O zařízení

Bydlení na zámku, tak popisují naši klienti Alzheimercentrum Filipov, které leží nedaleko Čáslavi. Budova, kde našlo domov 95 seniorů, zaujme stavebním stylem anglické novogotiky, připomínající zámek Hluboká nad Vltavou. Záleží nám na pocitu domova, na kvalitě a odbornosti poskytované péče, na pohodě a spokojenosti každého člověka.

Vstupní hala je místem setkávání s návštěvami, ale i příležitostí pro malé klavírní koncerty. Veškeré společné prostory, kterých je na výběr, slouží k odpočinku i aktivizacím. Nejkouzelnějším místem je rozhodně zámecká zahrada, kde se kromě sportovních aktivit dá také příjemně relaxovat, nebo svačit  při hudebním doprovodu harmonikáře. Ten do centra dochází pravidelně a právem se těší velké oblibě. Vstup do zahrady je samozřejmě bezbariérový a celý areál je plně k dispozici klientům i jejich návštěvám.

Různé činnosti podporují a rozvíjejí u klientů jemnou motoriku i dlouhodobé paměťové dráhy.  Terapie poskytujeme v malých i větších skupinách, podle individuálních přání a potřeb každého klienta. Filipovští obyvatelé si mohou vybrat, zda chtějí například tvořit při arteterapii, vzpomínat u reminiscenční terapie, zacvičit si, nebo se pomazlit s pejsky na canisterapii. Vše s ohledem na to, aby byla péče dostatečně individualizovaná a zároveň adekvátně společenská.

POSKYTUJEME TYTO SLUŽBY:

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM, DENNÍ STACIONÁŘ  - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

 

 

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

Krajský úřad Středočeského kraje

Služby zařízení

Klienti jsou ubytováni ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a k dispozici mají několik společenských a terapeutických místností. Klientům zařízení nabízíme v rámci terapií nejrůznější aktivity, mezi něž patří muzikoterapie, reminiscence, canisterapie, aromaterapie, smyslová stimulace a mnoho dalších. Oblíbenými obyvateli zámecké zahrady jsou také holandské zakrslé kozy z Filipovského zoo koutku. Pokoje máme dvou, nebo třílůžkové, s vlastním sociálním zařízením. Klienti si mohou svůj prostor dovybavit osobními oblíbenými předměty.

V kuchyni vaříme z kvalitních surovin bez polotovarů. Strava odpovídá specifickým nutričním a dietetickým nárokům.  K dispozici je velká jídelna, ve které dobroty kuchařů chválí naši klienti i my, protože jíme společně.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

M.M. a B.F.

Vážená paní ředitelko, vážená vrchní sestro, vážený kolektive sester a celý personále,

chtěli bychom vám všem poděkovat za opravdu, ale opravdu neskutečnou péči o naši maminku B. F. Nikdy jsem si nedovedla představit, že je možné krásně dožít mimo domov. Také jsme dlouho oddalovali nástup.Prostředí zámku je příjemné nejen pro pacienty, ale i návštěvy. Těšili jsme se sem. Výborný jídelníček, čistota všude, milé usměvavé sestry, přijít jsme mohli kdykoliv a máma byla vždy čistá, upravená, učesaná, voňavá v krásném povlečení a dobré náladě. Mohli jsme se pohybovat, kde jsme chtěli.  Viděli jsme, jak se všem věnujete, ale také jsem viděla, jak se dovedete postarat o finanční stránku, žádat granty a shánět sponzory. Moc se mi líbí park, kam jsme se chodili s mámou opalovat, dokud to šlo. Nic nikdy pro sestry a bratry nebyl problém.Připadám si jako placená reklama, ale opravdu nebylo nic, co by nás zaskočilo, nebo nám vadilo. Maminka zemřela v červenci 2019, a když jsme se přijeli rozloučit, vyhrkly mi slzy nejen, že ji vidím, ale i jak vkusně a účastně jste připravili koutek kolem její postele, včetně písní táty, které ráda poslouchala.Takže ještě jednou velký dík a ať se vám všem dobře daří a máte stále tak výborný personál, včetně pana kuchaře, který nás jednou zachránil kafem, s výbornou náladou. Je to nakažlivé.

M.M. a B.F.

 

H.N.

Vážená paní ředitelko,

chtěla bych Vám a všem zaměstnancům AC Filipov poděkovat za perfektní péči o maminku. Přišla na zámek Filipov před devíti lety, po smrti mého otce. A úplně neuvěřitelně rozkvetla a začala si užívat všech akcí, které Vaše zařízení pro svoje klienty pořádalo. Došlo to tak daleko, že jsem se musela dopředu informovat, jestli můžu přijet nebo je mamka zase někde na výletě. Prodloužili jste jí aktivní život minimálně o pět let a pokaždé, když jsme ji odněkud vezli, říkala, že už bude brzy doma. Poslední roky a hlavně měsíce už byly poznamenané rozvojem Parkinsonovy a Alzheimerovy nemoci, což pro nás nebylo úplně jednoduché přijmout. Jistotou, která nám velmi pomáhala, byla vysoká úroveň péče o maminku, kterou jste jí celou dobu poskytovali. Za celé ty roky jsme nenašli jediný vážnější problém, drobnosti se řešily okamžitě. Velmi obdivuji standard, který svým klientům poskytujete a můžu mluvit o životním štěstí, že se mi podařilo AC Filipov vyhledat a mamku jste přijali. Ještě jednou bych chtěla z celého srdce poděkovat a popřát všem co nejvíce zdraví a sil k pokračování perfektního projektu. Jménem celé rodiny a s úctou H.N.

 

M. a T.K.

Vážení a milí pracovníci ve Filipově,

dovolte, abychom Vám všem naposledy poděkovali za Vaši práci. Naše maminka u Vás strávila pět roků a myslím, že i přes její vážné onemocnění, to byly roky dobře prožité. Téměř při každé návštěvě jsem se jí ptala, zda ji něco nebolí a zda je spokojená.

Překvapovalo mě, jak dokázala vyjádřit svou spokojenost, že ji nic nebolí, všichni se o ni hezky starají a vše je v naprostém pořádku. Že je vlastně šťastná.

Pochopitelně jsme s manželem věděli, že Vaše práce je nejen vysoce profesionální, ale také hluboce lidská. Přesto nás vždy potěšilo, když jsme se to dovídali i z jejich úst.

Při každé návštěvě nás vítal úsměv všech zaměstnanců, dobrá nálada a vlídná atmosféra.

 To, že nám bude chybět maminka je samozřejmé. Budete nám však chybět i Vy a krásné prostředí Vašeho zařízení.

Ještě jednou veliký a srdečný dík Vám všem.

 V Praze 1. 8. 2018                                                                                                  M. a T. K.

 

L.M.

Vážená paní ředitelko,

 chtěla bych touto cestou poděkovat Vám, všem sestrám, administrativním pracovníkům i celému personálu, jak jste se starali o mou maminku, paní J. V., která v únoru 2018 ve Filipově zemřela.

Snad každý zná pohádku Pyšnou princeznu a kdo spatří Filipov a jeho krásnou zahradu, připadá si jako v této pohádce. Tak jako je nádherná zahrada, tak i v prostorách budovy jsou moc krásná místa, kde je perfektně uklizeno, čisto a zaměstnanci se starají o klienty od samého rána. A právě jim patří můj největší obdiv a dík, který se ani nedá vyjádřit slovy. Přála bych si, aby se v našem státě prosadilo lepší finanční ohodnocení pro tuto práci. Je velice málo lidí, kteří by tuto práci mohli vykonávat.

 Váš domov má ovšem úžasný kolektiv pečovatelů, z kterých vyzařuje obrovská profesionalita, jejich úsměv, příjemné vystupování a hlavně s jakou láskou se o každého klienta starají.

 Moje maminka byla u Vás sice krátce, ale odešla s veškerou důstojností a ctí, za což Vám všem patří můj velký dík.

 V Kolíně 18. 2. 2018                                                                                    dcera L. M.

 

E.H.

Dobrý den,

sice jsem u Vás ve Filipově zatím mockrát nebyla, jelikož je u Vás moje maminka krátce, ale nechápu, kde v dnešní době hledáte všechny ty milé a příjemné lidi, kteří se starají o klienty.

Opravdu u Vás dýchá ze všech stran milá atmosféra, kterou pro své obyvatele vytváříte.

Jsem moc ráda, že u Vás moje maminka může být.

Děkuji. 

T. I.

Vážení zaměstnanci Alzheimercentra Filipov,

bezmála tři roky jste se o mne starali, pomáhali a ulevovali utrpení, jehož příčinou byla moje zákeřná choroba. Stěží lze slovy vyjádřit vděk za nelehkou práci a bezbřehou ochotu.

Přeji Vám hodně sil fyzických i duševních, k zvládnutí tohoto poslání.

S nesmírným vděkem, Vaše pacientka J.I.

Za maminku, syn T.I.

JV s rodinou

Vážení a milí zaměstnanci,

dovolte, abych Vám touto cestou poděkoval za péči, kterou jste více než rok poskytovali mé drahé manželce V.V. Velice si vážím toho, že jste se po celou dobu jejího pobytu upřímně snažili o to, aby se u Vás cítila co nejlépe. Za Vaši péči a podporu jsem Vám  velmi vděčný.

Z.H.

Vážená paní ředitelko,

naše maminka paní Z. L. je umístěna v AC Filipov od března 2017.

Chtěla bych touto cestou poděkovat celému personálu za péči o ni. Moje cesty do Filipova jsou plné očekávání, jak na tom mamka bude. Už při vstupu do budovy na mě dýchne klidná atmosféra, uklizené prostory, úžasná výzdoba, která se mění podle ročních období, usměvavý a vstřícný personál.

O zdravotních problémech mé mamky jsem informována, sestřičky mi vše vysvětlí, poradí a já odcházím spokojena.

Prostředí zahrady je krásné, upravené. Ergoterapie také nemá chybu. Člověk žasne, co všechno ještě dokáží klientky s pomocí lektorky vytvořit.

Ráda si počtu ve Zpravodaji o dění v AC, protože od mamky se už člověk nic nedozví. Program v AC je pestrý a koncipovaný vzhledem ke zdravotním možnostem klientů.

Práce s klienty AC je určitě náročná po psychické i fyzické stránce a všichni mají můj veliký obdiv.

Přeji Vám i celému personálu klidné a spokojené Vánoce a do nového roku hodně zdraví a sil v péči o klienty.

 

S pozdravem

Z. S. (dcera)

 

V Kolíně 19. 12. 2017

 

Šárka a Pavel H.

Poděkování vám všem, kteří se trpělivě staráte o naši maminku a babičku – pí. B.S. Velmi si vaší práce vážíme a velmi děkujeme.

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
Krajský úřad Středočeského kraje dotace KÚSK spolufinancuje sociálních služby zařazené do krajské sítě sociálních služeb ve Středočeském kraji. Dotace/příspěvek poskytl na financování sociální služby Domov se zvláštním režimem - Alzheimercentrum Filipov z.ú. k zajištění poskytování sociální služby, tedy činnosti nebo souboru činností podle zákona č.108/20016 Sb., zajišťující pomoc a podporu osobám za účelem sociálního začlenění nebo prevence sociálního vyloučení na období, kterým je rok 2019. Více
LOGIO s.r.o. dar V roce 2019 děkujeme za finanční podporu firmě LOGIO s.r.o. - panu Martinu Kmentovi Více
Finanční podpora dar Za finanční podporu v roce 2018 děkujeme: Ing. Věře Pázlerové, pí Miluši Blechové a firmě PLAS s.r.o. pí Aleně Plasové.
RSM Tacoma a.s. dar Zakoupení dataprojektoru na terapie pro naše klienty. Více
Kompakt spol. s.r.o. dar Sociální vozidlo pro Alzheimercentrum Filipov - přispěvatelé: Mgr. Jitka Přenosilová, AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., Kávy pitel s.r.o., Jiří Červinka, Jiří Koten, P + P electronic s.r.o., Tomáš Krejčí, Ivana Fuchsová, STAVONEL, spol. s r.o., Ing. Petr Trávník, Tomáš Havlíček, Jan Macek, STROJNÍ MONTÁŽE s.r.o., ZOS Kačina, a.s., Lenka Nováková, Michal Vančura, OPTIKA ADAMCOVÁ, s.r.o., ALKON ČÁSLAV s.r.o., Jiří Liška, Colognia press, a.s., AC Support s.r.o., Anglo česká s.r.o., Eko-ano s.r.o., BESALEEL s.r.o., ELSAB, s.r.o., REHA-TECH a.s., TRUCK SERVIS Čáslav s.r.o., SLÉVÁRNA LOSENICKÝ s.r.o., HOKA interier s.r.o., FÉNIX, s.r.o., Ladislava Fuxová, Jana Kosinová, Zbyněk Doucek, PharmDr. Jaroslav Kopiště, LESS & TIMBER, a.s., Jana Nguyenová, Pavel Karpíšek, Ing. František Hora a Petra Talacková.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.