Písek

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s. - Písek
17.listopadu 2444/24
397 01 Písek


GPS: 49°18'23.166"N, 14°9'36.489"E


Kontakt: +420 773 377 011
E-mail: pisek@alzheimercentrum.cz

Ubytování Domažlice

O zařízení

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s.- Písek je vůbec první specializované zařízení pro osoby s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence v České republice. Bylo založeno v roce 1996 a nachází se v klidné zóně nedaleko centra tohoto historického jihočeského města. V současné době se zařízení specializovalo na ošetřovatelsky náročné klienty s Apalickým syndromem (bdělé bezvědomí), po mozkových příhodách, onkologických onemocněních a na klienty se zdravotním postižením.

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s. - Písek získalo od MPSV akreditaci č. 2012/0804-PK a je akreditovanou vzdělávací institucí. V kurzu jsou uplatněny dlouholeté zkušenosti lektorů v  sociální i ošetřovatelské péči o klienty s demencí. Kurz je veden interaktivně a zážitkově.

Budova zařízení má 3 patra s výtahem, terapeutické místnosti, společenské prostory, nově vybudovanou terasu i venkovní zahrádku s posezením a grilem.

Ubytování klientů je realizováno v jednolůžkových, dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou zařízeny polohovacími lůžky a antidekubitními matracemi. Bezbariérové sociální zařízení je součástí každého pokoje. 

Stravování je zajištěno prostřednictvím vlastní kuchyně, skladba stravy odpovídá vyšším požadavkům kladeným na nároky související s nemocí. V zařízení je zajištěna odborná lékařská a zdravotnická péče, poskytovaná všeobecnými sestrami a zdravotnickými asistenty.  O klienty dále pečuje tým složený ze sociálního pracovníka a pracovníků v sociálních službách, aktivizačních pracovníků a kvalifikovaný personál kuchyně a údržby.

Klientům zařízení nabízíme v rámci terapií nejrůznější aktivity, mezi něž patří muzikoterapie, reminiscence, canisterapie, arteterapie, aromaterapie, taneční a pohybová terapie, smyslová stimulace a mnoho dalších.

Lidská vřelost, vstřícnost, pohoda, pohlazení, kvalitní a bezpečná péče odpovídající požadavkům na klidný a důstojný život našich klientů je pro nás prioritou.

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s. - Písek je aktivně zapojeno do projektu přenosu know-how péče o osoby s Alzheimerovou chorobou, který probíhá na celostátní úrovni a zároveň navazuje na mezinárodní vztahy se zahraničními partnery a získává tak další/nové zkušenosti v oblasti péče o osoby s Alzheimerovou chorobou a podporu při dalším zajišťování odborné péče v ČR.

Naše služby jsou zajišťovány kvalifikovanými pracovníky, kteří se neustále vzdělávají a snaží se v praxi uplatňovat nové poznatky, tak aby docházelo k zajištění péče na co nejvyšší úrovni.

Zařízení se stalo v roce 2010 certifikovaným pracovištěm bazální stimulace.

V listopadu 2016 získalo Alzheimercentrum Prácheň o.p.s. akreditaci k uskutečňování vzdělávacího programu podle vlastní učebnice Průvodce péčí o klienta s demencí v pobytovém zařízení sociálních služeb. 
Rozhodnutí MPSV zde

 

Žádost o umístění v Alzheimercentru

Pokud máte zájem o umístění v zařízení Alzheimercentru Prácheň o.p.s. - Písek, vyplňte nezávaznou Žádost o umístění nového klienta. Žádost je ihned po odeslání zpracovávána. Kopii žádosti (v případě vyplnění vašeho e-mailu přímo ve formuláři „Žádost o umístění“) obdržíte do e-mailové schránky. Součástí potvrzení je pořadové číslo a Vámi vybraná zařízení Vás budou kontaktovat, jakmile se uvolní lůžko.

Fotogalerie

Reference

Vážená paní Krůčková, vážení všichni zaměstnanci Alzheimercentra v Písku,

dovolte nám, abychom Vám co nejsrdečněji poděkovaly za výbornou péči a uzdravení naší maminky paní MK ( 79 let ).
Maminku jsme  k Vám převezly v půli března 2016 ve velmi špatném stavu ze státního zařízení LDN. Ležela prakticky nehybná po úraze, vlasové zlomenině křížové kosti po pádu, z velkými bolestmi, inkontinentní a podvyživená, vážila v té době pouhých 43 kg.
Díky dobré péči a hlavně vlídnému, laskavému přístupu všech zaměstnanců se začala rychle lepšit, za týden už si došla sama na WC a my jsme jí slíbily, že pokud přibere na 50kg a ujde sama 50 m, může se ještě vrátit domů, do svého bytu.
A potom se začal dít zázrak. Při každé naší  návštěvě maminka hlásila přírůstek na váze, ušla delší vzdálenost, začala jíst. Také začala číst a luštit křížovky, navázala sociální vztahy se zaměstnanci a zaměstnankyněmi centra, s pacientkami na pokoji.
Stalo se něco, v co jsme už vůbec nedoufaly. V červnu vážila maminka 51 kg a s doprovodem a s  francouzskými  holemi zvládla výlet na hrad Zvíkov ( cca 1.5 km ).
Jen nerady jsme splnily slib, který jsme mamince daly. Koncem června se maminka vrátila domů, do svého bytu v Kolíně, kde může ještě být  s pomocí pečovatelek Pečovatelské služby v Kolíně, které za ní denně docházejí.
Chceme  Vám poděkovat za pomoc a péči, kterou jste naší mamince věnovali. Kdykoliv jsme za maminkou přišly, bylo zde čisto, příjemně, každý ze zaměstnanců pozdravil a choval se k nám přátelsky. Každý ochotně pomohl, pokud jsme my  nebo maminka něco potřebovaly. Pokaždé jsme viděly, jak se zaměstnanci chovají ke všem klientům a jejich rodinám vlídně a laskavě. Líbilo se nám, jak se u Vás zachovává lidská důstojnost i u nemohoucích pacientů, jak jsou oblečení v civilu, čistí a upravení, a dostává se jim vnějších podnětů, chodíte s nimi ven.
Děkujeme Vám všem, každému z Vás, kteří jste pomohli naší mamince splnit si sen, aby se ještě mohla vrátit domů. Bez Vaší pomoci a péče by se jí to nepodařilo.
Přejeme  Vám všem hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů.

JD a MV, dcery


Písek dne 19. 5. 2016

Dobrý den,
chtěla bych poděkovat Vašim zaměstnancům v Alzheimercentru Písek za jejich práci a obětavost.
Koncem roku 2015 jsem se několik týdnů starala o mojí 94 letou maminku Růženu Bláhovou z Myšence, která dříve bydlela u mého bratra a švagrová onemocněla  těžkou chorobou. Maminka potřebovala 24 hodinovou péči, měla přehozený den a noc.... Já jsem byla vyčerpa ná duševně i fyzicky, a proto jsem se rozhodovala, co dělat dál. Musela jsem překousnout, co kdo řekne a obrátila jsem se telefonicky na Alzheimercentrum v Písku. Paní ředitelka mi dojednala schůzku s paní vrchní, která mi vysvětlila, jak probíhá přijetí do zařízení, co je potřeba s sebou mít, jaký je denní režim atd. Svým přístupem srovnala i mé smýšlení o tom, že maminka nebude doma. Během 1 týdne mamka byla přijata. Chodili jsme za ní 2x za týden.
Vždy zde bylo čisto, maminka začala jíst lépe než doma. Paní staniční, ošetřující sestřičky, ošetřovatelky i ošetřovatelé se k nám chovali velmi vstřícně, ale co je hlavní, maminka zde byla velmi spokojená, ale krátkou dobu - asi 1 měsíc. Jedno dopoledne si šla odpočinout a už se nevzbudila. Jsem ráda, že mohla závěr života prožít v klidu a pohodě.
Ještě jednou celému kolektivu pracovníků Alzheimercentra v Písku děkuji.

Jarmila Malíková, Myšenec, p. Protivín


Dobrý den, chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat za starostlivost a péči o moji matku, která u Vás strávila cca 4 roky. Musím konstatovat, že jsme neshledali žádný problém na Vašem ústavu, pracujete s poctivými a obětavými lidmi, viz. třeba Petr, které osobně obdivuji. Ještě jednou díky a ať vás mají lidé rádi za takto hrdinské činy, které děláte.

Děkuji M. Svoboda


...Děkujeme za péči o naší tetičku.Jsme rádi, že byla právě ve vašem zařízení, kde jsme se nikdy nesetkali s neochotou a špatnou náladou. Nemocnice, odkud máme špatné zkušenosti,by se od vás mohli učit. Ještě jednou děkuji. 

S pozdravem rodina Petrů


...Moje maminka, paní Jaroslava Holfeldová, je Vaším klientem v denním stacionáři. V souvislosti se zaměřením Alzheimer centra se nepochybně nemusím dlouze rozepisovat o potížích a životním diskomfortu pacientů postižených touto chorobou a následně i jejich rodin. Pro moji maminku i mě byly nejprve její návštěvy a poté i pobyt těžko uvěřitelným vykročením z letitého začarovaného kruhu. Z celodenních depresí náhle životní optimismus, z nečinnosti aktivní přístup a zájmy a pro mne obrovská úleva z pocitu, že stále neposkytuji dostatek péče.Stalo se tak především díky neuvěřitelně srdečnému, laskavému a vysoce profesionálnímu přístupu celého kolektivu denního stacionáře. Chování všech sestřiček zcela naplňuje a spíše i zdaleka pozitivně přesahuje jakoukoli mě známou představu o službách v podobných zařízeních pro seniory.Vzhledem k tomu, že maminku často navštěvuji, vím, že zdejší senioři tyto sestřičky zbožňují a od nich se jim vrací totéž. Zejména paní Šmatová, Burešová, Pikalová a samozřejmě ostatní (abych nikoho neurazila) s nimi dokáží hotové divy. Každá návštěva ve stacionáři je pro mě opravdu velmi příjemným zážitkem a moje maminka je zde naprosto spokojená a šťastná. A to si dovoluji podotknout, že maminka nebyla spokojená nikdy s ničím. Jsem si vědoma, že takové služby s takovým personálem může poskytovat jen zařízení s vedením, jaké poskytuje svým řízením především Vy. Proto si dovoluji touto formou Vám srdečně poděkovat a vyjádřit, jak hluboce si Vážím Vaší práce. Vaše výsledky jsou v pozitivním slova smyslu opravdu mimořádné. Ještě jednou velmi děkuji a přeji krásný den!

S pozdravem Ing. Radka Ouředníková


...Vážená paní Ratajová, ještě dodatečně chci za naší rodinu poděkovat za krásné páteční odpoledne minulého týdne, kdy se konala zahradní slavnost. Prosím vyřiďte poděkování všem, kteří se na přípravě podíleli. Bylo to úžasné, vtipné, nádherně připravené a všem vám patří veliký dík, nechápu, kde na tu přípravu berete čas při vší náročné práci. Moje teta totiž nechce nikam chodit, ale paní Krůčková to na ní šikovně vymyslela, takže jsme se také podívaly, opravdu to bylo krásné. Ještě jednou díky všem.

 S pozdravem Marie Kortanová (od Marie Benešové)


...Dobrý den. Jmenuji se Jitka Novotná a jsem sestra Luďka Michala - klienta Vašeho zařízení. Chtěla jsem Vám moc poděkovat za akci Filmový koktejl Písek, kterou Vaše zařízení připravilo pro klienty a jejich rodiny minulý týden. Já osobně jsem se nezúčastnila, ale podle vyprávění mojí maminky, ale i bratra, se odpoledne moc povedlo. Oceňuji zapojení všech zaměstnanců sanatoria, kostýmy, program, občerstvení. Určitě to bylo moc náročné na organizaci, ale opravdu to pro nás stálo za to:-). 

Ještě jednou moc velké díky, Jitka Novotná.


...Ale výběr Vašeho sanatoria byl tím nejlepším řešením. Útulné prostředí, zaměstanci, kteří o klienty pečují profesionálně a s láskou, i když jejich práce je jedna z nejtěžších. Patří jim můj obdiv a velké poděkování.    Více zde...

Akce

Navštivte náš Facebook zde

Magazín

Pravidelně každé tři měsíce připravujeme čtvrtletník zajímavostí o životě v našem Alzheimercentru. Plně si uvědomujeme, že v dnešní uspěchané době tak rodinám dáváme další možnost, jak být v kontaktu se svým blízkým. Prostřednictvím magazínu vás seznamujeme s chodem zařízení a informujeme o všech aktivitách, výletech i novinkách, které se v daném období udály. Bohatá fotodokumentace, popis naší péče o klienty, okénka zajímavostí o terapiích – to vše můžete nalézt v tomto periodiku.

Magazíny 2018 I.      
Magazíny 2017 I. II. III. IV.
Magazíny 2016 I. II. III. IV.
Magazíny 2015 I. II. III. IV.
Magazíny 2014 I. II. III. IV.
Magazíny 2013 I. II. III. IV.

 

Magazíny pro Domov se zvláštní režimem Písek

Magazíny DZR 2018 I.      

Registrované služby

Alzheimercentrum Prácheň o.p.s. - Písek má registrovány služby:

Domov pro osby se zdravotním postižením

Denní stacionář

Volná pracovní místa

V současné době nemáme žádné volné pracovní místo. Můžete nám však elektronicky zaslat motivační dopis včetně životopisu a budete zařazeni do naší databáze uchazečů o zaměstnání a v případě uvolnění pracovního místa budete kontaktováni nebo zařazeni do výběrového řízení.

Svoje žádosti zasílejte prosím na adresu: cv.pisek@alzheimercentrum.cz

Granty

2017

Projekt: „Zelená terasa pro společné chvíle“.

Anotace projektu

V roce 2017 obdrželo Alzheimercentrum Prácheň, o.p.s. – Písek nadační příspěvek od Nadace ČEZ na projekt s názvem „Zelená terasa pro společné chvíle“.

Realizací tohoto projektu jsme chtěli našim klientům a jejich blízkým zpříjemnit společné chvíle na nově vybudované terase, kde za příznivého počasí tráví volné chvíle. Aby se zde klienti mohli cítit jako na zahradě, byla terasa vybavena slunečníky, lavicemi, osázenými květníky a mobilními záhonky. Klienti mohou trávit svůj čas v příjemném prostředí a navíc si ještě mohou užít i radost z pěstování rostlin, které jsou vysázeny do záhonků navržených tak, aby k nim měli přístup i lidé upoutaní na invalidní vozík.


 

2016

Projekty "Co zmůže vůně růže, dokáží i naše koše OdoCare" a Pořízení diagnostického přístroje na profesionální a rychlou diagnostiku zanětlivých markerů

Podpořeno z programu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové


 2014

Program: Grant rozpočtu hlavního města Prahy 2014–oblast zdravotní program A
Poděkování: Hlavnímu městu Praha
Název projektu: Podpora fyzioterapeutické péče v Alzheimercentru Prácheň o.p.s.

Anotace projektu

Účel a předmět projektu byl naplněn poskytováním fyzioterapeutické péče v průběhu celého roku 2014 prostřednictvím odborného pracovníka na pozici fyzioterapeut. Tato odborná péče byla poskytována klientům v zařízení v Písku, které je registrováno jako „Domov pro osoby se zdravotním postižením" a má kapacitu 68 lůžek.
Poskytnutý grant ve výši 100.000,-Kč byl využit na úhradu osobních nákladů příjemce dotace. Tyto osobní náklady byly vynaložených na výplatu mzdy odborného pracovníka zajišťujícího péči cílové skupině projektu. V průběhu realizace projektu nedošlo k žádné změně ani problému, který by měl vliv na průběh projektu a dosažení stanovených cílů projektu.

Dotace

2016

Poděkování Středočeskému kraji za finanční podporu určenou na osobní náklady sociální služby.

 Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší organizaci?

V letech 2015 - 2017 jsou vyhrazována společensky účelná pracovní místa (SÚPM) také v rámci projektu realizovaného v Operačním programu Lidské zdroje a zaměstnanost, příp. v Operačním programu Zaměstnanost. Oba operační programy jsou financovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

V období od 1. 8. 2015 do 31. 7. 2016 bylo u zaměstnavatele Alzheimercentrum Prácheň o.p.s - Písek  IČO: 25156349 v rámci projektu podpořeno 1 pracovní místo.

Pracovní místa podpořená v rámci SÚPM byla zaměřena na uchazeče se zvýšenou péčí při zprostředkování zaměstnání. Jedná se zejména o uchazeče s dlouhodobou evidencí, s vyšším věkem, popř. se zdravotním postižením apod. Těmto uchazečům, takto bylo umožněno zařadit se do pracovního procesu v různých pracovních pozicích.

 

Kontakty

 Bc. Lucie myslíková Ředitel zařízení 
Bc. Lucie Myslíková
 Bc. Jaroslava Veselá Vrchní sestra
Bc. Jaroslava Veselá
  Staniční sestra
Petra Klarnerová
  Směnová sestra
Sociální pracovník
Bc. Lenka Němcová Dis.
Vedoucí provozu
Jaroslava Levá
Miroslava Ratajová Administrativní pracovník
Miroslava Ratajová