O zařízení

Bydlení na zámku, tak popisují naši klienti Alzheimercentrum Filipov, které leží nedaleko Čáslavi. Budova, kde našlo domov 95 seniorů, zaujme stavebním stylem anglické novogotiky, připomínající zámek Hluboká nad Vltavou. Záleží nám na pocitu domova, na kvalitě a odbornosti poskytované péče, na pohodě a spokojenosti každého člověka.

Vstupní hala je místem setkávání s návštěvami, ale i příležitostí pro malé klavírní koncerty. Veškeré společné prostory, kterých je na výběr, slouží k odpočinku i aktivizacím. Nejkouzelnějším místem je rozhodně zámecká zahrada, kde se kromě sportovních aktivit dá také příjemně relaxovat, nebo svačit  při hudebním doprovodu harmonikáře. Ten do centra dochází pravidelně a právem se těší velké oblibě. Vstup do zahrady je samozřejmě bezbariérový a celý areál je plně k dispozici klientům i jejich návštěvám.

Různé činnosti podporují a rozvíjejí u klientů jemnou motoriku i dlouhodobé paměťové dráhy.  Terapie poskytujeme v malých i větších skupinách, podle individuálních přání a potřeb každého klienta. Filipovští obyvatelé si mohou vybrat, zda chtějí například tvořit při arteterapii, vzpomínat u reminiscenční terapie, zacvičit si, nebo se pomazlit s pejsky na canisterapii. Vše s ohledem na to, aby byla péče dostatečně individualizovaná a zároveň adekvátně společenská.

POSKYTUJEME TYTO SLUŽBY:

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM, DENNÍ STACIONÁŘ  - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

 

 

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

VDV - Nadace Olgy Havlové

Krajský úřad Středočeského kraje

Služby zařízení

Klienti jsou ubytováni ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a k dispozici mají několik společenských a terapeutických místností. Klientům zařízení nabízíme v rámci terapií nejrůznější aktivity, mezi něž patří muzikoterapie, reminiscence, canisterapie, aromaterapie, smyslová stimulace a mnoho dalších. Oblíbenými obyvateli zámecké zahrady jsou také holandské zakrslé kozy z Filipovského zoo koutku. Pokoje máme dvou, nebo třílůžkové, s vlastním sociálním zařízením. Klienti si mohou svůj prostor dovybavit osobními oblíbenými předměty.

V kuchyni vaříme z kvalitních surovin bez polotovarů. Strava odpovídá specifickým nutričním a dietetickým nárokům.  K dispozici je velká jídelna, ve které dobroty kuchařů chválí naši klienti i my, protože jíme společně.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

M. a T.K.

Vážení a milí pracovníci ve Filipově,

dovolte, abychom Vám všem naposledy poděkovali za Vaši práci. Naše maminka u Vás strávila pět roků a myslím, že i přes její vážné onemocnění, to byly roky dobře prožité. Téměř při každé návštěvě jsem se jí ptala, zda ji něco nebolí a zda je spokojená.

Překvapovalo mě, jak dokázala vyjádřit svou spokojenost, že ji nic nebolí, všichni se o ni hezky starají a vše je v naprostém pořádku. Že je vlastně šťastná.

Pochopitelně jsme s manželem věděli, že Vaše práce je nejen vysoce profesionální, ale také hluboce lidská. Přesto nás vždy potěšilo, když jsme se to dovídali i z jejich úst.

Při každé návštěvě nás vítal úsměv všech zaměstnanců, dobrá nálada a vlídná atmosféra.

 To, že nám bude chybět maminka je samozřejmé. Budete nám však chybět i Vy a krásné prostředí Vašeho zařízení.

Ještě jednou veliký a srdečný dík Vám všem.

 V Praze 1. 8. 2018                                                                                                  M. a T. K.

 

L.M.

Vážená paní ředitelko,

 chtěla bych touto cestou poděkovat Vám, všem sestrám, administrativním pracovníkům i celému personálu, jak jste se starali o mou maminku, paní J. V., která v únoru 2018 ve Filipově zemřela.

Snad každý zná pohádku Pyšnou princeznu a kdo spatří Filipov a jeho krásnou zahradu, připadá si jako v této pohádce. Tak jako je nádherná zahrada, tak i v prostorách budovy jsou moc krásná místa, kde je perfektně uklizeno, čisto a zaměstnanci se starají o klienty od samého rána. A právě jim patří můj největší obdiv a dík, který se ani nedá vyjádřit slovy. Přála bych si, aby se v našem státě prosadilo lepší finanční ohodnocení pro tuto práci. Je velice málo lidí, kteří by tuto práci mohli vykonávat.

 Váš domov má ovšem úžasný kolektiv pečovatelů, z kterých vyzařuje obrovská profesionalita, jejich úsměv, příjemné vystupování a hlavně s jakou láskou se o každého klienta starají.

 Moje maminka byla u Vás sice krátce, ale odešla s veškerou důstojností a ctí, za což Vám všem patří můj velký dík.

 V Kolíně 18. 2. 2018                                                                                    dcera L. M.

 

E.H.

Dobrý den,

sice jsem u Vás ve Filipově zatím mockrát nebyla, jelikož je u Vás moje maminka krátce, ale nechápu, kde v dnešní době hledáte všechny ty milé a příjemné lidi, kteří se starají o klienty.

Opravdu u Vás dýchá ze všech stran milá atmosféra, kterou pro své obyvatele vytváříte.

Jsem moc ráda, že u Vás moje maminka může být.

Děkuji. 

T. I.

Vážení zaměstnanci Alzheimercentra Filipov,

bezmála tři roky jste se o mne starali, pomáhali a ulevovali utrpení, jehož příčinou byla moje zákeřná choroba. Stěží lze slovy vyjádřit vděk za nelehkou práci a bezbřehou ochotu.

Přeji Vám hodně sil fyzických i duševních, k zvládnutí tohoto poslání.

S nesmírným vděkem, Vaše pacientka J.I.

Za maminku, syn T.I.

JV s rodinou

Vážení a milí zaměstnanci,

dovolte, abych Vám touto cestou poděkoval za péči, kterou jste více než rok poskytovali mé drahé manželce V.V. Velice si vážím toho, že jste se po celou dobu jejího pobytu upřímně snažili o to, aby se u Vás cítila co nejlépe. Za Vaši péči a podporu jsem Vám  velmi vděčný.

Z.H.

Vážená paní ředitelko,

naše maminka paní Z. L. je umístěna v AC Filipov od března 2017.

Chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu za péči o ni. Moje cesty do Filipova jsou plné očekávání, jak na tom mamka bude. Už při vstupu do budovy na mě dýchne klidná atmosféra, uklizené prostory, úžasná výzdoba, která se mění podle ročních období, usměvavý a vstřícný personál.

O zdravotních problémech mé mamky jsem informována, sestřičky mi vše vysvětlí, poradí a já odcházím spokojena.

Prostředí zahrady je krásné, upravené. Ergoterapie také nemá chybu. Člověk žasne, co všechno ještě dokáží klientky s pomocí lektorky vytvořit.

Ráda si počtu ve Zpravodaji o dění v AC, protože od mamky se už člověk nic nedozví. Program v AC je pestrý a koncipovaný vzhledem ke zdravotním možnostem klientů.

Práce s klienty AC je určitě náročná po psychické i fyzické stránce a všichni mají můj veliký obdiv.

Přeji Vám i celému personálu klidné a spokojené Vánoce a do nového roku hodně zdraví a sil v péči o klienty.

 

S pozdravem

Z. S. (dcera)

 

V Kolíně 19. 12. 2017

 

Šárka a Pavel H.

Poděkování vám všem, kteří se trpělivě staráte o naši maminku a babičku – pí. B.S. Velmi si vaší práce vážíme a velmi děkujeme.

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
Krajský úřad Středočeského kraje dotace KÚSK spolufinancuje sociálních služby zařazené do krajské sítě sociálních služeb ve Středočeském kraji. Dotace/příspěvek poskytl na financování sociální služby Domov se zvláštním režimem - Alzheimercentrum Filipov z.ú. k zajištění poskytování sociální služby, tedy činnosti nebo souboru činností podle zákona č.108/20016 Sb., zajišťující pomoc a podporu osobám za účelem sociálního začlenění nebo prevence sociálního vyloučení na období, kterým je rok 2018.
Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové grant Projekt "Vzdělávání pracovníků v přímé péči - prostřednictvím metody Bazální stimulace" byl podpořen z programu Výboru dobré vůle - nadace Olgy Havlové
Kompakt spol. s.r.o. dar Sociální vozidlo pro Alzheimercentrum Filipov - přispěvatelé: Mgr. Jitka Přenosilová, AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., Kávy pitel s.r.o., Jiří Červinka, Jiří Koten, P + P electronic s.r.o., Tomáš Krejčí, Ivana Fuchsová, STAVONEL, spol. s r.o., Ing. Petr Trávník, Tomáš Havlíček, Jan Macek, STROJNÍ MONTÁŽE s.r.o., ZOS Kačina, a.s., Lenka Nováková, Michal Vančura, OPTIKA ADAMCOVÁ, s.r.o., ALKON ČÁSLAV s.r.o., Jiří Liška, Colognia press, a.s., AC Support s.r.o., Anglo česká s.r.o., Eko-ano s.r.o., BESALEEL s.r.o., ELSAB, s.r.o., REHA-TECH a.s., TRUCK SERVIS Čáslav s.r.o., SLÉVÁRNA LOSENICKÝ s.r.o., HOKA interier s.r.o., FÉNIX, s.r.o., Ladislava Fuxová, Jana Kosinová, Zbyněk Doucek, PharmDr. Jaroslav Kopiště, LESS & TIMBER, a.s., Jana Nguyenová, Pavel Karpíšek, Ing. František Hora a Petra Talacková.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.