Průhonice

 

Alzheimercentrum Průhonice je v pořadí šestým specializovaným zařízením v rámci České a Slovenské republiky, které provozujeme. Lokalita Praha - Průhonice je perfektně dostupná jak z Prahy, tak i pro klienty mimo Prahu. Objekt je bývalá budova Residence Classic, která byla v roce 2010 přebudována na zařízení pro klienty s Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence. Nachází se v klidné části obce a je obklopen krásnou zahradou, která je našim klientům k dispozici.

Alzheimercentrum Průhonice o.p.s.
Na Michovkách I 707
252 43 Průhonice


GPS: 49°59'42.079"N, 14°34'21.908"E
Spojení: sjezd z dálnice Praha – Brno na Exit 6
Metro Opatov, dále autobus č. 363 nebo 385

Kontakt: +420 774 774 066

E-mail: pruhonice@alzheimercentrum.cz

Ubytování a společenské prostory

Čtyřpatrový objekt Alzheimercentra je umístěn v klidné vilkové části Průhonic. Vlastní budova je opatřena několika výtahy. V objektu naleznete celkem na pět desítek čtyř-, tří- a dvoulůžkových pokojů, dále společenské místnosti, terapeutické prostory, na všech patrech klubovny s LCD televizory; v přízemí knihovnu, tvůrčí ateliér, jídelnu, ordinaci lékaře, luxusní prostor pro bazální koupele a prostorné atrium.

Alzheimercentrum Průhonice pravidelně pořádá Den otevřených dveří. Výjimkou byl rok 2013, kdy zařízení čelilo následkům povodní. Tradici Dne otevřených dveří dodržují všechna naše zařízení. Cílem akce je vytvořit prostor pro setkávání klientů, rodin a personálu a trávení společného času poněkud jinak, než je tomu zvykem. Aby měl Den otevřených dveří každoročně punc jedinečnosti a pro podpoření zábavy, převléká se personál do dobových kostýmů. Věříme, že takto strávený čas pohromadě - spolu s domácím pohoštěním, zajímavým programem a hudbou - přispívá k naší snaze o co nejpestřejší život klientů.

Den otevřených dveří Průhonice 2011

Slavnostní otevření Alzheimer centrum Průhonice

Zahradní slavnost Průhonice 2014

Zahradní slavnost se v našem centru konala v pátek dne 12.9.2014. Tato slavnost se stala tradicí, kterou v loňském roce přerušily povodně. Letošní slavnost byla směřována, jako každým rokem, k propojení několika generací, seniorů, jejich dětí a vnoučat. Na slavnosti se naši klienti i jejich rodinní příslušníci dobře pobavili při vystoupení dětí, ale i našich klientů a v letošním roce nás navštívila taneční skupina z Nového Zélandu RAPA NUI, se kterou si s radostí zatančili i naši klienti a zaměstnanci centra. Na slavnosti jsme mohli přivítat i paní Taťánu Medveckou. Pro všechny bylo připraveno velké a chutné pohoštění a dostatek nápojů, včetně několika druhů zmrzliny, ač nám počasí letos moc nepřálo. Slavnost se vydařila a už nyní se všichni těšíme na slavnost v příštím roce.  

Historie / O zařízení

Zařízení s kapacitou 159 lůžek nabízí nadstandardní ubytovací a stravovací služby, které ve spojení se špičkovou zdravotní péči a nadstavbovou částí v oblasti sociálních služeb, přináší ty nejlepší předpoklady pro spokojený pobyt všech zdejších klientů. K trávení volného času mohou naši klienti využívat zahradu, která je umístěna za objektem průhonického Alzheimercentra. Rozsáhlý prostor se zastřešenými terasami a důmyslný systém cestiček nabízí jak příjemný relax, tak možnost pro oblíbené procházky. Součástí těchto venkovních prostor je i zoo- koutek s našimi zvířátky – kozami, slepicemi a králíky. U imobilních klientů dbáme na to, aby se pravidelně za doprovodu našich ošetřovatelů pohybovali na čerstvém vzduchu. V letních měsících se na zahradě koná nespočet terapií včetně oblíbených hudebních chvilek.

Přímo v prostorách průhonického Alzheimercentra mohou klienti využít služeb kadeřnice a pedikérky. Speciálně vybudované prostory naleznete v přízemí objektu, s výhledem do zahrady. Externí spolupracovnice docházejí pravidelně každý týden a poskytují klientům služby na vysoké profesionální úrovni.

Každý týden přichází do centra za klienty také duchovní – otec Karel Soukal.

O stravování klientů se stará tým profesionálních kuchařů. V suterénních prostorách centra máme vlastním špičkovým zařízením vybavenou kuchyň včetně odpovídajícího zázemí. V nabídce celodenního stravování je vyvážená a nutričním terapeutem schválená strava. Jídelníčky jsou sestaveny pod dohledem odborníků a jednotlivé pokrmy poté podávány v takové podobě, která je s ohledem na zdravotní stav vhodná pro toho kterého klienta. V průběhu celého dne důsledně u klientů dbáme na dodržování pitného režimu.

Magazín

Pravidelně každé tři měsíce připravujeme čtvrtletník zajímavostí o životě v Alzheimercentru v Průhonicích. Primárně je určen rodinám našich klientů. Plně si totiž uvědomujeme, že v dnešní uspěchané době tak rodinám dáváme další možnost, jak být v jiném kontaktu se svým blízkým. Prostřednictvím Našeho čtvrtletníku vás seznamujeme s chodem zařízení a informujeme o všech aktivitách, výletech i novinkách, které se v daném období udály. Bohatá fotodokumentace, popis naší péče o klienty, okénka zajímavostí o terapiích – to všechno můžete nalézt v tomto periodiku. Čtvrtletník je také prostorem pro poděkování našim partnerům, podporovatelům, příznivcům.

Magazíny 2014 I. II. III. IV.
Magazíny 2013 I. II. III. IV.

Reference

….z dopisů a ohlasů…

Opravili jsme si názor na to, čemu se říká ústavy a vždy, když přišla řeč, jsme Průhonice chválili. Podle toho, co jsem viděla a zažila, je to pro seniory postižené demencí opravdu dobré místo, kde trávit svůj čas, v pěkném prostředí a veselé atmosféře, kterou se snaží personál vytvářet, se pokoušet užít si ještě alespoň to, co jde.   Celý text...


Volná místa

Skupina Alzheimercentrum je největší a nejzkušenější poskytovatel specializované péče pro klienty s Alzheimerovoru chorobou a jinými formami demence v ČR. Pro Alzheimercentrum v Průhonicích nabízíme kariéru na následujících pozicích:

Zdravotní sestra s registrací i bez registrace

Požadavky:

 • Kvalifikace v oboru
 • Znalost ošetřovatelství
 • Ochota poskytovat kvalitní komplexní ošetřovatelskou péči

 

Nabízíme:

 • Zázemí silné a rostoucí společnosti
 • Možnost stáží v jiných zařízeních a v zahraničí
 • Úzkou spolupráci s ostatními zařízeními skupiny Alzheimercentrum
 • Profesionalitu
 • Možnost dalšího vzdělávání i profesního růstu
 • Práci v organizaci, která poskytuje kvalitní péči
 • Pro mimopražské nabízíme možnost ubytování
 • Doprava z metra Opatov a zpět zajištěna
 • Zaměstnanecké benefity
 • Věrnostní program

Vaše životopisy spolu s motivačním dopisem prosím zašlete na cv.pruhonice@alzheimercentrum.cz

Kontakty Alzheimercentrum Průhonice

Adresa: Na Michovkách I 707, 25243 Průhonice
Spojení: metro Opatov, dále autobus č. 363, 385
IČO: 290 29 651
Telefon: +420 774 774 066
Email: pruhonice@alzheimercentrum.cz
Ředitel zařízení
PhDr. Hana Slámová
  Vrchní sestra
Lenka Slováková
  Staniční sestra - 2. patro
Mgr. Helga Klozová
  Staniční sestra - 3. patro
Mgr. Petra Janalíková 
  Staniční sestra - 4. patro
Lenka Bubníková
Směnová sestra - 24 hodin denně
II. patro +420 774 774 063
III.patro +420 774 774 073
IV. patro +420 774 774 093
smenova.pruhonice@alzheimercentrum.cz
Sociální pracovnice
Bc. Markéta Lindová
Vedoucí provozu
Jana Stupková
Účetní a administrativní pracovník
Jaroslava Marková