Sociální vozidlo pro Alzheimercentrum Filipov

29.5.2018 Firma Kompakt spol. s r.o. předala Alzheimercentru Filipov sociální automobil

V Alzheimercentru Filipov se v úterý 29.5.2018 uskutečnila oslava. Nebyla velká svým rozsahem a počtem hostů, ale významem ano. Toto zařízení, ve kterém zaměstnanci pečují o klienty s poruchami paměti, získalo zdrama prostřednictvím agentury Kompakt osobní automobil značky Dacia Dokker. 

Našel se totiž dostatečný počet menších i větších podnikatelů, kteří si zaplatili „pojízdnou reklamní plochu“, a umožnili tím nákup auta pro zlepšení provozu Alzheimercentra. Prospěch z toho budou mít klienti nejen zprostředkovaně, ale i bezprostředně vzhledem k tomu, že auto bude využíváno i k výletům do Čáslavi a blízkého okolí. Největší význam celé akce je však zcela jistě v úrovni etické a morální. Jde jednoznačně o jasný důkaz lidské solidarity. Řada těch, kteří se na pořízení automobilu podíleli, se zúčastnila slavnostního předání vozu. Ředitelka Alzheimercentra Filipov paní Jana Střihavková převzala klíčky od zástupce agentury Kompakt pana Rodolfa Adama a poděkovala přítomným přispěvatelům.

Akce se také zúčastnil tajemník MěÚ Čáslav Ing. Antonín Hejzlar, zastupitelka MUDr. Michaela Mandáková, někteří zaměstnanci i klienti. Těm, kteří se o zakoupení auta zasloužili, i těm, kteří je budou používat, požehnal BcTh. Jan Uhlíř.

Součástí přátelského setkání v krásné zahradě zámku ve Filipově kde Alzheimercentrum sídlí byla i možnost prohlídky zařízení, které se v těchto dnech začíná rekonstruovat. Přispěvatelé měli šanci zeptat se na všechny okolnosti poskytované péče, částečně nahlédnout do provozu a ujistit se o tom, že své peníze neinvestovali špatně.

 

  • Sdílejte tuto novinku!