O zařízení

V létě 2019 jsme otevřeli moderní a účelové Alzheimercentrum v Ostravě s aktuální kapacitou 70 lůžek. Postupně budeme naší kapacitu navyšovat pro 132 klientů. Naši cílovou skupinou jsou lidé trpící Alzheimerovou chorobou či jinou formou demence.

S narůstající informovaností lidí, která znamená i konec předsudků ohledně umístění blízkého člověka do specializovaného odborného zařízení, roste i poptávka po kvalitních pečovatelských službách pro tento typ onemocnění. Je důležité si uvědomit, že ani sebeobětavější péče v podmínkách běžné domácnosti nemůže v určitých fázích nemoci poskytnout člověku takový komfort a potřebnou úroveň odborného ošetření, jako to umí k tomu speciálně vybavené zařízení a jeho vyškolený personál.  Právě takové služby, jejichž kvalitu a komplexnost garantuje náš unikátní ucelený koncept péče, dostanou k dispozici i noví obyvatelé Alzheimercentra Ostrava. Nezbytnou součástí komplexu je samozřejmě škála terapeutických místností včetně oblíbené světelné terapie Snoezelen, jídelna, vlastní kuchyně, společenské místnosti. Pro náš unikátní koncept péče je charakteristický velký výběr terapií, které pomáhají udržovat klientům fyzickou i duševní kondici.  Hovoříme například o arteterapii, reminiscenční terapii, petterapii, aromaterapii, ale samozřejmě i o bazální stimulaci a dalších. Když počasí přeje, velice rádi stěhujeme jednotlivé terapeutické hodiny ven. K tomu v Ostravě skvěle poslouží dvě krásná atria, kterými budova disponuje. Naši klienti a jejich návštěvy je také budou moci využívat jako jedno z příjemných míst k setkávání.

Důležitou součástí naší péče je důraz na dobrou psychickou pohodu klientů. Ta totiž pomáhá bojovat s Alzheimerovou chorobou velmi účinně. Je – li člověk zaujat pro nějakou činnost, vykonává – li ji s nadšením, protože ho baví a má z ní radost, potlačují se negativní projevy nemoci, jako jsou změny nálad, pocity osamění a z toho plynoucí deprese. Naši pečovatelé se proto mimo jiné s klienty účastní kulturních i sportovních akcí, připravují jim zábavná a tematická odpoledne, zahradní slavnosti, výlety. Jde o to, aby lidé neztráceli kontakt s běžným životem a oblíbenou zábavou.

Udržujeme vysokou kvalitu života každého člověka tak dlouho, jak jen to je možné. I s diagnózou demence se dá žít aktivně a důstojně. Sledujte náš web a facebook, kde se dozvíte vše o životě a péči i v našich dalších Alzheimercentrech.

 

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Syllabova 3029/38, 703 00 Ostrava – Vítkovice
    navigovat

Služby zařízení

V moderní přízemní budově, která je zcela bezbariérová, jsou klienti ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.  

Zakládáme si na chutné a nutričně vyvážené domácí stravě. Vaříme ve vlastní kuchyni z výhradně kvalitních surovin.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.