. Slovinská

Granty

Projekt "Vdělávání pracovníků v přímé péči - prostřednictvím metody Bazální stimulace"
Podpořeno z programu Výboru dobré vůle - nadace Olgy Havlové

Dotace

Spolufinancování sociálních služeb zařazených do krajské sítě sociálních služeb ve Středočeském kraji

Dotace/příspěvek na financování sociální služby Domov se zvláštním režimem – Alzheimercentrum Filipov o.p.s. k zajištění poskytování sociální služby, tedy činnosti nebo souboru činností podle zákona č.108/20016 Sb., zajišťující pomoc a podporu osobám za účelem sociálního začlenění nebo prevence sociálního vyloučení na období, kterým je rok 2017.


Příspěvek na vyhrazení společensky účelného pracovního místa v rámci projektu „Generační tandem - podpora generační výměny ve Středočeském kraji II“.
V období od 20. 6. 2016 do 31. 5. 2017 byla u zaměstnavatele Alzheimercentrum Filipov o.p.s. IČO: 28441397 v rámci tohoto projektu podpořena 2 pracovní místa.


Příspěvek na vyhrazení společensky účelného pracovního místa z národního projektu Nové příležitosti – SÚMP, financovaného z Operačního programu Zaměstnanost“.
V období od 1.11.2017 do 30.4.2018 byla u zaměstnavatele Alzheimercentrum Filipov o.p.s. IČO: 28441397 v rámci tohoto projektu podpořena 2 pracovní místa.

 

 

Kontakty

Jana Střihavková Ředitelka zařízení
Jana Střihavková
Marie Koutová Vrchní sestra
Marie Koutová
Jana Průchová Staniční sestra
Jana Průchová
Směnová sestra
Mgr. Linda kameníková Sociální pracovnice
Mgr. Linda Kameníková
Štěpánka Šťastná Vedoucí provozu
 Štěpánka Šťastná
Ivana Zdeňková Administrativní pracovník
Ivana Zdeňková