Průhonice

 

Alzheimercentrum Průhonice je v pořadí šestým specializovaným zařízením v rámci České a Slovenské republiky, které provozujeme. Lokalita Praha - Průhonice je perfektně dostupná jak z Prahy, tak i pro klienty mimo Prahu. Objekt je bývalá budova Residence Classic, která byla v roce 2010 přebudována na zařízení pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence. Nachází se v klidné části obce a je obklopen krásnou zahradou, která je našim klientům k dispozici.

Alzheimercentrum Průhonice z.ú.
Na Michovkách I 707
252 43 Průhonice


GPS: 49°59'42.079"N, 14°34'21.908"E
Spojení: sjezd z dálnice Praha – Brno na Exit 6
Metro Opatov, dále autobus č. 363 nebo 385

Kontakt: +420 774 774 066

E-mail: pruhonice@alzheimercentrum.cz

Ubytování a společenské prostory

Čtyřpatrový objekt Alzheimercentra je umístěn v klidné vilkové části Průhonic. Vlastní budova je opatřena několika výtahy. V objektu naleznete celkem na pět desítek čtyř-, tří- a dvoulůžkových pokojů, dále společenské místnosti, terapeutické prostory, na všech patrech klubovny s LCD televizory; v přízemí knihovnu, tvůrčí ateliér, jídelnu, ordinaci lékaře, luxusní prostor pro bazální koupele a prostorné atrium.

Fototerapeutická pláž

Na přelomu roku jsme v Alzheimercentru Průhonice otevřeli unikátní sluneční pláž. Terapeutické světlo pomáhá díky stimulaci všech smyslů zpomalovat vývoj choroby a zmírňuje depresivní stavy. Naši klienti, jejich rodiny i zaměstnanci zařízení na ní s chutí relaxují i díky daru společnosti Mountfield a. s., která nám věnovala krásná a pohodlná teaková lehátka a křesla. Děkujeme!


 Alzheimercentrum Průhonice pravidelně pořádá Den otevřených dveří. Výjimkou byl rok 2013, kdy zařízení čelilo následkům povodní. Tradici Dne otevřených dveří dodržují všechna naše zařízení. Cílem akce je vytvořit prostor pro setkávání klientů, rodin a personálu a trávení společného času poněkud jinak, než je tomu zvykem. Aby měl Den otevřených dveří každoročně punc jedinečnosti a pro podpoření zábavy, převléká se personál do dobových kostýmů. Věříme, že takto strávený čas pohromadě - spolu s domácím pohoštěním, zajímavým programem a hudbou - přispívá k naší snaze o co nejpestřejší život klientů.

Den otevřených dveří Průhonice 2011

Slavnostní otevření Alzheimer centrum Průhonice

Zahradní slavnost Průhonice 2014

Zahradní slavnost Průhonice 2015

Smyslem zahradní slavnosti je sejít se a bavit se, což se nám daří jen za předpokladu dobré nálady a úsměvu. Nic z toho nám 19. 6. 2015 nechybělo. Ačkoliv nás maličko škádlilo počasí, sluneční paprsky v mžiku střídal jemný déšť, na náladě těch pár kapek nikomu neubralo.

Prvním hostem byl Vladimír Hron. Hvězda, od které se profesionální a dobrý výkon dá předpokládat. Pan Hrom však všechna naše očekávání předčil. Nejen, že je to profík každým coulem, navíc nabídl i neobyčejně laskavý a lidský přístup, velkou dávku empatie a za zmínku rozhodně stojí i fakt, že se vzdal svého honoráře za vystoupení. Taneční tempo, které v úvodu nastavil, vydrželo až do posledních tónů závěrečné skladby. Hudební produkci zajišťovala kapela Mejdan band, se zpěvačkou Márou, mnohým známou z oblíbené TV stanice Šlágr. Zazněly všem známé písničky, k vidění bylo mnoho taneční stylů, dokonce i rock´n ´roll!

Na programu bylo také vystoupení děvčat s akrobatickým tancem ze skupiny JNS, nejednou se nám tajil dech, když dívky létaly vzduchem. Obdiv získala i cvičitelka psů Pavla Kamrádová, která nám předvedla tanec se psem – dogdancing. A o potlesk nebyli ochuzení ani klienti, kteří si nacvičili pěvecké vystoupení, nebo ergoterapeutky s tanečním číslem.

To své si na zahradě Alzheimercentra našel každý. Děti učaroval a dlouhodobě zabavil skákací hrad, pánové trávili mnoho času u stánků s grilem a sympatickým selátkem na rožni, přítomné dámy pak byly často k zastižení u sladkostí a stánku se zmrzlinou.

Je velmi nelehký úkol slovy vyjádřit, jak příjemná atmosféra ten den v Průhonicích panovala. Ať jste se podívali kamkoliv, všude byl patrný úsměv a rozzářené oči. Všechny přítomné spojila  radost – darovaná a sdílená. Dobře jsme se bavili a už se těšíme na další ročník.

Historie / O zařízení

Zařízení s kapacitou 161 lůžek nabízí nadstandardní ubytovací a stravovací služby, které ve spojení se špičkovou zdravotní péči a nadstavbovou částí v oblasti sociálních služeb, přináší ty nejlepší předpoklady pro spokojený pobyt všech zdejších klientů. K trávení volného času mohou naši klienti využívat zahradu, která je umístěna za objektem průhonického Alzheimercentra. Rozsáhlý prostor se zastřešenými terasami a důmyslný systém cestiček nabízí jak příjemný relax, tak možnost pro oblíbené procházky. Součástí těchto venkovních prostor je i zoo- koutek s našimi zvířátky – kozami, slepicemi a králíky. U imobilních klientů dbáme na to, aby se pravidelně za doprovodu našich ošetřovatelů pohybovali na čerstvém vzduchu. V letních měsících se na zahradě koná nespočet terapií včetně oblíbených hudebních chvilek.

Přímo v prostorách průhonického Alzheimercentra mohou klienti využít služeb kadeřnice a pedikérky. Speciálně vybudované prostory naleznete v přízemí objektu, s výhledem do zahrady. Externí spolupracovnice docházejí pravidelně každý týden a poskytují klientům služby na vysoké profesionální úrovni.

Každý týden přichází do centra za klienty také duchovní – otec Karel Soukal.

O stravování klientů se stará tým profesionálních kuchařů. V suterénních prostorách centra máme vlastním špičkovým zařízením vybavenou kuchyň včetně odpovídajícího zázemí. V nabídce celodenního stravování je vyvážená a nutričním terapeutem schválená strava. Jídelníčky jsou sestaveny pod dohledem odborníků a jednotlivé pokrmy poté podávány v takové podobě, která je s ohledem na zdravotní stav vhodná pro toho kterého klienta. V průběhu celého dne důsledně u klientů dbáme na dodržování pitného režimu.

Dotace

Oblast podpory:              „Podpora sociálních služeb na místní a regionální úrovni poskytovaných zejména seniorům a osobám se zdravotním postižením - 2015“

Program:                             Středočeský Humanitární fond

Poděkování:                      Středočeskému kraji

Anotace projektu

Podpora osobních nákladů organizace Alzheimercentrum Průhonice o.p.s. v roce 2015. Alzheimercentrum Průhonice o.p.s. zajišťuje komplexní sociální a ošetřovatelskou péči o osoby s Alzheimerovým onemocněním nebo jiným typem demence, a to v jakémkoliv stádiu tohoto onemocnění.

Středočeský Humanitární fond se svou finanční podporou podílel na realizaci přímé sociální péče o osoby s Alzheimerovým onemocněním. 

 

 

Název projektu:               „Domov se zvláštním režimem – podpora reminiscenční terapie u osob s Alzheimerovým onemocněním“

Poděkování:                      MČ Praha 10

Anotace projektu

Projekt je realizován za finanční podpory MČ Praha 10 v Alzheimercentru Průhonice o.p.s. Cílem projektu je zajištění, podpora a udržitelnost poskytované odborné péče o osoby s Alzheimerovým onemocněním na vysoké úrovni. Tato odbornost je postavena na konceptu reminiscenční terapie = vzpomínková terapie. Cílovou skupinou projektu jsou osoby s Alzheimerovým onemocněním a jiným typem demence, jejichž kvalita života je závislá na medikační podpoře a zejména na individuální specializované péči.

Dílčí cíle projektu:

 • Zajištění odborných pracovníků, kteří poskytují přímou specializovanou péči – reminiscenční terapii
 • Nákup pomůcek a materiálu potřebného k poskytování reminiscenční terapie

Magazín

Pravidelně každé tři měsíce připravujeme čtvrtletník zajímavostí o životě v Alzheimercentru v Průhonicích. Primárně je určen rodinám našich klientů. Plně si totiž uvědomujeme, že v dnešní uspěchané době tak rodinám dáváme další možnost, jak být v jiném kontaktu se svým blízkým. Prostřednictvím Našeho čtvrtletníku vás seznamujeme s chodem zařízení a informujeme o všech aktivitách, výletech i novinkách, které se v daném období udály. Bohatá fotodokumentace, popis naší péče o klienty, okénka zajímavostí o terapiích – to všechno můžete nalézt v tomto periodiku. Čtvrtletník je také prostorem pro poděkování našim partnerům, podporovatelům, příznivcům.

Magazíny 2015 I.  II.    
Magazíny 2014 I. II. III. IV.
Magazíny 2013 I. II. III. IV.

Reference

….z dopisů a ohlasů…

Opravili jsme si názor na to, čemu se říká ústavy a vždy, když přišla řeč, jsme Průhonice chválili. Podle toho, co jsem viděla a zažila, je to pro seniory postižené demencí opravdu dobré místo, kde trávit svůj čas, v pěkném prostředí a veselé atmosféře, kterou se snaží personál vytvářet, se pokoušet užít si ještě alespoň to, co jde.   Celý text...


Volná místa

Skupina Alzheimercentrum je největší a nejzkušenější poskytovatel specializované péče pro klienty s Alzheimerovoru chorobou a jinými formami demence v ČR. Pro Alzheimercentrum v Průhonicích nabízíme kariéru na následujících pozicích:

 

VŠEOBECNÁ SESTRA

Jste člověk, který má co dát ostatním lidem a chcete se stát součástí týmu, který pečuje převážně o pacienty s Alzheimerovou chorobou? Neváhejte a zašlete nám svůj životopis.

Kvalifikační předpoklady:

 • kvalifikace v oboru (ukončené středoškolské studium s maturitou v oboru Všeobecná sestra nebo Zdravotní sestra), případně vysokoškolské studium v oboru Ošetřovatelství Bc., Mgr.
 • platná registrace NCO NZO výhodou
 • znalost ošetřovatelství
 • ochota poskytovat kvalitní, komplexní ošetřovatelskou péči
 • spolehlivost, chuť k práci, empatie, laskavost, příjemné vystupování, schopnost pracovat v týmu

Jiné požadavky:

Hledáme sestry na směnný provoz – 12 hodinové směny (krátký dlouhý týden) i na ranní směny

Nabízíme:

 • zázemí silné rostoucí společnosti
 • možnost stáží v jiných zařízeních a v zahraničí
 • úzkou spolupráci s ostatními zařízeními skupiny Alzheimercentrum
 • profesionalitu
 • možnost dalšího vzdělávání i profesního růstu
 • práci v organizaci, která poskytuje kvalitní péči
 • možnost ubytování pro zaměstnance ze vzdálenějších oblastí
 • zaměstnanecká doprava zdarma ze stanice metra OPATOV, tam i zpět
 • stravování – oběd 15 Kč, případně večeře po skončení směny 12 Kč

Kontakt:              namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz

                               774 774 091

 

PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Jste člověk, který má co dát ostatním lidem s chcete se stát součástí týmu, který pečuje převážně o pacienty s Alzheimerovou chorobou? Neváhejte a kontaktujte nás.

Kvalifikační předpoklady:

 • minimálně základní vzdělání
 • kvalifikace v oboru není podmínkou, potřebné vzdělání zajistíme v rámci pracovního poměru
 • zdravotní způsobilost
 • bezúhonnost
 • spolehlivost, chuť k práci, schopnost vcítění se, laskavost, příjemné vystupování, schopnost pracovat v týmu

Nabízíme:

 • zázemí silné rostoucí společnosti
 • možnost stáží v jiných zařízeních a v zahraničí
 • úzkou spolupráci s ostatními zařízeními skupiny Alzheimercentrum
 • profesionalitu
 • možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu
 • práci v organizaci, která poskytuje kvalitní péči
 • zaměstnanecké benefity

Kontakt:               namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz

                               774 774 091

 

AKTIVIZAČNÍ PRACOVNÍK

Rozšiřujeme svůj odborný tým pečující o nemocné s převážně Alzheimerovou demencí.  Neváhejte stát se jeho součástí a pomáhat lidem, kteří vaši pomoc potřebují. Věříme, že práce s nimi obohatí i váš život.

Kvalifikační předpoklady:

 • minimálně středoškolské vzdělání
 • zdravotní způsobilost
 • bezúhonnost
 • orientace/znalost aktivizačních terapií

Co od vás očekáváme

 • trpělivost, empatii, laskavost, ochotu a vstřícnost ke klientům/jejich blízkým
 • schopnost pracovat samostatně i v týmu
 • organizační schopnosti, spolehlivost
 • ochotu se dále vzdělávat

Co uvítáme

 • předchozí zkušenosti s obdobnou činností
 • jazykové znalosti /němčina/angličtina

 Nabízíme:

 • zázemí silné rostoucí společnosti, profesionalitu
 • úzkou spolupráci s ostatními zařízeními skupiny Alzheimercentrum
 • možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu
 • práci v organizaci, která poskytuje kvalitní péči
 • zaměstnanecké benefity

Kontakt:               namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz

                              +420 774 774 091

 

 VEDOUCÍ SMĚNOVÁ SESTRA

Rozšiřujeme svůj odborný tým pečující o nemocné s převážně Alzheimerovou demencí.  Neváhejte stát se jeho součástí a vést kolegy, jejichž prioritou je kvalita a bezpečí poskytovaná péče těm, kteří ji potřebují. 

Kvalifikační předpoklady:

 • kvalifikace v oboru všeobecná sestra
 • platná registrace NCO NZO
 • znalost ošetřovatelství
 • předchozí zkušenosti v obdobné pozici
 • zdravotní způsobilost
 • bezúhonnost

Co od Vás očekáváme

 • zájem o zdravotně-sociální problematiku
 • organizační schopnosti, spolehlivost
 • samostatnost a vedení týmu
 • schopnost poskytovat kvalitní, komplexní ošetřovatelskou péči
 • chuť k práci, trpělivost, empatii, laskavost, vstřícnost, příjemné vystupování
 • ochotu se dále vzdělávat

Co uvítáme

 • jazykové znalosti - němčina/angličtina

 Co nabízíme:

 • zázemí silné rostoucí společnosti, profesionalitu
 • úzkou spolupráci s ostatními zařízeními skupiny Alzheimercentrum
 • další vzdělávání a profesní růst
 • ubytování pro zaměstnance ze vzdálenějších oblastí
 • zaměstnanecké benefity

Kontakt:               namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz

                              +420 774 774 091

 

ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

Rozšiřujeme svůj odborný tým pečující o nemocné s převážně Alzheimerovou demencí.  Neváhejte stát se jeho součástí a pomáhat lidem, kteří vaši pomoc potřebují. Věříme, že práce s nimi obohatí i váš život.

Kvalifikační předpoklady:

 • kvalifikace v oboru zdravotnický asistent
 • znalost ošetřovatelství
 • zdravotní způsobilost
 • bezúhonnost

Co od vás očekáváme

 • kvalitní ošetřovatelskou péči pod odborným dohledem nebo přímým vedením všeobecné sestry
 • trpělivost, empatii, laskavost, ochotu a vstřícnost ke klientům/jejich blízkým
 • schopnost pracovat samostatně i v týmu
 • organizační schopnosti, spolehlivost
 • ochotu se dále vzdělávat

Co uvítáme

 • čerstvé absolventy i předchozí zkušenosti s obdobnou činností
 • jazykové znalosti /němčina/angličtina

 Nabízíme:

 • zázemí silné rostoucí společnosti, profesionalitu
 • úzkou spolupráci s ostatními zařízeními skupiny Alzheimercentrum
 • možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu
 • práci v organizaci, která poskytuje kvalitní a specializovanou péči
 • zaměstnanecké benefity

 Kontakt:               namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz

                              +420 774 774 091

 

 

 

Kontakty Alzheimercentrum Průhonice

Adresa: Na Michovkách I 707, 25243 Průhonice
Spojení: metro Opatov, dále autobus č. 363, 385
IČO: 290 29 651
Telefon: +420 774 774 066
Email: pruhonice@alzheimercentrum.cz
  Ředitelka zařízení
Mgr. Eva Pavlíčková 
  Náměstkyně ředitele
PhDr. Mgr. Šárka Urbánková, PhD. 
  Vrchní sestra

  Staniční sestra - 2. patro
 Martina Procházková
  Staniční sestra - 3. patro
 Tereza Švejdová, DiS.
  Staniční sestra - 4. patro

Směnová sestra - 24 hodin denně
II. patro +420 774 774 063
III.patro +420 774 774 073
IV. patro +420 774 774 093
smenova.pruhonice@alzheimercentrum.cz
Sociální pracovnice
Bc. Markéta Lindová
Vedoucí provozu
Jana Stupková
Administrativní pracovník
Jaroslava Marková