Den otevřených dveří přílákal do Zábřehu stovky lidí

Den otevřených dveří Alzheimercentra Zábřeh měl u věřejnosti velkou odezvu. Na prohlídku letos nově otevřeného objektu dorazily stovky lidí a ředitele zařízení Josefa Hatoně i jeho spolupracovníky zasypaly spoustou otázek týkajících se možností péče a práce s klienty. Váš zájem nám udělal obrovskou radost.

Zatím posledním nováčkem v naší skupině Alzheimercenter je od poloviny letošního roku Alzheimercentrum Zábřeh. Odborná i laická veřejnost měla možnost  prohlédnout si nové prostory na Dni otevřených dveří 20. 9. 2018. Už v 10 hodin dopoledne přišla na první prohlídku více než stovka zájemců. Program  zahájil  generální ředitel skupiny Alzheimercentrum Václav Slovák a novému Alzheimercentru požehnal prezident Arcidiecézní charity Olomouc páter Bohumír Vitásek. Další skupiny obyvatel Zábřehu i širokého okolí pak procházely, za doprovodu ředitele centra Josefa Hatoně a dalších odborníků, prohlídkovou trasu postupně po celý den až do 17. hodiny. 

V centru pracuje momentálně na padesát zaměstnanců, kteří pečují o prvních 40 klientů a  další zájemci o pobyt stále přicházejí. Sammozřejmě, s přibývajícím počtem klientů budeme navyšovat i stavy pečovatelek a pečovatelů i dalších potřebných profesí. Ubytování nabízí Alzheimercentrum Zábřeh  ve dvoulůžkových pokojích s bezbariérovými koupelnami. S klienty pracují odborně proškolení terapeuti a nabízejí celou škálu terapií tak, jak zaručuje unikátní koncept péče skupiny Alzheimercentrum ve všech našich specializovaných centrech péče.  „Pokud to zdravotní stav klientů umožňuje, rozhodně neleží u nás bez zájmu v postelích. Během dne jim chystáme bohatý program, cvičíme, hrajeme hry, máme výtvarná odpoledne, pravidelný systém terapií, zkrátka se staráme, aby neměli čas na chmurné myšlenky a netrpěli pocitem osamělosti,“ popsal ředitel Alzheimercentra Zábřeh Josef Hatoň.

Za hezkého počasí se mohou lidé projít venku nebo posedět na zahradě v krásném novém altánu. K dispozici je fyzioterapeut, přibude senzomotorická místnost. Centrum funguje jako samostatná komunita. Nachází se zde kaple, kadeřnictví i kavárna. Když za klienty přijde návštěva, mohou si třeba společně upéct buchty nebo uvařit čaj. Samozřejmostí je vlastní prádelna a kuchyň, pro děti zaměstnanců pak nabídne Alzheimecentrum dětskou skupinu.

Na fotografie ze Dne otevřených dveří se můžete podívat níže ve fotogalerii.

 

  • Sdílejte tuto novinku!