O zařízení

Bydlení na zámku, tak popisují naši klienti Alzheimercentrum Filipov, které leží nedaleko Čáslavi. Budova, kde našlo domov 95 seniorů, zaujme stavebním stylem anglické novogotiky, připomínající zámek Hluboká nad Vltavou. Záleží nám na pocitu domova, na kvalitě a odbornosti poskytované péče, na pohodě a spokojenosti každého člověka.

Vstupní hala je místem setkávání s návštěvami, ale i příležitostí pro malé klavírní koncerty. Veškeré společné prostory, kterých je na výběr, slouží k odpočinku i aktivizacím. Nejkouzelnějším místem je rozhodně zámecká zahrada, kde se kromě sportovních aktivit dá také příjemně relaxovat, nebo svačit  při hudebním doprovodu harmonikáře. Ten do centra dochází pravidelně a právem se těší velké oblibě. Vstup do zahrady je samozřejmě bezbariérový a celý areál je plně k dispozici klientům i jejich návštěvám.

Různé činnosti podporují a rozvíjejí u klientů jemnou motoriku i dlouhodobé paměťové dráhy.  Terapie poskytujeme v malých i větších skupinách, podle individuálních přání a potřeb každého klienta. Filipovští obyvatelé si mohou vybrat, zda chtějí například tvořit při arteterapii, vzpomínat u reminiscenční terapie, zacvičit si, nebo se pomazlit s pejsky na canisterapii. Vše s ohledem na to, aby byla péče dostatečně individualizovaná a zároveň adekvátně společenská.

POSKYTUJEME TYTO SLUŽBY:

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM, DENNÍ STACIONÁŘ  - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

 

 

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

Služby zařízení

Klienti jsou ubytováni ve dvou, tří a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a k dispozici mají několik společenských a terapeutických místností. Klientům zařízení nabízíme v rámci terapií nejrůznější aktivity, mezi něž patří muzikoterapie, reminiscence, canisterapie, aromaterapie, smyslová stimulace a mnoho dalších. Oblíbenými obyvateli zámecké zahrady jsou také holandské zakrslé kozy z Filipovského zoo koutku. Pokoje máme dvou, nebo třílůžkové, s vlastním sociálním zařízením. Klienti si mohou svůj prostor dovybavit osobními oblíbenými předměty.

V kuchyni vaříme z kvalitních surovin bez polotovarů. Strava odpovídá specifickým nutričním a dietetickým nárokům.  K dispozici je velká jídelna, ve které dobroty kuchařů chválí naši klienti i my, protože jíme společně.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Šárka a Pavel H.

Poděkování vám všem, kteří se trpělivě staráte o naši maminku a babičku – pí. B.S. Velmi si vaší práce vážíme a velmi děkujeme.

E. H.

Dobrý den,

sice jsem u Vás ve Filipově zatím mockrát nebyla, jelikož je u Vás moje maminka krátce, ale nechápu, kde v dnešní době hledáte všechny ty milé a příjemné lidi, kteří se starají o klienty.

Opravdu u Vás dýchá ze všech stran milá atmosféra, kterou pro své obyvatele vytváříte.

Jsem moc ráda, že u Vás moje maminka může být.

Děkuji. 

T. I.

Vážení zaměstnanci Alzheimercentra Filipov,

bezmála tři roky jste se o mne starali, pomáhali a ulevovali utrpení, jehož příčinou byla moje zákeřná choroba. Stěží lze slovy vyjádřit vděk za nelehkou práci a bezbřehou ochotu.

Přeji Vám hodně sil fyzických i duševních, k zvládnutí tohoto poslání.

S nesmírným vděkem, Vaše pacientka J.I.

Za maminku, syn T.I.

JV s rodinou

Vážení a milí zaměstnanci,

dovolte, abych Vám touto cestou poděkoval za péči, kterou jste více než rok poskytovali mé drahé manželce V.V. Velice si vážím toho, že jste se po celou dobu jejího pobytu upřímně snažili o to, aby se u Vás cítila co nejlépe. Za Vaši péči a podporu jsem Vám  velmi vděčný.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.