Horké dny u řeky Sázavy

Rok se s rokem sešel, počasí nám přeje, nastal čas na výpravu do Říčních lázní Senohraby

Těžko najít tak příjemné místo, kde se schovat před urputným sluncem, nežli na břehu řeky Sázavy, pod vzrostlými stromy. V cíli výletu se nabízí mnoho možností, jak strávit čas. Každý z účastníků si mohl užít nějakou z oblíbených činností.

Hned na začátku jsme si s vytrvalci vyšlápli na zříceninu Hláska. Cesta byla náročnější, do kopce, lesem, po schodech... Pomohli nám trekové hole a hlavně chuť a odvaha seniorů. Vrchol nám  poskytl náramný výhled a cesta dolů zase dobrodružství. Dali jsme to! Síly jsme dočerpali u točeného  piva a nohy si osvěžili brouzdáním v řece. Ta chladná voda zapůsobila jako elixír mládí, dámy se neostýchaly cákat a šplouchat. Jako malé holky... :)  

Využili jsme i možnost projížďky loďkou. Místní převozník nám představil Sázavu z paluby své loďky, přidal i pár veselých historek a dokoncec s námi jel dvakrát, takový to mělo úspěch. 

Zatímco se jedni plavili, dalším zavoněl les a s ním i jasná vzpomínka - houby! A tak jsme se šli porozhlédnout po něčem do polévky - marně.  Ale samo hledání hub má také své kouzlo.

Během jednoho dopoledne jsme toho stihli mnoho, vraceli jsme se sice utahaní, ale s novými zážitky, s úsměvem na rtech a hlavně s radostí. Prostě si jen tak pobýt u řeky... 

  • Sdílejte tuto novinku!