Průhonice

 

Alzheimercentrum Průhonice je v pořadí šestým specializovaným zařízením v rámci České a Slovenské republiky, které provozujeme. Lokalita Praha - Průhonice je perfektně dostupná jak z Prahy, tak i pro klienty mimo Prahu. Objekt je bývalá budova Residence Classic, která byla v roce 2010 přebudována na zařízení pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence. Nachází se v klidné části obce a je obklopen krásnou zahradou, která je našim klientům k dispozici.

Alzheimercentrum Průhonice z.ú.
Na Michovkách I 707
252 43 Průhonice


GPS: 49°59'42.079"N, 14°34'21.908"E
Spojení: sjezd z dálnice Praha – Brno na Exit 6
Metro Opatov, dále autobus č. 363 nebo 385

Kontakt: +420 774 774 066

E-mail: pruhonice@alzheimercentrum.cz

Ubytování a společenské prostory

Čtyřpatrový objekt Alzheimercentra je umístěn v klidné vilkové části Průhonic. Vlastní budova je opatřena několika výtahy. V objektu naleznete celkem na pět desítek čtyř-, tří- a dvoulůžkových pokojů, dále společenské místnosti, terapeutické prostory, na všech patrech klubovny s LCD televizory; v přízemí knihovnu, tvůrčí ateliér, jídelnu, ordinaci lékaře, luxusní prostor pro bazální koupele a prostorné atrium.

Fototerapeutická pláž

Na přelomu roku jsme v Alzheimercentru Průhonice otevřeli unikátní sluneční pláž. Terapeutické světlo pomáhá díky stimulaci všech smyslů zpomalovat vývoj choroby a zmírňuje depresivní stavy. Naši klienti, jejich rodiny i zaměstnanci zařízení na ní s chutí relaxují i díky daru společnosti Mountfield a. s., která nám věnovala krásná a pohodlná teaková lehátka a křesla. Děkujeme!


 Alzheimercentrum Průhonice pravidelně pořádá Den otevřených dveří. Výjimkou byl rok 2013, kdy zařízení čelilo následkům povodní. Tradici Dne otevřených dveří dodržují všechna naše zařízení. Cílem akce je vytvořit prostor pro setkávání klientů, rodin a personálu a trávení společného času poněkud jinak, než je tomu zvykem. Aby měl Den otevřených dveří každoročně punc jedinečnosti a pro podpoření zábavy, převléká se personál do dobových kostýmů. Věříme, že takto strávený čas pohromadě - spolu s domácím pohoštěním, zajímavým programem a hudbou - přispívá k naší snaze o co nejpestřejší život klientů.

Fotogalerie

Den otevřených dveří Průhonice 2011

Slavnostní otevření Alzheimer centrum Průhonice

Zahradní slavnost Průhonice 2014

Zahradní slavnost Průhonice 2015

Smyslem zahradní slavnosti je sejít se a bavit se, což se nám daří jen za předpokladu dobré nálady a úsměvu. Nic z toho nám 19. 6. 2015 nechybělo. Ačkoliv nás maličko škádlilo počasí, sluneční paprsky v mžiku střídal jemný déšť, na náladě těch pár kapek nikomu neubralo.

Prvním hostem byl Vladimír Hron. Hvězda, od které se profesionální a dobrý výkon dá předpokládat. Pan Hrom však všechna naše očekávání předčil. Nejen, že je to profík každým coulem, navíc nabídl i neobyčejně laskavý a lidský přístup, velkou dávku empatie a za zmínku rozhodně stojí i fakt, že se vzdal svého honoráře za vystoupení. Taneční tempo, které v úvodu nastavil, vydrželo až do posledních tónů závěrečné skladby. Hudební produkci zajišťovala kapela Mejdan band, se zpěvačkou Márou, mnohým známou z oblíbené TV stanice Šlágr. Zazněly všem známé písničky, k vidění bylo mnoho taneční stylů, dokonce i rock´n ´roll!

Na programu bylo také vystoupení děvčat s akrobatickým tancem ze skupiny JNS, nejednou se nám tajil dech, když dívky létaly vzduchem. Obdiv získala i cvičitelka psů Pavla Kamrádová, která nám předvedla tanec se psem – dogdancing. A o potlesk nebyli ochuzení ani klienti, kteří si nacvičili pěvecké vystoupení, nebo ergoterapeutky s tanečním číslem.

To své si na zahradě Alzheimercentra našel každý. Děti učaroval a dlouhodobě zabavil skákací hrad, pánové trávili mnoho času u stánků s grilem a sympatickým selátkem na rožni, přítomné dámy pak byly často k zastižení u sladkostí a stánku se zmrzlinou.

Je velmi nelehký úkol slovy vyjádřit, jak příjemná atmosféra ten den v Průhonicích panovala. Ať jste se podívali kamkoliv, všude byl patrný úsměv a rozzářené oči. Všechny přítomné spojila  radost – darovaná a sdílená. Dobře jsme se bavili a už se těšíme na další ročník.

Historie / O zařízení

Zařízení s kapacitou 161 lůžek nabízí nadstandardní ubytovací a stravovací služby, které ve spojení se špičkovou zdravotní péči a nadstavbovou částí v oblasti sociálních služeb, přináší ty nejlepší předpoklady pro spokojený pobyt všech zdejších klientů. K trávení volného času mohou naši klienti využívat zahradu, která je umístěna za objektem průhonického Alzheimercentra. Rozsáhlý prostor se zastřešenými terasami a důmyslný systém cestiček nabízí jak příjemný relax, tak možnost pro oblíbené procházky. Součástí těchto venkovních prostor je i zoo- koutek s našimi zvířátky – kozami, slepicemi a králíky. U imobilních klientů dbáme na to, aby se pravidelně za doprovodu našich ošetřovatelů pohybovali na čerstvém vzduchu. V letních měsících se na zahradě koná nespočet terapií včetně oblíbených hudebních chvilek.

Přímo v prostorách průhonického Alzheimercentra mohou klienti využít služeb kadeřnice a pedikérky. Speciálně vybudované prostory naleznete v přízemí objektu, s výhledem do zahrady. Externí spolupracovnice docházejí pravidelně každý týden a poskytují klientům služby na vysoké profesionální úrovni.

Každý týden přichází do centra za klienty také duchovní – otec Karel Soukal.

O stravování klientů se stará tým profesionálních kuchařů. V suterénních prostorách centra máme vlastním špičkovým zařízením vybavenou kuchyň včetně odpovídajícího zázemí. V nabídce celodenního stravování je vyvážená a nutričním terapeutem schválená strava. Jídelníčky jsou sestaveny pod dohledem odborníků a jednotlivé pokrmy poté podávány v takové podobě, která je s ohledem na zdravotní stav vhodná pro toho kterého klienta. V průběhu celého dne důsledně u klientů dbáme na dodržování pitného režimu.

Dotace

Oblast podpory:              „Podpora sociálních služeb na místní a regionální úrovni poskytovaných zejména seniorům a osobám se zdravotním postižením - 2015“

Program:                             Středočeský Humanitární fond

Poděkování:                      Středočeskému kraji

Anotace projektu

Podpora osobních nákladů organizace Alzheimercentrum Průhonice o.p.s. v roce 2015. Alzheimercentrum Průhonice o.p.s. zajišťuje komplexní sociální a ošetřovatelskou péči o osoby s Alzheimerovým onemocněním nebo jiným typem demence, a to v jakémkoliv stádiu tohoto onemocnění.

Středočeský Humanitární fond se svou finanční podporou podílel na realizaci přímé sociální péče o osoby s Alzheimerovým onemocněním. 

 

 

Název projektu:               „Domov se zvláštním režimem – podpora reminiscenční terapie u osob s Alzheimerovým onemocněním“

Poděkování:                      MČ Praha 10

Anotace projektu

Projekt je realizován za finanční podpory MČ Praha 10 v Alzheimercentru Průhonice o.p.s. Cílem projektu je zajištění, podpora a udržitelnost poskytované odborné péče o osoby s Alzheimerovým onemocněním na vysoké úrovni. Tato odbornost je postavena na konceptu reminiscenční terapie = vzpomínková terapie. Cílovou skupinou projektu jsou osoby s Alzheimerovým onemocněním a jiným typem demence, jejichž kvalita života je závislá na medikační podpoře a zejména na individuální specializované péči.

Dílčí cíle projektu:

 • Zajištění odborných pracovníků, kteří poskytují přímou specializovanou péči – reminiscenční terapii
 • Nákup pomůcek a materiálu potřebného k poskytování reminiscenční terapie

Magazín

Pravidelně každé tři měsíce připravujeme čtvrtletník zajímavostí o životě v Alzheimercentru v Průhonicích. Primárně je určen rodinám našich klientů. Plně si totiž uvědomujeme, že v dnešní uspěchané době tak rodinám dáváme další možnost, jak být v jiném kontaktu se svým blízkým. Prostřednictvím Našeho čtvrtletníku vás seznamujeme s chodem zařízení a informujeme o všech aktivitách, výletech i novinkách, které se v daném období udály. Bohatá fotodokumentace, popis naší péče o klienty, okénka zajímavostí o terapiích – to všechno můžete nalézt v tomto periodiku. Čtvrtletník je také prostorem pro poděkování našim partnerům, podporovatelům, příznivcům.

Magazíny 2015 I.  II.    
Magazíny 2014 I. II. III. IV.
Magazíny 2013 I. II. III. IV.

Reference

….z dopisů a ohlasů…

Opravili jsme si názor na to, čemu se říká ústavy a vždy, když přišla řeč, jsme Průhonice chválili. Podle toho, co jsem viděla a zažila, je to pro seniory postižené demencí opravdu dobré místo, kde trávit svůj čas, v pěkném prostředí a veselé atmosféře, kterou se snaží personál vytvářet, se pokoušet užít si ještě alespoň to, co jde.   Celý text...


Volná místa

Jsme úspěšná, stabilní a expandující společnost se sítí vlastních center na území České a Slovenské republiky. Již 20 let poskytujeme komplexní a odbornou péči nemocným s Alzheimerovou demencí a dalšími typy demence. Naším posláním je naplňování všech životních potřeb klientů, jejich aktivní zapojení do života kolem sebe. Ctíme lidské hodnoty, individuální přístup ke klientům s cílem zajistit klidné a důstojné stáří, je pro nás samozřejmostí.

Přijmeme nové kolegy do našeho týmu na pozici:

 

VŠEOBECNÁ SESTRA

Požadujeme:

 • Odbornou způsobilost dle zákona č. 96/2004 Sb.
 • Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu („registrace“)
 • Zájem o zdravotně-sociální problematiku
 • Organizační schopnosti, spolehlivost
 • Trpělivost, empatii, laskavost, vstřícnost

Nabízíme:

 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí Průhonic s vlastní zahradou
 • Práci v příjemném a profesionálním kolektivu
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • Osobní ohodnocení, odměny a pravidelné navyšování platu
 • Flexibilní pracovní dobu
 • Samostatné dotované bydlení v blízkosti pracoviště/možnost zaměstnání partnera
 • Týden dovolené navíc
 • Možnost přivýdělku k současnému zaměstnání formou Dohody o provedení práce
 • Podporu odborného růstu formou certifikovaných kurzů
 • Dotované stravování
 • Výbornou dopravní dostupnost, dopravu na/z pracoviště ze stanice metra Opatov zajišťujeme zdarma, možnost parkování přímo u centra
 • Další zaměstnanecké benefity – příspěvek na dopravu, volný vstup na fototerapeutickou pláž atd.

Strukturovaný profesní životopis zašlete na  namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz; 774 774 091

 

ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

Požadujeme:

 • Kvalifikace v oboru Zdravotnický asistent/uvítáme také zájemce z řad absolventů
 • Znalost ošetřovatelství
 • Zájem o zdravotně-sociální problematiku
 • Organizační schopnosti, spolehlivost
 • Trpělivost, empatii, laskavost, vstřícnost

Nabízíme:

 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí Průhonic s vlastní zahradou
 • Práci v příjemném a profesionálním kolektivu
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • Osobní ohodnocení, odměny a pravidelné navyšování platu
 • Flexibilní pracovní dobu
 • Možnost ubytování v blízkosti pracoviště/zaměstnání partnera a společného bydlení
 • Týden dovolené navíc
 • Možnost přivýdělku k současnému zaměstnání formou Dohody o provedení práce
 • Podporu odborného růstu formou certifikovaných kurzů
 • Dotované stravování
 • Výbornou dopravní dostupnost, dopravu na/z pracoviště ze stanice metra Opatov zajišťujeme zdarma, možnost parkování přímo u centra
 • Další zaměstnanecké benefity – příspěvek na dopravu, volný vstup na Fototerapeutickou pláž atd.

Strukturovaný profesní životopis zašlete na  namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz; 774 774 091

 

PEČOVATEL/KA

Požadujeme:

 • Minimálně základní vzdělání
 • Kvalifikace v oboru není podmínkou, potřebné vzdělání zajistíme v rámci pracovního poměru/získáte certifikát pracovníka v sociálních službách
 • Zájem o zdravotně-sociální problematiku
 • Organizační schopnosti, spolehlivost
 • Trpělivost, empatii, laskavost, vstřícnost

Nabízíme:

 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí Průhonic s vlastní zahradou
 • Práci v příjemném a profesionálním kolektivu
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • Osobní ohodnocení, odměny a pravidelné navyšování platu
 • Flexibilní pracovní dobu
 • Možnost ubytování v blízkosti pracoviště/zaměstnáme i partnera – společné bydlení
 • Týden dovolené navíc
 • Možnost přivýdělku k současnému zaměstnání formou Dohody o provedení práce
 • Podporu odborného růstu formou certifikovaných kurzů
 • Dotované stravování
 • Výbornou dopravní dostupnost, dopravu na/z pracoviště ze stanice metra Opatov zajišťujeme zdarma, možnost parkování přímo u centra
 • Další zaměstnanecké benefity – příspěvek na dopravu, volný vstup na Fototerapeutickou pláž atd.

Strukturovaný profesní životopis zašlete na  namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz; 774 774 091

 

AKTIVIZAČNÍ PRACOVNÍK

Požadujeme:

 • Minimálně středoškolské vzdělání
 • Orientace/znalost aktivizačních terapií
 • Zájem o práci s klienty s Alzheimerovou a dalšími typy demencí

Nabízíme:

 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí Průhonic s vlastní zahradou
 • Práci v příjemném a profesionálním kolektivu
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • Osobní ohodnocení, odměny a pravidelné navyšování platu
 • Flexibilní pracovní dobu
 • Možnost ubytování v blízkosti pracoviště/možnost zaměstnat partnera
 • Možnost přivýdělku k současnému zaměstnání formou Dohody o provedení práce
 • Podporu odborného růstu formou certifikovaných kurzů
 • Dotované stravování
 • Výbornou dopravní dostupnost, dopravu na/z pracoviště ze stanice metra Opatov zajišťujeme zdarma, možnost parkování přímo u centra
 • Další zaměstnanecké benefity – volný vstup na Fototerapeutickou pláž atd.

Strukturovaný profesní životopis zašlete na  namestkyne.pruhonice@alzheimercentrum.cz; 774 774 091

 

KUCHAŘ/KA

Požadujeme:

 • Kvalifikaci v oboru
 • Schopnost samostatné práce
 • Odpovědnost
 • Práce ve směnném provozu

Nabízíme:

 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí Průhonic s vlastní zahradou
 • Práci v příjemném a profesionálním kolektivu
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • Odpovídající platové podmínky, osobní ohodnocení, odměny
 • Flexibilní pracovní dobu
 • Možnost ubytování v blízkosti pracoviště
 • Dotované stravování
 • Výbornou dopravní dostupnost, dopravu na/z pracoviště ze stanice metra Opatov zajišťujeme zdarma, možnost parkování přímo u centra
 • Další zaměstnanecké benefity – volný vstup na Fototerapeutickou pláž atd.

Strukturovaný profesní životopis zašlete na  provoz.pruhonice@alzheimercentrum.cz; 774 774 064

 

POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ

Požadujeme:

 • Aktivní, pracovité a spolehlivé lidi
 • Vše potřebné Vás naučíme
 • Pozice je vhodná i pro zdatné důchodce nebo rodiče pečující o děti
 • Práce ve směnném provozu

Nabízíme:

 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí Průhonic s vlastní zahradou
 • Práci v příjemném a profesionálním kolektivu
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • Odpovídající platové podmínky, osobní ohodnocení, odměny
 • Flexibilní pracovní dobu
 • Možnost ubytování v blízkosti pracoviště
 • Dotované stravování
 • Výbornou dopravní dostupnost, dopravu na/z pracoviště ze stanice metra Opatov zajišťujeme zdarma, možnost parkování přímo u centra
 • Další zaměstnanecké benefity – volný vstup na Fototerapeutickou pláž atd.

Strukturovaný profesní životopis zašlete na  provoz.pruhonice@alzheimercentrum.cz; 774 774 064

 

 

Záleží nám na každém zaměstnanci. Těšíme se, že Vám budeme moct přivítat v našem kolektivu. 

 

 

Kontakty Alzheimercentrum Průhonice

Adresa: Na Michovkách I 707, 25243 Průhonice
Spojení: metro Opatov, dále autobus č. 363, 385
IČO: 290 29 651
Telefon: +420 774 774 066
Email: pruhonice@alzheimercentrum.cz
  Ředitelka zařízení
Mgr. Eva Pavlíčková 
  Náměstkyně ředitele
PhDr. Mgr. Šárka Urbánková, PhD. 
  Vrchní sestra
Mgr. Eva Stránská
  Staniční sestra - 2. patro
 Martina Procházková
  Staniční sestra - 3. patro
 Tereza Švejdová, DiS.
  Staniční sestra - 4. patro
Mgr. Martin Janík
Směnová sestra - 24 hodin denně
II. patro +420 774 774 063
III.patro +420 774 774 073
IV. patro +420 774 774 093
smenova.pruhonice@alzheimercentrum.cz
Sociální pracovnice
Mgr. Markéta Lindová
Vedoucí provozu
Hana Rulcová
Administrativní pracovník
Ing. Hana Filová