Zlosyň

Alzheimercentrum Zlosyň

Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s.Zlosyň 160277 44 Vojkovice u Kralup nad VltavouGPS: 50°16'33.017"N, 14°22'8.504"EKontakt: +420 774 774 021, +420 774 774 027Email: zlosyn@alzheimercentrum.cz

O zařízení

Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s. se nachází na krásném místě asi 20 km od centra hlavního města Prahy, 3 km od sjezdu dálnice D8 (Praha-Teplice). Autem jste zde po dálnici z Prahy za 15 minut. V blízkosti zařízení je i autobusová zastávka MHD. Budova zařízení je situována do scenérie hezkého a klidného prostředí na okraji obce Zlosyň.

Hlavní budova má čtyři patra, ve kterých se nachází pokoje klientů, terapeutické místnosti, společenské prostory a jídelny. Budova disponuje dvěma výtahy, z nichž jeden má přímý východ na zahradu.Pokoje klientů jsou dvoulůžkové, vybavené základním nábytkem (polohovací lůžko, noční stolek, skříně na oblečení). Každý pokoj má vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. V zařízení je také centrální bezbariérová koupelna s vanou.Jídelna a další společenské a terapeutické místnosti jsou vybaveny tak, aby splňovaly svůj účel, ale zároveň působily příjemně a současně zajišťovaly klientům bezpečné prostředí.Jsou členěny tak, aby se mohlo pracovat se skupinami klientů podle jejich vnímání a stupně onemocnění.

Fotogalerie

Objekt obklopuje veliká zahrada, která umožňuje klientům nejenom dostatek prostoru pro vycházky, ale slouží také k aktivizačním činnostem – pěstování bylin, ovoce, zeleniny, klienti se také mohou potěšit s domácími zvířaty, která zde mají své místo.

Našim klientům slouží pro bezpečný celodenní pobyt venku velké zastřešené terasy situované do zahrady, které poskytnou dostatek stínu v letním slunečném počasí a tak si klienti mohou užívat příjemné venkovní posezení.Pro klienty v počátečním stadiu onemocnění nabízíme ubytování rodinného typu v rodinném domku se zahradou, který je v těsném sousedství hlavní budovy. V této vilce je ubytování pro devět klientů, kteří potřebují pouze dohled při zvládání úkonů péče o sebe sama.Klientům jsou k dispozici čtyři dvou a tří lůžkové ložnice, obývací pokoj s jídelním koutem, odpočinková místnost v prvním patře, kuchyňka, dvě koupelny se sprchovým koutem nebo s vanou, dvě toalety.

Snažíme se klienty, kteří žijí v tomto domečku zapojovat do běžných denních činností a aktivit, aby si stále zachovávali svoji soběstačnost. Klienti jsou zapojováni do přípravy jídla, úklidu, péče o domácnost i okolní prostředí. Na přilehlé zahradě mají možnost odpočívat nebo se starat o kytičky a bylinky. Klienti jsou pod stálým dohledem pečovatelů a zdravotní sestřička sem dochází několikrát denně. Vzhledem k poloze tohoto rodinného domku, který se nachází v těsné blízkosti hlavní budovy,  jsme propojili obě zahrady a klienti mohou bez omezení přecházet a stýkat se s přáteli a účastnit se akcí a nabízených aktivit v hlavní budově.Stravování je zajištěno prostřednictvím vlastní kuchyně, skladba stravy odpovídá vyšším požadavkům kladeným na nároky související s nemocí. Klienti se stravují v jídelnách na každém patře nebo v letních měsících na otevřené venkovní letní terase.V centru je zajištěna odborná lékařská a zdravotnická péče, poskytovaná všeobecnými sestrami a zdravotnickými asistenty.  O klienty dále pečuje tým složený ze sociálního pracovníka a pracovníků v sociálních službách, aktivizačních pracovníků a kvalifikovaný personál kuchyně. Klientům zařízení nabízíme v rámci terapií nejrůznější aktivity, mezi něž patří muzikoterapie, reminiscence, canisterapie, arteterapie, aromaterapie, taneční a pohybová terapie, smyslová stimulace a mnoho dalších.

Lidská vřelost, vstřícnost, pohoda, pohlazení, kvalitní a bezpečná péče odpovídající  požadavkům na klidný a důstojný život našich klientů je pro nás prioritou.

Video

Žádost o umístění v Alzheimercentru

Pokud máte zájem o umístění v zařízení Alzheimercentru Zlosyň o.p.s., vyplňte nezávaznou Žádost o umístění nového klienta. Žádost je ihned po odeslání zpracovávána. Kopii žádosti (v případě vyplnění vašeho e-mailu přímo ve formuláři „Žádost o umístění“) obdržíte do e-mailové schránky. Součástí potvrzení je pořadové číslo a Vámi vybraná zařízení Vás budou kontaktovat, jakmile se uvolní lůžko.

Dětská skupina

DS Včelička je od 1. 4. 2016 podporována prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost

Dětská skupina "VČELIČKA"

11. ledna 2017 byla otevřena ve Zlosyni při zařízení Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s. dětská skupina s názvem Včelička (dále jen „DS Včelička“). Tato dětská skupina je určena dětem, jejichž rodič je zaměstnancem našeho zařízení nebo je z nedalekého okolí či se rodiči líbí naše myšlenka výchovy a péče.

Cílem projektu je rozšíření služeb péče o dítě v místě realizace a zlepšit tak podmínky pro zaměstnanost rodiče s dětmi. Cílová skupina jsou rodiče s malými dětmi.

 • DS Včelička je určena pro děti od jednoho roku věku do zahájení povinné školní docházky (maximálně do 6 let věku dítěte) a je zaměřena na zajištění potřeb dítěte, na výchovu, rozvoj schopností, kulturních a hygienických návyků dítěte. 

Denní program

DS Včelička je v provozu v pracovních dnech (Po až Pá) od 6:30 do 17:30 hod. (včetně letních prázdnin).

Dětská skupina je otevřena pro příchod a odchod dětí od 6:30 do 8:00 hod, od 12:00 hod. do 12:45 hod., od 15:00 do 17:30 hod. Po individuální dohodě je možné i v jinou dobu.

DENNÍ PROGRAM 

06.30 - 08.00  příchod dětí do DS Včelička, předávání dětí pečujícím osobám, volné hry dětí, individuální činnost;

08.00 - 10.00  společné vítání se s dětmi, snídaně, osobní hygiena, ranní kruh – vítání se s dětmi, výchovná a pracovní činnost, pohybové a hudebně aktivizační činnosti;

10.00 - 10.30  osobní hygiena, svačinka;

10.30 - 11.30  činnosti dle Plánu výchovy a péče pro dané období, pobyt venku dle počasí;

11.30 - 12.15  příprava na oběd, oběd, osobní hygiena;

12.15 - 14.30  poslechová činnost, odpočinek dětí;

14.30 - 15.00  osobní hygiena, svačina,

15.00 - 17.30  odpolední zájmová činnost, volné činnosti a aktivity dětí zaměřené především na hry, zájmové činnosti a pohybové aktivity dětí, individuální činnost, odchod dětí domů.

Výchovná činnost probíhá podle konceptu Výchovy a péče DS Včelička a je přizpůsobována věku a skladbě aktuálně přítomných dětí. Při provozu DS Včelička jsou respektována práva dítěte v souladu s Úmluvou o právech dítěte.

VOLNÁ HRA DĚTÍ

Děti mají možnost volné hry v časech dle denního programu. 

ŘÍZENÉ ČINNOSTI

Řízené činnosti jsou upravené Plánem výchovy a péče, a jsou zpracovány do jednotlivých bloků. 

POHYBOVÉ AKTIVITY

Náplní pohybových aktivit jsou společná cvičení, zdravotní cviky, řízená TV činnost, hudebně-pohybové činnosti, pobyt na zahradě, vycházky do okolí, návštěva dětského hřiště. 

ODPOČINEK

K odpočinku dětí je určena stabilní doba dle denního programu. 

STRAVOVÁNÍ

Strava je zajišťována v souladu s hygienickým požadavky poskytovatelem – tj. Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s.. Děti mají k dispozici stoleček, prostírání, tácek a ubrousky. Děti se učí správně držet lžičku a používat příbor. Děti jedí samostatně, v případě potřeby je jim poskytována asistence s porcováním a prováděno dokrmování.

Kompletní infromace naleznete v dokumentu Denní program DS Včelička

Pravidla dětské skupiny

Závazná pravidla poskytování péče o dítě v dětské skupině si můžete stáhnout ZDE.

Pravidla stanovují podmínky provozu, přijímání dětí, ceny za poskytované služby, práva dětí a rodičů a povinnosti a práva poskytoatele služby.

Plán výchovy a péče

Cílem péče o děti v dětské skupině je komplexní rozvoj dítě a jeho bezproblémové začleňování do skupiny vrstevníků. Základními principem výchovy a péče je individuální a respektující přístup a úzká spolupráce s rodinou dítěte.

Podrobnosti o výchovných přístupech v dětské skupiě Kulíšek se dočtete v dokumetnu "Plán výchovy a péče"

Kontakty

Dětská skupina Včelička

Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s.

Zlosyň 160  Vojkovice u Kralup nad Vltavou 277 44

Tel.: 774 774 020

E-mail: reditelka.zlosyn@alzheimercentrum.cz

 

Provozovatel:

Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s.

Zlosyň 160  Vojkovice u Kralup nad Vltavou 277 44

Tel.: 774 774 020

E-mail: reditelka.zlosyn@alzheimercentrum.cz

 

Navštivte náš Facebook zde

Magazín dětské skupiny zde

Fotogalerie Včelička

Fotogalerie

Reference

e-mail ze dne 14. 12. 2016

Vážená paní ředitelko,

V tento adventní čas na mne doléhají vzpomínky na rodinné vánoční posezení ve Zlosyni. Tento rok už se nás to netýká, maminka Milena Špačková v srpnu umřela. Každé setkání, ať letní nebo to vánoční, znamenalo vždycky díky zaměstnancům Alzheimercentra velmi příjemně strávený čas nejen pro klienty, ale užívali jsme si ho i jako rodina.

Maminka žila ve Zlosyni více než tři roky a kromě prvního dne (kdy si bohužel přečetla název zařízení na střeše) tu byla velmi spokojená. Ze začátku byla ještě v takové formě, že si pobyt mohla opravdu užít. Chodily jsme spolu po zahradě a obdivovaly květinové závěsy a květináče s muškáty. Maminka se vždycky moc těšila na „cukrárnu Pralinku“, na harmonikáře a diskotéku a také nám vyprávěla o zážitcích z návštěvy např. Květy Fialové. Milovala jídlo a vždycky byla zvědavá, co asi bude….Našla si dokonce kamarádku Zuzanku, s kterou si zvykla dávat po obědě kafíčko. Toto dobré období bohužel netrvalo stále…. 

O to více jsem oceňovala a byla vděčná za profesionální práci všech ošetřovatelů, kteří mamince ulehčovali život a starali se o ni v posledním těžkém období. Při návštěvě kohokoliv z rodiny jsme se vždy setkali s ochotou, vstřícností a pochopením pečovatelů a zdravotníků, ale i administrativních pracovnic. Bylo štěstí, že u vás maminka mohla být. Pro rodinu to byla velká úleva, že je o ni dobře postaráno a nemusíme se bát, že se nám někde ztratí, že se jí něco stane…že jí zkrátka neuhlídáme… Navíc v AC se stále něco dělo, pořád bylo na co koukat, nebyl důvod se něčím trápit…

Ještě jednou bych Vám osobně, i všem zaměstnancům AC Zlosyň, chtěla moc za vše poděkovat a popřát krásné a pohodové svátky a hodně zdaru v nelehké práci i v příštím roce.

Za celou rodinu, Milena Špačková (dcera)


 e-mail z 31. 10. 2016

Vážená paní ředitelko,

chtěl bych Vám osobně a všem pracovníkům Alzheimercentra ve Zlosyni velmi poděkovat za profesionální péči, kterou jste poskytli mé mamince, paní Jaroslavě O., po více jak dva roky jejího pobytu u Vás do její smrti 20.10.2016.Asi jako mnozí jsem řešil a hluboce váhal, jak se o maminku v její nemoci a stavu po úmrtí jejího manžela – žili v Brně- co nejlépe postarat. Z dnešního pohledu jsem přesvědčen, že jsem se rozhodl správně - nedokázal bych se postarat lépe.Zejména pobyt na vile měl téměř rodinnou atmosféru, prostředí čisté a poklidné. Péče sester a ošetřovatelů byla výborná, vstřícná, s porozuměním zdravotnímu stavu všech i individuálního klienta. Probíhala plánovaná zaměstnání, vycházky, výlety pro klienty, a velké akce pro rodinné příslušníky. Maminku jsem navštěvoval poměrně často a tak na řadě z nich jsem se osobně účastnil a mohu jen potvrdit výbornou organizaci, náplň i průběžnou péči sester a ošetřovatelů. Rovněž sociální, zdravotní a provozní služby, se kterými jsem se setkal, běžely po celou dobu bezchybně.Vysoce jsem ocenil péči sester a ošetřovatelek v posledních týdnech a dnech mé maminky a dojala mě nečekaná, ale milá přítomnost vašich pracovnic na jejím pohřbu.

Prosím předejte „všem tam u Vás ve Zlosyni“ za vše ještě jednou veliký dík.

SO, Nové Jirny, U lesa 331 


e-mail ze dne 25. 10. 2016

Vážená paní ředitelko, v zařízení, které vedete, je od ledna t.r. můj otec KP, což  je dostatečná doba na to, aby člověk "zvenčí" postřehl rámec, ve kterém klienti fungují. Tak nějak předpokládám, že máte zkušenosti s příbuznými klientů, kteří prožívají umístění svých rodičů a  blízkých hodně osobně. I já jsem si musela projít touto duševní peripetií pochybností a výčitek ohledně "odložení" otce a musela jsem před sebe postupně stavět pozitiva takového úkonu. Do ledna t.r. jsem neměla žádné zkušenosti se zařízeními pro seniory, kteří jsou jakž takž v pořádku, natož se zařízeními pro lidi s Alzheimerem. ( Zatím jsme v rodině měli tu kliku, že všichni blízcí odešli na druhou stranu "z vlastních postelí".) Musela jsem tedy nejdříve pochopit, jak to chodí, konfrontovat se s lidmi, kteří  zkušenostmi tohoto typu již prošli a kteří po návštěvě Zlosyně jednoznačně pozitivně reagovali. To mi pomohlo v první řadě,  v druhé řadě pak detailnější seznámení se s personálem a pochopením hierarchie mezi nimi. Píši Vám kvůli všem těm neuvěřitelným pečovatelkám (žlutá trička), neboť mám za to, že se v dnešní době  vzhlíží zejména nahoru, ačkoliv jakoukoliv stavbu drží pevné základy. A těmi základy ve Zlosyni myslím pečovatelky. Přestože si vážím, cením a obdivuji všechny, co se starají, zajišťují a pečují, je jasné, že jedna je "klíčová".. pro mého otce a i pro mne, díky ní jsem se smířila se skutečnostmi, které potkaly mého otce a tím pádem i mne. Je to paní Miluška. Já nevím, jaká je organizace rozdělení péče, kdo se o co a koho stará, tam můj přehled nesahá. Vím jen, že tuto dámu pravidelně potkávám "nad postelí" mého otce a že se k němu skvěle chová a pečuje o něj a stimuluje... ona s těmi pacienty komunikuje a není  to jenom v rámci běžných frází. Po otcově velkém, pro mne až neuvěřitelném fyzickém a  psychickém propadu toto léto, se tatínek na podzim díky paní Milušce neskutečně zlepšil. Od té doby, kdy se o něj stará především paní Míla, je na tom tak, že ... promiňte mi ten výraz.... ale já jen nevěřícně zírám. Samozřejmě, že jsem si o této nemoci načetla a zjistila, co se dalo, a tak  vím, že časová expirace tohoto zlepšení se dá těžko odhadnout, ale dostala jsem šanci prodloužit si ty normálnější chvíle se svým tátou. A za to jednoznačně děkuji této ženě, která je jednoduše a přirozeně normálně hodným a cituplným člověkem na svém místě (nedostatkové zboží v dnešní době, řekla bych...). Omlouvám se, jestli jsem Vás zdržela mým mailem, ale takhle to cítím a jsem za to velmi, velmi šťastná a vděčná, a proto jsem se rozhodla Vám napsat a vyjádřit tak i Vám uznání za to, jak to u  Vás ve Zlosyni funguje. Přeji Vám pěkné podzimní dny. S úctou JK.


Vážená paní magistro,

přeji Vám pěkné páteční odpoledne a předem se omlouvám, že píšu až dnes. Chtěla jsem Vám a celému zlosyňskému kolektivu moc poděkovat za úžasný zážitek ze zahradní slavnosti z minulého pátku. Bylo to velmi milé a srdečné setkání. Na všech zúčastněných bylo vidět, že si tuto slavnost velmi užívají.Téma "u nás na vsi" bylo vtipné, stejně tak jako jeho realizace. Bylo vidět, kolik času a úsilí jste věnovali přípravě a to od scének, kostýmů, rekvizit (i ta kupka hnoje tam měla svoje místo :-), přes úpravu zahrady, pohoštění až po skvělou atmosféru.Ostatně tu pohodu, vlídnost a péči vídáme vždy, když navštívíme naší mamku. Jsme rádi, že měla to štěstí a dostala se právě k vám.Přeji Vám i všem ve "zlosyňských lázních", aby se vám i nadále dařilo držet laťku takovýchto zařízení pro seniory na tak vysoké úrovni jako dosud.

Jménem celé rodiny velký dík, ZZ


Vážená paní Koukolíčková, vážená paní ředitelko,

paní Koukolíčkové děkuji za milá slova ohledně maminky. Zůstává ve mně pocit vděčnosti za péči, která byla Vašimi pracovníky mamince věnována. Velký dík patří Vám všem, protože od samého začátku byla komunikace, služby, péče, zkrátka vše vynikající. Moc to mě samé i celé mojí rodině pomohlo smířit se s maminčinou nemocí a jejím pomalu ale jistě zhoršujícím se stavem. Bylo mi jasné, že sama bych jí takovou péči poskytnout nemohla ani nedokázala.Takto jsem mohla mít dobrý pocit, že je o maminku postaráno jak nejlépe to jde. Taky jsem Vás všude chválila :-)


Paní ředitelce přeji hodně zdraví, elánu, inspirace pro budoucí akce a pocit uspokojení z dobře odvedené práce. Budu na Vás všechny hodně vzpomínat a jen v dobrém :-)Přeji, ať se Vám dobře daří. 

AH


Vzhledem k tomu, že jsem díky dlouhodobému hledání vhodného zařízení pro maminku prošel jinými podobnými zařízeními a díky své profesi se setkávám s mnoha lidskými charaktery, mohu srovnávat. A věřte, že Vaše Alzheimercentrum Zlosyň vychází v mém hodnocení jako suverénní vítěz. Těmito neobratnými slovy jsem chtěl vyjádřit své velké DĚKUJI! Za sebe i za moji maminku.   Celý text dopisu...


Upřímné poděkování a neskonalý obdiv všem v tomto domově, neboť to opravdu Domov je. Celá naše rodina mnohokrát děkuje za vaší láskyplnou péči a oddanost této záslužné, leč málo oceňované péči, kterou jste všichni projevovali našemu tatínkovi   Celý text dopisu...


Kromě tohoto lidského přístupu ale musím zmínit, jako dlouholetý zdravotník, který pracuje 38 let v nemocnici, i důslednou ošetřovatelskou péči.   Celý text dopisu...


 Z brožury o Jindřišce Smetanové, známé spisovatelce a překladatelce, vyznamenané prezidentem republiky   Celý text...


Chtěli bychom touto cestou poděkovat Alzheimercentru ve Zlosyni za péči o tatínka   Celý text...

Akce

Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s. každoročně pořádá Zahradní slavnost. Jedná se o tradici, kterou dodržují všechna naše zařízení. Jejím cílem je vytvořit prostor pro setkávání klientů, rodin a personálu a trávení společného času jinak, než je každodenním zvykem. Aby akce měla punc jedinečnosti a byla pro všechny co nejzábavnější, je vždy tematicky zaměřena. Věříme, že takto strávený čas pohromadě, spolu s domácím pohoštěním, zajímavým programem a hudbou přispívá k naší snaze o co nejpestřejší život klientů.

„Společná setkání rodin pořádáme především proto, abychom přispěli k dobré pohodě našich klientů i vytvoření pocitu jedné velké rodiny."

Zahradní slavnost 2016Zahradní slavnost 2015Zahradní slavnost 2014Zahradní slavnost 2011Zahradní slavnost 2010


 

NOVÉ AUTO BUDE SLOUŽIT KLIENTŮM ALZHEIMERCENTRA VE ZLOSYNI

V pondělí 29. září 2014 nám všem udělalo radost slavnostní předání osobního automobilu Renault Kangoo. Stalo se tak díky firmě KOMPAKT spol. s. r. o, která se v rámci svého projektu snaží o vytvoření nebo obnovu vozových parků v zařízení sociálních služeb. O to větší radost máme, že firma Kompakt si v tomto svém projektu vzpomněla i na naše zařízení.

Automobil jsme společně s klienty pokřtili a přivítali ho mohutným potleskem. Poděkování patřilo všem těm, bez nichž by naše nové auto nezdobilo parkoviště před zařízením. Nový automobil je celý polepený logy donátorů a je nádherným dárkem pro nás všechny, ale především pro klienty, neboť bude sloužit hlavně jim.

Všem našim sponzorům, kteří se zapojili do uvedeného projektu, patří z naší strany velké DÍKY.

Ještě tentýž den jsme s klienty vyrazili na první vyjížďku do nedaleké cukrárny. Vzhledem k tomu, že vyrážíme na výlety vždy v malých skupinkách s doprovodem, je takovýto osobní automobil tím ideálním dopravním prostředkem – a navíc do prostorného zavazadlového prostoru se složí i invalidní vozík. Musím říci, že na parkovišti před cukrárnou naše autíčko díky nejrůznějším barevným logům našich sponzorů vyčnívalo a nebylo možné ho přehlédnou. I náš odjezd zpět byl příjemnější než obvykle, protože už nikdy se nám nestane, že budeme naše auto, byť i na velkých parkovištích, hledat.

Snažíme se o to, aby naši klienti mohli žít tak, jak tomu byli zvyklí ve svém domácím prostředí a uvedené je dalším krokem, jak takovéto aktivity zajistit.

Touto cestou ještě jednou děkujeme nejenom společnosti KOMPAKT, ale také hlavně všem sponzorům, kteří se na realizaci podíleli. 

Můžete také navšívit náš Facebook zde

Magazín

Pravidelně každé tři měsíce připravujeme čtvrtletník zajímavostí o životě v našem Alzheimercentru. Plně si uvědomujeme, že v dnešní uspěchané době tak rodinám dáváme další možnost, jak být v kontaktu se svým blízkým. Prostřednictvím magazínu vás seznamujeme s chodem zařízení a informujeme o všech aktivitách, výletech i novinkách, které se v daném období udály. Bohatá fotodokumentace, popis naší péče o klienty, okénka zajímavostí o terapiích – to vše můžete nalézt v tomto periodiku.

Magazíny 2017 I.  II.  III.  IV.
Magazíny 2016 I. II.  III.  IV.
Magazíny 2015 I. II.  III.  IV.
Magazíny 2014 I. II.  III.  IV.
Magazíny 2013 I. II. III.  IV.

Registrované služby 

Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s. má zaregistrovány dvě sociální služby:

Domov se zvláštním režimem 

Denní stacionář 

Volná pracovní místa

Skupina Alzheimercentrum je největší a nejzkušenější poskytovatel specializované péče pro klienty s Alzheimerovoru chorobou a jinými formami demence v ČR. Pro Alzheimercentrum ve Zlosyni nabízíme kariéru na následujících pozicích:

PRACOVNÍK V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH/PEČOVATELPracovník v přímé péči – s dvousměnným provozem

Požadujeme:

 • minimálně základní vzdělání (kvalifikace v oboru není podmínkou, potřebné vzdělání zajistíme v rámci pracovního poměru)
 • zdravotní způsobilost
 • bezúhonnost
 • spolehlivost
 • chuť k práci
 • empatii a schopnost pracovat v týmu.

Nabízíme:

 • zázemí silné rostoucí společnosti
 • profesionalitu
 • možnost dalšího vzdělávání a stáží v jiných zařízeních
 • závodní stravování
 • možnost umístění dětí od 1 roku ve firemní  dětské skupině

ZDRAVOTNÍ SESTRA A ZDRAVOTNICKÝ ASISTENTJednosměnný nebo dvousměnný provoz. Nabízíme také možnost práce pouze na ranní směny, zkráceného úvazku nebo práce na dohodu o provedení práce.

Požadujeme:

 • minimálně středoškolské vzdělání ve zdravotnickém oboru. Dále požadujeme
 • zdravotní způsobilost
 • bezúhonnost,
 • spolehlivost
 • chuť k práci
 • empatii a schopnost pracovat v týmu.

Nabízíme:

 • zázemí silné rostoucí společnosti
 • profesionalitu
 • možnost dalšího vzdělávání a stáží v jiných zařízeních
 • závodní stravování
 • možnost umístění dětí od 1 roku ve firemní dětské skupině. 

V případě zájmu kontaktujte +420 774 774 021 nebo zašlete životopis spolu s motivačním dopisem na reditelka.zlosyn@alzheimercentrum.cz

Dary

Děkujeme všem dárcům, kteří nás v podporují finančně i věcně.

 • rodina Špačkova
 • paní Kejkrová
 • pan Šulc
 • pan Zítek
 • paní Hanková
 • pan Oldřich Frank
 • paní Pletichová
 • paní Marta Beranová
 • pan Petr Jiroutek
 • pan Petr Mazač
 • paní MUDr. Hanková
 • firma Nutricia a.s.
 • paní JUDr. Soukupová

Granty

V rámci projektu společnosti Tesco "Vy rozhodujete, my pomáháme" a díky následnému hlasování zákazníků získalo Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s grant ve výši 30 000,- Kč na podporu projektu "Podpora klientů s demencí prostřednictvím terapeutických panenek ".Děkujeme!


Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu realizace projektu zakoupení evakuačních plachet pro Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s.

Dotace

Dotace Statutárního města Kladno „PROJEKT ZA PODPORY MĚSTA“

Statutární město Kladno poskytlo Alzheimercentru Zlosyň dotaci ve výši 10.000,- Kč za účelem částečné úhrady nákladů na pořízení polohovacího lůžka pro klientku.

Děkujeme!


Podpora z Operačního programu Zaměstnanost, která je určena pro poskytnutí dotace na realizaci projektu Dětská skupina - Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s.Prioritní osa: 1.2 Rovnost mužů a žen ve všech oblastechPředpokládaný termín zahájení: leden 2017


Projekt financovaný z Evropského sociálního fondu

Společensky účelná pracovní místa

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší organizaci?

V letech 2015 - 2017 jsou vyhrazována společensky účelná pracovní místa (SÚPM) také v rámci projektu realizovaného v Operačním programu Lidské zdroje a zaměstnanost, příp. v Operačním programu Zaměstnanost. Oba operační programy jsou financovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Pracovní místa podpořená v rámci SÚPM byla zaměřena na uchazeče se zvýšenou péčí při zprostředkování zaměstnání. Jedná se zejména o uchazeče s dlouhodobou evidencí, s vyšším věkem, popř. se zdravotním postižením apod. Těmto uchazečům, takto bylo umožněno zařadit se do pracovního procesu v různých pracovních pozicích.


Oblast podpory:              „Podpora sociálních služeb na místní a regionální úrovni poskytovaných zejména seniorům a osobám se zdravotní postižením - 2015“

Program:                            Středočeský Humanitární fond

Poděkování:                       Středočeskému kraji

Anotace projektu

Podpora osobních nákladů organizace Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s. v roce 2015. Alzheimercentrum Zlosyň o.p.s. zajišťuje komplexní sociální a ošetřovatelskou péči o osoby s Alzheimerovým onemocněním nebo jiným typem demence, a to v jakémkoliv stádiu tohoto onemocnění.

Středočeský Humanitární fond se svou finanční podporou podílel na realizaci přímé sociální péče o osoby s Alzheimerovým onemocněním.

Kontakty

Dana Jarešová Ředitelka zařízení
Mgr. Dana Jarešová
Vrchní sestra
Mgr. Ladislava Vlachová
Staniční sestra, Stanice A+B
Miroslava Gabrielová
Staniční sestra, Stanice C+D
Věra Štamfestová
Směnová sestra
+420 774 774 023
+420 774 774 723
smenova.zlosyn@alzheimercentrum.cz
Vedoucí přímé péče
Petra Vasovčáková
Bc. Barbora Zikmundová Sociální pracovnice
Bc. Barbora Zikmundová
Vedoucí provozu
Markéta Cingelová
Administrativní pracovník
Romana Koukolíčková