Loucký Mlýn

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s.

Loucký Mlýn
Radčice 58
389 01 Vodňany

GPS: 49°9'39.492"N, 14°12'0.190"E

Kontakt: +420 773 377 021

E-mail: louckymlyn@alzheimercentrum.cz

Ubytování Kroměříž

O zařízení

Alzheimercentrum Prácheň  o.p.s.- Loucký Mlýn provozuje svoji činnost již od roku 1998. Nachází se uprostřed nádherné klidné přírody nedaleko městečka Vodňany, na trase České Budějovice – Písek. Rozlehlá pole, řeka Blanice a venkovská cesta bez velkého provozu motivují klienty k pobytu venku v doprovodu personálu, což přispívá k jejich aktivizaci.

Zařízení má dvě patra s výtahem, terapeutické místnosti, společenské prostory, jídelnu s LCD televizory a velkou zahradu s posezením. Ubytování je realizováno v dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.  V budově se nachází i koupelna s velkou vanou a příjemným zvedákem na pohon vodovodní baterie, který je pro klienty bezpečný a nevyvolává v nich negativní pocity nebo strach z neznámého prostoru. Pokoje jsou koncipovány a vybaveny tak, aby byly pro klienta bezpečné a klidné, i když v rámci péče v těchto pokojích netráví nijak dlouhý čas, čímž je podpořena jejich aktivizace. Na pokojích probíhá pouze individuální terapie dle potřeb a přání klientů jako jsou např. bazální stimulace, reflexní terapie, míčkování, masáže, Dornova metoda a mnoho dalších. Na pokojích je možno se připojit na internet a někteří klienti tuto službu i využívají.

Jídelna a další místnosti jsou vybaveny tak, aby působily příjemně a současně splňovaly svůj účel. Klientům je k dispozici také kuchyň a obývací pokoj. Tyto místnosti slouží k nácviku soběstačnosti a byly zařízeny tak, aby splňovaly běžný standard domácnosti. V jídelní části mimo stravování probíhají různé druhy terapií pod vedením zkušených terapeutek např. arteterapie, reminiscenční terapie, nácvik jemné motoriky, rehabilitace, trénink paměti a mnoho dalších aktivit.

Chodby v zařízení jsou vybaveny různými stimulujícími koutky jako například knihovna, koutkem pro dámy, který obsahuje vše, co mají ženy rády (šaty, střevíčky, kabelky, voňavky, klobouky, líčidla atd.), koutkem pro pány, kde jsou vystavené pánské věci (oblek, aktovka, klobouk, tabatěrka, doutníky atd.). Na chodbách jsou k odpočinku připravené židle, nebo křesla, kde se mohou klienti posadit a zavzpomínat na staré časy.

Klientům je kromě terapeutických a společenských místností k dispozici zimní zahrada, terasa a lesík u zařízení. Zde mají klienti vytvořeno bezpečné prostředí pro pobyt na čerstvém vzduchu, a kde tráví v teplých měsících nejvíce času.

Stravování je zajištěno prostřednictvím vlastní kuchyně, skladba stravy odpovídá vyšším požadavkům kladeným na nároky související s nemocí. V zařízení je zajištěna odborná lékařská a zdravotnická péče, poskytovaná všeobecnými sestrami a zdravotnickými asistenty.  O klienty dále pečuje tým složený ze sociálního pracovníka a pracovníků v sociálních službách, aktivizačních pracovníků a kvalifikovaný personál kuchyně a údržby.

Klientům zařízení nabízíme v rámci terapií nejrůznější aktivity, mezi něž patří muzikoterapie, reminiscence, canisterapie, arteterapie, aromaterapie, taneční a pohybová terapie, smyslová stimulace a mnoho dalších.

Lidská vřelost, vstřícnost, pohoda, pohlazení, kvalitní a bezpečná péče odpovídající požadavkům na klidný a důstojný život našich klientů je pro nás prioritou.

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s. - Loucký Mlýn je aktivně zapojeno do projektu přenosu know-how péče o osoby s Alzheimerovou chorobou, který probíhá na celostátní úrovni a zároveň navazuje na mezinárodní vztahy se zahraničními partnery a získává tak další/nové zkušenosti v oblasti péče o osoby s Alzheimerovou chorobou a podporu při dalším zajišťování odborné péče v ČR.

Naše služby jsou zajišťovány kvalifikovanými pracovníky, kteří se neustále vzdělávají a snaží se v praxi uplatňovat nové poznatky, tak aby docházelo k zajištění péče na co nejvyšší úrovni.

V roce 2011 získalo zařízení Certifikát Vážka, které uděluje Česká alzheimerovská společnost zařízením na podkladě auditu. Zařízení musí splňovat přísná kritéria. V roce 2013 a 2015 došlo k obhajobě certifikátu. Alzheimercentrum Prácheň je kontaktním místem ČALS. Dále se zařízení zapojilo v roce 2012 do projektu Dobrá duše, kde získalo Čestné uznání za vytváření výjimečného prostředí pro dobrovolnickou pomoc, podporu projektů pro seniory a ochotu být lidský v každé chvíli.

Připojené soubory

Certifikát Vážka Certifikát Dobrá duše Čestné uznání Dobrá duše Certifikát Bazální stimulace Značka kvality

Žádost o umístění v Alzheimercentru

Pokud máte zájem o umístění v zařízení Alzheimercentru Prácheň o.p.s. - Loucký Mlýn, prosím, vyplňte nezávaznou Žádost o umístění nového klienta. Žádost je ihned po odeslání zpracovávána. Kopii žádosti (v případě vyplnění vašeho e-mailu přímo ve formuláři „Žádost o umístění“) obdržíte do vaší poštovní schránky. Součástí potvrzení je pořadové číslo a Vámi vybraná zařízení Vás budou kontaktovat, jakmile se uvolní lůžko.

Fotogalerie

Zahradní slavnost Loucký Mlýn 2017

Vánoce 2016

Ze života v Alzheimercentru 

 

Reference

Děkujeme za milý, citlivý a profesionální přístup ke klientům Vašeho zařízení a vytváření příjemného prostředí,

ve kterém mohl náš tatínek Miloslav P. dnes s úsměvem oslavit svoje jmeniny.

rodina, 18. 12. 2016


Chtěli bychom poděkovat zaměstnancům Louckého Mlýna za péči o naší maminku. Byla u vás celkem 8 let a jsme rádi, že jsme se tenkrát rozhodli pro Loucký Mlýn, protože péče zde byla velmi dobrá. Přejeme všem zaměstnancům pevné nervy, hodně zdraví a hlavně mnoho trpělivosti ve vaší nelehké práci.

JJ a ML, 15. 7. 2012


Chtěla bych vyjádřit poděkování celému kolektivu sanatoria Loucký Mlýn za obětavý a lidský přístup nejen ke klientům, ale i k jejich rodinám. Cokoli je nutné projednávat je vyřešeno rychle a s maximální spokojeností. Dojíždím sem poměrně často a zůstává zde několik hodin, a proto mohu zodpovědně říci, že personál je skvělý. Děkuji moc všem.

JL, 2. 4. 2010


Vy všichni milí a obětaví z Louckého Mlýna, nemám vhodná slova na to, abych vám vyjádřila naše díky za vaši péči a starostlivost, kterou jste věnovali našemu taťkovi Standovi. Nejen on, ale i my jsme poslední rok našli u vás oázu klidu a jistoty. Loucký Mlýn, všichni pacienti, sestřičky se zapsali do našich srdcí. Díky, máme Vás rádi a budeme vzpomínat.   

A a L a D Podepřelovi, 22. 5. 2009

Akce

Výlety
Zahradní slavnost 2014
Den otevřených dveří 2011
Den otevřených dveří 2010

Můžete také navštívit náš Facebook zde

Magazín

Pravidelně každé tři měsíce připravujeme čtvrtletník zajímavostí o životě v našem Alzheimercentru. Plně si uvědomujeme, že v dnešní uspěchané době tak rodinám dáváme další možnost, jak být v kontaktu se svým blízkým. Prostřednictvím magazínu vás seznamujeme s chodem zařízení a informujeme o všech aktivitách, výletech i novinkách, které se v daném období udály. Bohatá fotodokumentace, popis naší péče o klienty, okénka zajímavostí o terapiích – to vše můžete nalézt v tomto periodiku.

Magazíny 2018 I.      
Magazíny 2017 I. II. III. IV.
Magazíny 2016 I. II. III. IV.
Magazíny 2015 I. II.  III. IV.
Magazíny 2014 I. II. III. IV.
Magazíny 2013 I. II. III. IV.

Registrované služby

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s. - Loucký Mlýn má registrovány služby:

Domov se zvláštním režimem

Denní stacionář

Volná pracovní místa

VŠEOBECKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

Požadavky:

  • Kvalifikace v oboru
  • Znalost ošetřovatelství, praxe výhodou
  • Ochota poskytovat kvalitní komplexní ošetřovatelskou péči

Nabízíme:

  • Zázemí silné a rostoucí společnosti
  • Možnost stáží v jiných zařízeních a v zahraničí
  • Úzkou spolupráci s ostatními zařízeními skupiny Alzheimercentrum
  • Profesionalitu
  • Možnost dalšího vzdělávání i profesního růstu
  • Práci v organizaci, která poskytuje kvalitní péči

Vaše životopisy spolu s motivačním dopisem, prosím, zašlete na vrchni.louckymlyn@alzheimercentrum.cz

Informace na telefonním čísle +420 773 377 021

Dotace

Název projektu:
„Podpora sociální a ošetřovatelské péče poskytované občanům Českého Krumlova umístěných v Alzheimercentru Prácheň o.p.s.“

Poděkování:
Městu Český Krumlov za finanční podporu projektu Anotace projektu Podpora komplexní sociální a ošetřovatelské péče osobám, které trpí Alzheimerovým onemocněním a jiným typem demence.

Město Český Krumlov se svým finančním příspěvkem podílelo na realizaci projektu určeného na tvorbu stimulačního prostředí a péče.

Cílovou skupinou projektu jsou osoby, které jsou občany města Český Krumlov.

Dílčí cíle projektu:
• Podpora sociální péče nehrazené z příspěvku na péči – tvorba stimulačního prostředí, tréning paměti, stimulace smyslů a dlouhodobých paměťových drah, vzpomínková terapie, individuální ergoterapie vedená odborným pracovníkem
• Podpora specializované ošetřovatelské péče nehrazené ze zdravotního pojištění.

 

 Poděkování poskytovatelům finančních prostředků v roce 2016

Poděkování Městu Český Krumlov za finanční podporu určenou na realizaci reminiscenční terapie Poděkování Středočeskému kraji za finanční podporu určenou na osobní náklady sociální služby

                                                                                                                                 

Poděkování Jihočeskému kraji za finanční podporu v rámci dotačního programu A na podporu sociálních služeb pro rok 2016 a v rámci dotačního řízení Jihočeského kraje    

                                               

Kontakty

 Bc. Lucie myslíková
Ředitel zařízení 

Bc. Lucie Myslíková
 
Vrchní sestra

Lucie Kadlecová
 
Staniční sestra

Hedvika Jordánová
 
Vedoucí provozu

Vlasta Hornátová
 
Směnová sestra


Sociální pracovník

Bc. Michal Novák
Viera Kováčová
Administrativní pracovník

Viera Kováčová