Zlín

Alzheimercentrum Zlín z.ú.

Růmy 1393

760 01 Zlín

GPS: 49°13'10.949"N, 17°40'8.741"E

Kontakt: +420 773 377 070, +420 773 377 071

E mail: zlin@alzheimercentrum.cz

Registrované služby

Alzheimercentrum Zlín z.ú. má zaregistrovánu sociální službu:

Domov se zvláštním režimem – kapacita 95 klientů

Domov se zvláštním režimem

Posláním Domova se zvláštním režimem je poskytování komplexní, kvalitní, individuálně zaměřené, celoroční pobytové služby osobám trpícím syndromem demence nebo chronického duševního onemocnění, kteří již nemohou zůstat ve svém vlastním domácím prostředí.

Služba zajišťuje pomoc a podporu v naplnění základních životních potřeb, jako je ubytování, stravování, hygiena, oblékání, vyprazdňování, apod. Dále umožňuje společenský kontakt, poskytuje podporu při rozhodování, naplňování přání a vůle klienta s ohledem na jeho možnosti a schopnosti.

Služba je určená osobám s chronickým duševním onemocněním a osobám s kombinovaným postižením, osoby se stařeckou, Alzheimerovou demencí a ostatními typy demence od 27 let věku, které mají snížené schopnosti svou nepříznivou sociální situaci zvládat a řešit a potřebují pravidelnou pomoc druhé osoby. 

Cíle služby:

 • Zajištění individuálně zjištěných a dojednaných základních životních potřeb
 • poskytovat takovou míru podpory, kterou klient skutečně potřebuje
 • udržení co nejužšího kontaktu s rodinou a blízkými

Služba je poskytována v nepřetržitém 24 hodinovém provozu 7 dní v týdnu.

O zařízení

Alzheimercentrum Zlín z.ú. se nachází ve Zlíně, na ulici Růmy č.p.1393. Budova je situována uprostřed přírody u lesa ve svahu mezi Stadionem mládeže a Svahem Zlín (lyžařský areál J. Šperky). Příjezd autem nejčastěji ze světelné  křižovatky před Kongresovým centrem,  přímo vzhůru podél „dívčích internátů“, na nejvyšším místě stoupání u Gymnázia Zlín odbočit doleva,  při silnic v prostoru mezi Gymnáziem a jazykovou školou Zlín a Lázněmi Zlín. Zařízení se nachází na kopci 15 minut chůze od centra a 500 metrů od Lázní Zlín.

Bezbariérová třípodlažní budova s venkovní terasou, kapacitou 95 míst, je situována uprostřed přírody u lesa a lyžařského svahu. Pokoje klientů jsou dvoulůžkové a jednolůžkové, vybavené základním nábytkem (polohovací lůžko, noční stolek, šatní skříň). Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. V zařízení jsou dvě centrální koupelny. Jedna z nich disponuje vanou. Objekt disponuje vstupní halou, jídelnami v každém podlaží s LCD televizory, společným obývacím pokojem k využití pro klienty i návštěvy, venkovní terasou. Jídelny a další společenské a terapeutické místnosti jsou vybaveny tak, aby splňovaly svůj účel, přitom působily příjemně a útulně a současně zabezpečovaly klientům bezpečné prostředí.

Terasa

Stravování je zajištěno prostřednictvím vlastní kuchyně, skladba stravy odpovídá vyšším požadavkům kladeným na nároky související s nemocí. Klienti se stravují v jídelnách na každém patře nebo v letních měsících na otevřené venkovní letní terase.V centru je zajištěna odborná lékařská a zdravotnická péče, poskytovaná všeobecnými sestrami a zdravotnickými asistenty.  O klienty dále pečuje tým složený ze sociálního pracovníka a pracovníků v sociálních službách, aktivizačních pracovníků a kvalifikovaný personál kuchyně. Klientům zařízení nabízíme v rámci terapií nejrůznější aktivity, mezi něž patří muzikoterapie, reminiscence, canisterapie, arteterapie, aromaterapie, taneční a pohybová terapie, smyslová stimulace a mnoho dalších. Lidská vřelost, vstřícnost, pohoda, pohlazení, kvalitní a bezpečná péče odpovídající  požadavkům na klidný a důstojný život našich klientů je pro nás prioritou.

Žádost o umístění v Alzheimercentru

Pokud máte zájem o umístění v zařízení Alzheimercentru Zlín o.p.s., vyplňte nezávaznou Žádost o umístění nového klienta. Žádost je ihned po odeslání zpracovávána. Kopii žádosti (v případě vyplnění Vaší e-mailové adresy přímo ve formuláři „Žádost o umístění“) obdržíte do své e-mailové schránky. Součástí potvrzení je pořadové číslo a Vámi vybraná zařízení Vás budou kontaktovat, jakmile se uvolní lůžko.

Fotogalerie

Reference

Vážená paní ředitelko,

poprvé jsem dostala váš zpravodaj, neboť maminka Vojtěška Č. do centra nastoupila až v listopadu. Můžu říct, že při jeho prohlížení mi stály v očích slzy, i teď kdy píšu mail.
Vůbec jsem netušila, co všechno děláte - myslím to velké množství akcí. Musí to veškerý personál i Vás stát spoustu sil, velmi si toho cením a děkuji za to, že můžu být klidná, že maminka je právě tady.
Nejedná se pouze o akce, ale zejména o to, že kdykoliv přijdeme za maminkou, jste všichni milí, vstřícní, a to je obdivuhodné, protože práce každého Vašeho zaměstnance je velmi náročná a vyčerpávající.
Vím, že poděkování všem je velmi málo, ale děkuji celým srdcem.

Za celou rodinu H. V., 22.1.2018


 

Vážená paní ředitelko.

Dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poděkovala za péči, kterou jste věnovali mé mamince, paní Burešové. Při každé naší návštěvě byla maminka čistě oblečená, spokojená a v dobré náladě. Nikdy nezapomněla pochválit sestřičky, jak jsou hodné a milé. Sama jsem si při svých návštěvách u Vás všimla, že úsměvem a vlídným slovem opravdu nešetří a jak hezky se k babičkám a dědečkům chovají.

Vám všem patří proto nesmírný obdiv, že tak nelehkou práci dokážete zvládat s grácií a klidem, který přenášíte i na své klienty. Velký dík Vám všem.

Z.F. s rodinou, 31.7. 2017


Chtěla bych touto cestou poděkovat za naši celou rodinu, za krásnou péči o našeho tatínka, manžela a dědečka pana M. H. Po celou dobu, kterou strávil ve Vašem zařízení bylo o něj velice hezky pečováno a přístup ošetřovatelek i celého personálu byl nejen profesionální, ale hlavně lidský. Vždy, když jsme přijely tatínka navštívit, přivítalo nás přátelské prostředí a jezdily jsme sem velice rády. Tak jako se musíme rozloučit s tatínkem, tak se loučíme i s Vámi a do budoucna Vám přejeme mnoho spokojených klientů, jejich rodin a hodně sil do Vaší práce.

Ještě jednou moc děkujeme.

15.6.2017, Magda Hučíková


Vážená paní ředitelko, 

chtěli bychom Vám i celému personálu poděkovat za vstřícné, milé jednání a neustálý úsměv na tváři k naší mamince, babičce, paní V. a ochotné jednání s námi.Jsme rádi, že byla ve vašem centru, protože s větší profesionalitou, péčí o klienty a aktivitami, jsme se jinde nesetkali.

Přejeme Vám mnoho úspěchů a hodně spokojených klientů.

Ještě jednou děkujeme. 

Rodina Sl., 17.4.2017


Dobrý den,

dnes jsme byli navštívit Vaše centrum. Máme nemocnou maminku, která má u Vás žádost o umístnění. Pochopitelně to pro nás jako rodinu, není jednoduché. Maminku ještě zvládáme, ale je to horší a horší. A bude hůř. Děkuji, že jste i na Moravě. Neskutečně na nás zapůsobilo prostředí i personál, který jsme viděli. Všichni se usmívali, přestože péče o klienty ve Vašem zařízení, jednoduchá není. Nesmírně na nás zapůsobila p. Šišláková, která se nám věnovala. Bezkonkurenčně správný člověk na správném místě. Těžko se mi hledají slova, nejsem "spisovatel", ale jak říkám. Děkuji, že jste. Děkuji, že na Moravě. Máte vše skvěle zorganizované, děláte to dobře a na své klienty se u Vás usmíváte. Máte skvělý personál. Skvělý přístup ke klientům i rodině klienta. Musím to někde napsat. Děkuji. Jste skvělí. My jsme dnes jen prošli vstupním pohovorem, ale neskutečně nás návštěva a stále usmívající se personál a pohodová atmosféra u Vás oslovila a zasáhla.

P. K., 10.3.2017


Dobrý den,

chtěla bych vám všem moc poděkovat za péči kterou jste věnovali babičce F. S. Myslím, že ten poslední rok jste ji svou péčí neuvěřitelně zpříjemnili. Bylo na ní vidět, že je v rámci možnosti spokojená.Bylo by úžasné, kdyby si z vás ostatní, podobná zařízení, vzali příklad.Osobně vaši práci obdivuji a chtěla bych v sobe mít tolik odvahy, sily a lásky. Věřím, ze všichni máte velká srdíčka, bez toho se vaše povolání nedá dělat s takovým nasazením jako u vás.

Ještě jednou děkuji a přeji celému personálu jen to nejlepší v soukromém životě. V pracovním, ať vám vydrží elán se kterým svoji práci děláte, protože věřte, že i když je to zřejmě dost náročné povoláni, tak má smysl.

Lucie, 23.2.2017


Jsem vděčná a vážím si toho, jak profesionálně se o maminku a ostatní klienty staráte. Moc děkuji za vše, co pro ně děláte.

Přeji Vám a celému kolektivu spolupracovníků Alzheimercentra vše dobré.

S pozdravem 

DM, 15.2.2017


Vážená paní ředitelko,

chtěla bych Vám a všemu personálu poděkovat za neobyčejnou péči, kterou svým klientům poskytujete. Jak už jsem jednou psala, maminka se vždy ráda vracela "domů do AC". Postupem doby jste se stali i vy všichni také naší rodinou a chodili jsme na návštěvy za maminkou opravdu jako domů. Poznávali a zdravili jsme se s personálem a i s některými klienty. Maminka byla u vás šťastná, za poslední rok úplně rozkvetla. Péče o nemocného tatínka ji neobyčejně vyčerpala a u vás, díky vaší péči, se z ní stala opět naše laskavá maminka. Díky vám všem byla ten rok, po tom, co si prožila s tatínkem, "jak na jiném světě."

Ještě jednou vám všem moc děkuji a budu vám navždy vděčná za poslední krásný rok života naší maminky. S naší podporou můžete vždy počítat.

J.B. s rodinou, 27.12.2016


Dobrý den,

chtěla bych Vám i všem Vašim zaměstnancům za sebe a za celou svoji rodinu popřát požehnané Vánoce. Vašim klientům klidné a pokojné chvíle, které vy všichni jim zpříjemňujete svou péčí a laskavostí. V novém roce Vám všem přejeme hlavně hodně zdraví, protože když je zdraví, to ostatní přijde taky :-).

Milá paní Nováková, i když už to bude půl roku, co tatínek odešel, pořád rádi vzpomínáme na všechny Vaše zaměstnance, jak hezky se o tatínka všichni starali. Neustále jsem přesvědčená, že to bylo to nejlepší, co jsme mohli pro tatínka udělat....Doma bychom mu v žádném případě nemohli takovou péči dát. Taky v posledních chvílích měl tu nejlepší možnou péči.

Ještě jednou Vám moc děkuji za všechno, i za přáníčko a pokaždé, když jedu kolem, na vás všechny vzpomínám.

Krásné Vánoce

EG., 20.12.2016


Vážená paní ředitelko,

ani nevím, jak Vám a celému kolektivu Vašeho Alzheimercentra Zlín poděkovat za všechno, co jste pro naši maminku udělali.Děkuji Vám za rok života, který u Vás strávila, za všechny hezké akce, programy a chvíle, které pro klienty připravujete, za Vaši starostlivost a péči. Chci Vám moc poděkovat za to, jaké jste připravili mamince i nám, dcerám, poslední chvilky jejího života. Neumím si představit důstojnější a klidnější odchod ze života, než jakému se jí dostalo u Vás.

Ještě jednou Vám i všem sestřičkám, pečovatelkám a dalšímu personálu srdečně děkuji. Napsala bych Vám toho víc, ale momentálně se na to ještě necítím. O Vašem zařízení vždycky mluvím jen v tom nejlepším, všem známým a příbuzným jsem popsala, jak jste se o maminku postarali a všichni to velice ocenili.

S pozdravem E. CH., 10.11.2016


Dobrý den, paní Nováková a paní Šišláková,

Prosím, vyřiďte naše poděkování za velmi dobrou péči o maminku a trpělivost s ní i ostatním zaměstnancům. Opravdu jsme velmi spokojeny s péčí.

S pozdravem E. Č., 9. 11. 2016


Vážení a milí pracovníci Alzheimercentra Zlín,

chtěla bych vám moc a moc poděkovat za to, jak hezky jste se starali o našeho tatínka Aloise K.Pokaždé, když jsem tatínka navštívila, viděla jsem velmi lidský a zároveň profesionální přístup vás všech nejen k tatínkovi, ale i k ostatním klientům AC Zlín. Dojímalo mě, jak jste např. pomáhali s jídlem těm, kteří to potřebovali, a přitom trpělivě a mile odpovídali na všemožné otázky některých klientů.Když se tatínkův stav zhoršil natolik, že byl odkázaný pouze na lůžko, dostalo se mu opět nadstardardní péče.Jakmile tatínek odešel, znovu jsme se s bratrem setkali s velmi lidským jednáním. V této pro nás velmi těžké době jste nám poradili a pomohli se zařizováním nezbytných záležitostí.

Vážení a milí pracovníci AC Zlín, ještě jednou vám moc děkuji jménem maminky, bratra Petra a celé mé rodiny za to, co bychom sami tatínkovi nemohli poskytnout – klidný a důstojný odchod z tohoto světa.Přeji vám všem hodně zdraví a sil při vaší náročné práci.EG,Velký Ořechov, 4. 7. 2016


Maminka je čtyři měsíce klientkou Centra ve Zlíně, a protože jsem se o ni pět let starala doma (z toho poslední dva a půl roku intenzivně), vím jak je péče o člověka s demencí obtížná. Proto si myslím, že je na místě poděkovat personálu zařízení ve Zlíně za přístup k seniorům, snahu o vytvoření přátelského prostředí. Hodnotím to z pozice příbuzného, který se o nemocného rodiče intenzivně a s maximálním nasazením staral. Výběru zařízení jsem věnovala dost energie, a proto mne těší zjištění, že jsem vybrala dobře a cokoli jsem potřebovala řešit, vždy šlo s ochotou a úsměvem. Děkuji paní ředitelce, sestrám, ergoterapeutkám i ošetřovatelkám. Oceňuji také snahu zajistit klientům dobrou zdravotní péči zajištěnou kvalitními lékaři. IP


Vážení,

velice si Vážím Vaší záslužné práce v oblasti péče o lidi nemocné Alzheimerovou chorobou a postižené demencí. Moje maminka utrpěla pádem těžké poranění hlavy, jehož důsledkem bylo  zhoršení jejího psychického stavu. Postupně byla zcela odkázána na pomoc jiné osoby. Náhodou jsem se dozvěděla o zřízení Alzheimercentra ve Zlíně a byla jsem přešťastná, že můžeme využít jeho služeb. Hned první kontakt na mě udělal velmi dobrý dojem - krásné čisté prostředí, vlídný personál. Maminka do zařízení nastoupila. Docházela jsem za ní denně a měla jsem tak možnost monitorovat dění v zařízení - vše perfektní. Pracovníci jsou naprosto erudovaní ve svém oboru, a navíc nesmírně obětaví. Maminka bohužel zemřela - už nechtěla žít ve stavu bezmocnosti… Do úrazu vedla zcela plnohodnotný život. Jsem ráda, že odešla v klidu a důstojně, že jsem mohla být do posledka s ní, že všichni kolem jí věnovali nesmírnou péči. Mladé pečovatelky, které měly službu v den, kdy maminka umírala, jednaly s obrovským taktem a empatií. Moc jim všem děkuji. Přeji Vám, abyste i nadále nacházeli schopné, pracovité spolupracovníky, kteří chápou své povolání jako poslání a svým přístupem ulehčují postiženým lidem vyrovnat se se stavem, který jejich nemoc přináší. Mějte se moc hezky a děkuji.

S pozdravem EP


Vždycky mě potěší a uklidní, když s mámou mluvím a ona mi nadšeně popisuje zážitky. Mám dobrý pocit z toho, že je máma v zařízení, kde se opravdu klientům věnujete. Moc milé bylo i předvánoční posezení s příbuznými. Co je máma u Vás, tak mně se ohromně ulevilo a jsem to zase já a ne uzlík nervů. Ráda za ní i chodím, jak jen můžu, posedíme dole u kafíčka, popovídáme si. Těším se, až se nám přihlásí jaro, že budeme víc venku, třeba i na Vaší hezké terase. Jsem také ráda, že u Vás opravdu klienti jen nesedí a nezírají do zdi, ale že jsou zapojení do tolika různých aktivit. Tak ještě jednou Vám všem děkuji! ECH                       


Milý personále zlínského AC, chci Vám z celého srdce poděkovat za celou moji rodinu a určitě i jménem maminky za Vaši laskavou péči a pomoc a říct Vám, že děláte nesmírně těžkou, ale záslužnou a velmi potřebnou práci. Přeju celému zařízení i každému osobně hodně sil a elánu do dalších dnů, měsíců a let. Ivana Pechalová s rodinou, 15.2.2016


Vážená  paní ředitelko,

dovolte mi, abych Vám a všem zaměstnancům Centra upřímně poděkovala za starostlivost a péči, kterou jste poskytli v posledních chvílích života mého tatínka. Vím, že to s ním, vzhledem k jeho nemoci nebylo lehké, ale měl to štěstí, že odešel v klidu, bylo o něj krásně postaráno a jako jeden z mála měl do poslední chvíle u sebe i manželku, takže byli spolu až do konce, téměř 65 roků. Díky nevšední empatii všech, maminka se se svou ztrátou vyrovnává lépe. Teď ještě teskní nad ztrátou tatínka, ale s klidným svědomím můžu říct, že před touto událostí byla u vás tak spokojená, jak už jsem ji dlouho neviděla a úplně rozkvetla. Za vše mluví to, že maminka se "domů" do centra vrací v klidu a spokojeně. Práce vás všech je velmi záslužná a téměř nedocenitelná. Vím, o čem mluvím, protože starat se o dva takhle nemocné je v domácích podmínkách opravdu náročné a vysilující. Moc všem děkuji.

JB s rodinou,10.4.2016.


Milá paní ředitelko,už dlouho si říkám, že Vám musím dát nějak najevo, jak velmi si naše rodina váží toho, jak skvěle je o moji babičku p. J.S. ve Vašem zařízení postaráno. Mám velikou potřebu Vám to naše upřímné "DÍKY" alespoň takto vyjádřit, protože vím, že taková kvalitní a hlavně laskavá a lidská péče není bohužel všude samozřejmostí.

Jsme velmi rádi, že jsme pro babičku vybrali právě Vaše Alzheimercentrum, neboť i jí samotné se u Vás líbí a my máme radost z toho, když můžeme pozorovat s jakou trpělivostí a láskou s babičkou jednají sestřičky a ostatní personál. Je skvělé, že ve Vašem AC vládne taková příjemná a přátelská atmosféra a sestřičky jsou milé a usměvavé i přes to, jak náročnou práci vykonávají.

Musím Vás také pochválit za to, že kvalita jídla (jak jsme s Vámi řešili v minulosti) se opravdu velmi zlepšila!

Velmi oceňujeme především profesionální přístup všech, co v centru pracují a hlavně to, že tito lidé tak těžkou a nedocenitelnou práci vykonávají opravdu SRDCEM. Za což tedy hlavně Vám, paní vrchní sestře Šišlákové a všem ostatním VELMI DĚKUJEME a moc si toho vážíme.

Přeji Vám krásný den. S pozdravemIva Zelenková 

 

 

Akce

Alzheimercentrum Zlín z.ú. získalo v rámci grantového programu „ČSOB Pomáhá regionům“ nejvyšší možnou finanční podporu.

V závěrečném kole grantového programu „ČSOB Pomáhá regionům“ věnovali drobní dárci Alzheimercentru Zlín z.ú. nejvyšší částku ze všech finálových projektů a zajistili tak zařízení grantovou podporu 50 000,- Kč. Realizace projektu „Dobrá komunikace je základ“ Alzheimercentra Zlín z.ú. tak byla podpořena celkovou částkou 87 800,- Kč.

Cílem projektu je vyškolit pracovníky v přímé péči o klienty s demencí pomocí nové metody VALIDACE. Jde o nový způsob komunikace s lidmi s demencí. Cílem workshopu je naučit pracovníky hlubší míře sebepozorování a orientaci na potřeby člověka s demencí. Alzheimercentrum Zlín se specializuje na komplexní služby, které vedou k podpoře a udržení aktivního života a k prodloužení soběstačnosti klientů.

DĚKUJEME ZA PODPORU!


Alzheimercentrum Zlín z. ú. je jednou z neziskovek, které získaly finanční podporu z vánoční sbírky společnosti HP Tronic Zlín, spol. s.r.o.

Podpořit potřebné se před koncem roku rozhodla zlínská společnost HP Tronic Zlín, spol. s.r.o.. Symbolické šeky na věnované částky převzali zástupci tří zlínských organizací – Alzheimercentrum Zlín z. ú, Educo a Handicap.

"Educo a Handicap podporujeme již delší dobu, letos jsme podporu znevýhodněných dětí a zdravotně postižených rozšířili prostřednictvím Alzheimercentra o taktéž užitečnou, ve společnosti zatím spíše opomíjenou oblast seniorů. Částku 300 tisíc korun jsme věnovali z prostředků, dříve využívaných na nákup vánočních dárků pro obchodní partnery. Dalších více než 38 tisíc korun mezi sebou vybrali sami zaměstnanci formou firemní tomboly, " uvedl Daniel Večeřa, generální ředitel společnosti HP Tronic.

Pro Alzheimercentrum, které poskytuje sociální a zdravotní péči seniorům a funguje ve Zlíně teprve druhým rokem, byl příspěvek jedním z vůbec prvních získaných darů. "Máme z něj velkou radost. Použijeme jej na pořízení elektrického zvedáku, který nám usnadní přemisťování klientů z lůžka na vozík. Při počtu devíti desítek klientů je takové zařízení pro nás velmi užitečné," dodala Helena Nováková z Alzheimercentra.

Peníze, dříve používané na nákup vánočních dárků pro partnery, věnovala zlínská společnost potřebným poprvé v loňském roce. A hodlá v tradici pokračovat i v dalších letech.

DĚKUJEME! 


 

Předměty z mládí a dětství pomáhají lidem s Alzheimerovou chorobou

Terapeuti Alzheimercentra ve Zlíně používají k terapiím staré věci z domácnosti. Používají je k vyvolání vzpomínek.

Reportáž si můžete poslechnout: 

http://www.rozhlas.cz/brno/zpravodajstvi/_zprava/predmety-z-mladi-a-detstvi-pomahaji-lidem-s-alzheimerovou-chorobou--1732082

Fotogalerie - předání HP Tronic

 


Alzheimercentrum Zlín z.ú. postoupilo se svým projektem „ Dobrá komunikace je základ – metoda Validace dle Naomi Feil“do užšího hlasovacího kola v rámci grantu "ČSOB Pomáhá regionům".

Cílem projektu je vyškolit pracovníky v přímé péči o klienty s demencí pomocí nové metody VALIDACE. Jde o nový způsob komunikace s lidmi s demencí. Workshop naučí pracovníky hlubší míře sebepozorování a orientaci na potřeby člověka s demencí. Alzheimercentrum Zlín se specializuje na komplexní služby, které vedou k podpoře a udržení aktivního života a k prodloužení soběstačnosti klientů.

Podpořte, prosím, Alzheimercentrum Zlín z.ú. a hlasujte zde v sekci Zlínský kraj.

 


Rozhovor s ředitelkou Alzheimercentra Zlín z.ú.

v časopise Fame, vydávaným Fakultou managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně si můžete přečíst zde


Jak zajistit kvalitní a odbornou pomoc a péči o seniory, kteří jsou postiženi buď nekterou formou demence anebo Alzheimerovou chorobou?

Hosty pořadu "Co vy na to?" ČRO Brno z 3. 11. 2016 jsou Ing. Helena Nováková, ředitelka Alzheimercentra Zlín z.ú. a Martina Mátlová z České Alzheimerovské společnosti.

 

 


Sociální automobil pro Alzheimercentrum Zlín z.ú.

Dne 12.8.2016 převzala Ing. Helena Nováková, ředitelka Alzheimercentra ve Zlíně, sociální automobil z rukou zástupce firmy KOMPAKT spol. s r.o., pana Rudolfa Adama. Nový vůz Dacia Dokker bude sloužit klientům centra zejména v rámci nejrůznějších aktivit nebo k zajištění provozních záležitostí. K získání nového automobilu přispělo 40 firem ze zlínského regionu. Všem dárcům patří velký dík za jejich velkorysost a ochotu podpořit dobrou věc.

Krásnou událost prožili zaměstnanci centra spolu s představiteli statutárního města Zlín a zástupci firem, které se události zúčastnili.

Sociální automobil


 

Podívejte se na náš Facebook zde

 

 

Magazín

Pravidelně každé tři měsíce připravujeme čtvrtletník zajímavostí o životě v našem Alzheimercentru. Plně si uvědomujeme, že v dnešní uspěchané době tak rodinám dáváme další možnost, jak být v kontaktu se svým blízkým. Prostřednictvím magazínu vás seznamujeme s chodem zařízení a informujeme o všech aktivitách, výletech i novinkách, které se v daném období udály. Bohatá fotodokumentace, popis naší péče o klienty, okénka zajímavostí o terapiích – to vše můžete nalézt v tomto periodiku.

Magazíny 2018 I.      
Magazíny 2017 I. II. III. IV.
Magazíny 2016 I. II. III. IV.
Magazíny 2015 I. II. III. IV.

Volná pracovní místa

VŠEOBECNÁ SESTRA

Přijmeme zdravotní sestřičku, s ukončeným vzděláním v oboru, s laskavým trpělivým a vstřícným přístupem k našim klientům. Praxe není podmínkou, odborně vás zaškolíme.

Nabízíme:

 • Náborový příspěvek 10.000,-Kč
 • Motivující mzdové ohodnocení + odměny 
 • Seniorský mzdový postup
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • 5 týdnů dovolené
 • Podporu odborného růstu
 • Dotované stravování - oběd za 15 Kč
 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí v blízkosti lesa
 • Přátelský, vstřícný a profesionální kolektiv
 • … a pro děti zaměstnanců plánujeme FIREMNÍ ŠKOLKU – bude cca od května 2018

Máte zájem dozvědět se vice o této pracovní pozici ?

Kontaktní údaje: Alzheimercentrum Zlín z.ú.,

Těšíme se na Vás!

PEČOVATEL (PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH)

AKTIVIZAČNÍ PRACOVNÍK

Přijmeme pečovatele do přímé péče o naše klienty Alzheimercentra, a to min. s ukončeným základním vzděláním, se schopností trpělivého vstřícného přístupu k našim klientům, s trestní bezúhonností. Praxe v oboru není podmínkou, odborně vás zaškolíme (v rámci pracovního poměru absolvujete odborný kurz Pracovník v soc. službách).

Nabízíme:

 • Náborový příspěvek 10.000,-Kč
 • Motivující mzdové ohodnocení + odměny 
 • Seniorský mzdový postup
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • 5 týdnů dovolené
 • Podporu odborného růstu
 • Dotované stravování - oběd za 15 Kč
 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí v blízkosti lesa
 • Přátelský, vstřícný a profesionální kolektiv
 • … a pro děti zaměstnanců plánujeme FIREMNÍ ŠKOLKU – bude cca od května 2018

Máte zájem dozvědět se vice o této pracovní pozici ?

Kontaktní údaje: Alzheimercentrum Zlín z.ú.,

Těšíme se na Vás!

KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Hlavní pracovní poměr nebo DPP. Příprava teplé i studené kuchyně. 11-hodinové denní služby, střídání dlouhý a krátký týden. Možnost domluvy i jiných směn. 

Požadujeme:

 • Vyučení v oboru
 • Pracovitost, spolehlivost
 • Schopnost organizace práce, pečlivost

Nabízíme:

 • Nástup možný ihned
 • Náborový příspěvek 10.000,-Kč
 • Motivující mzdové ohodnocení + odměny 
 • Seniorský mzdový postup
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou nebo DPP
 • 5 týdnů dovolené
 • Dotované stravování - oběd za 15 Kč
 • Přátelský, vstřícný a profesionální kolektiv
 • … a pro děti zaměstnanců plánujeme FIREMNÍ ŠKOLKU

Máte zájem dozvědět se vice o této pracovní pozici ?

Kontaktní údaje: Alzheimercentrum Zlín z.ú.,

PRACOVNÍK DO KUCHYNĚ

Přijmeme pracovníka do kuchyně pro pomocné práce a přípravu jídel pro naše klienty Alzheimercentra, a to min. s ukončeným základním vzděláním a trestní bezúhonností. Praxe v oboru není podmínkou, zaškolíme vás.

Nabízíme:

 • Náborový příspěvek 10.000,-Kč
 • Motivující mzdové ohodnocení + odměny 
 • Seniorský mzdový postup
 • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
 • 5 týdnů dovolené
 • Podporu odborného růstu
 • Dotované stravování - oběd za 15 Kč
 • Moderní pracoviště v krásném a klidném prostředí v blízkosti lesa
 • Přátelský, vstřícný a profesionální kolektiv
 • … a pro děti zaměstnanců plánujeme FIREMNÍ ŠKOLKU – bude cca od května 2018

Máte zájem dozvědět se vice o této pracovní pozici ?

Kontaktní údaje: Alzheimercentrum Zlín z.ú.,

Těšíme se na Vás!

Dary

2017

Děkujeme všem další dárcům, kteří nás v roce 2017 finančně i věcně podpořili:

 • Vohnická Hana
 • Premier Containers s.r.o.
 • HP TRONIC Zlín, spol. s r.o.
 • Inprim, s.r.o.
 • MESIT holding, a.s.
 • Solar Global a.s.
 • R.K.SERVIS, spol. s r.o.
 • Mgr. Bobotová Jana
 • Kocmanová Ivana
 • Samsonová Monika
 • Z STUDIO, spol. s r.o.
 • Chudějová Eva
 • MUDr. Deďová Miroslava
 • MUDr. Jahodová Margit
 • MANAG správní, a.s.

Granty

2017

Projekt "Vzdělávání pracovníků v přímé péči – Bazální stimulace"

Podpořeno z programu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

 


 

2016

Projekt "Rozšíření vybavení zdravotnických pomůcek"

Podpořeno z programu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové


2015

Projekt "Zakoupení váhy pro imobilní klienty"

Podpořeno z programu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové

Dotace

Statutární město Zlín poskytlo v roce 2017 Alzheimercentru Zlín z.ú. neinvestiční dotaci ze Sociálního fondu statutárního města Zlín na podporu poskytování registrovaných sociálních služeb pro občany statutárního města Zlína v roce 2017.


V roce 2017 podpořilo měso Uherské Hradiště Alzheimercentrum Zlín z.ú. účelovou dotací z Fondu sociální pomoci a prevence města Uherské Hradiště.Logo města Uherské Hradiště


Projekt financovaný z Evropského sociálního fondu

Společensky účelná pracovní místa

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší organizaci?

V letech 2015 - 2017 jsou vyhrazována společensky účelná pracovní místa (SÚPM) také v rámci projektu realizovaného v Operačním programu Lidské zdroje a zaměstnanost, příp. v Operačním programu Zaměstnanost. Oba operační programy jsou financovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

V období od 1. 7. 2015 do 31. 12. 2015 bylo u zaměstnavatele Alzheimercentrum Zlín z.ú. IČO: 03461891 v rámci projektu podpořeno 1 pracovní místo na SÚPM částkou 72 000 Kč, z toho maximálně 85 % tvořil příspěvek z Evropského sociálního fondu.

Pracovní místa podpořená v rámci SÚPM byla zaměřena na uchazeče se zvýšenou péčí při zprostředkování zaměstnání. Jedná se zejména o uchazeče s dlouhodobou evidencí, s vyšším věkem, popř. se zdravotním postižením apod. Těmto uchazečům, takto bylo umožněno zařadit se do pracovního procesu v různých pracovních pozicích.

Kontakty

Helena Nováková Ředitelka zařízení
Ing. Helena Nováková
Mgr. Mária Petíková Vrchní sestra
Mgr. Mária Petíková
Bc.Alžběta Valčíková Staniční sestra
Bc. Alžběta Valčíková
směnová sestra Směnová sestra
+420 773 377 073 
smenova.zlin@alzheimercentrum.cz
Ivana Nováčková Vedoucí provozu
Ivana Nováčková
Mgr. Dagmar Šestáková Sociální pracovnice
Mgr. Dagmar Šestáková
Marcela Kytková Administrativní pracovnice
Marcela Kytková