O zařízení

Máme radost, že už v létě roku 2019 budeme moci nabídnout naše služby také lidem z Ostravy a širokého okolí. Získali jsme krásný objekt, který splnil naše vysoké požadavky na budovu, ve které lze provozovat moderní a výborně vybavené Alzheimercentrum. V Ostravě tak nabídneme už brzy 132 nových lůžek.

S narůstající informovaností lidí, která znamená i konec předsudků ohledně umístění blízkého člověka do specializovaného odborného zařízení, roste i poptávka po kvalitních pečovatelských službách pro tento typ onemocnění. Je důležité si uvědomit, že ani sebeobětavější péče v podmínkách běžné domácnosti nemůže v určitých fázích nemoci poskytnout člověku takový komfort a potřebnou úroveň odborného ošetření, jako to umí k tomu speciálně vybavené zařízení a jeho vyškolený personál.  Právě takové služby, jejichž kvalitu a komplexnost garantuje náš unikátní ucelený koncept péče, dostanou k dispozici i noví obyvatelé Alzheimercentra Ostrava. Nezbytnou součástí komplexu bude samozřejmě škála terapeutických místností včetně oblíbené světelné terapie Snoezelen, jídelna, vlastní kuchyně, společenské místnosti. Pro náš unikátní koncept péče je charakteristický velký výběr terapií, které pomáhají udržovat klientům fyzickou i duševní kondici.  Hovoříme například o arteterapii, reminiscenční terapii, canisterapii, aromaterapii, ale samozřejmě i o bazální stimulaci a dalších. Když počasí přeje, velice rádi stěhujeme jednotlivé terapeutické hodiny ven. K tomu v Ostravě skvěle poslouží krásná atria, kterými budova disponuje. Naši klienti a jejich návštěvy je také budou moci využívat jako jedno z příjemných míst k setkávání.

Důležitou součástí naší péče je důraz na dobrou psychickou pohodu klientů. Ta totiž pomáhá bojovat s Alzheimerovou chorobou velmi účinně. Je – li člověk zaujat pro nějakou činnost, vykonává – li ji s nadšením, protože ho baví a má z ní radost, potlačují se negativní projevy nemoci, jako jsou změny nálad, pocity osamění a z toho plynoucí deprese. Naši pečovatelé se proto mimo jiné s klienty účastní kulturních i sportovních akcí, připravují jim zábavná a tematická odpoledne, zahradní slavnosti, výlety. Jde o to, aby lidé neztráceli kontakt s běžným životem a oblíbenou zábavou.

Udržujeme vysokou kvalitu života každého člověka tak dlouho, jak jen to je možné. I s diagnózou Alzheimer se dá žít aktivně a důstojně. Sledujte náš web a facebook, kde se dozvíte vše o životě a péči i v našich dalších Alzheimercentrech.

 

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Syllabova, 703 00 Ostrava – Vítkovice
    navigovat

Služby zařízení

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Pozice Jméno Email Telefon
nábory zaměstnanců Hana Kacafírková kacafirkova@alzheimercentrum.cz 774 774 088
informace k umístění klientů Mgr. Nina Štěrbová sterbova@alzheimercentrum.cz 773 377 006

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.