O zařízení

Přímo v malebném jihočeském městě Písek jsou situovány dvě budovy Alzheimercentra s nepřetržitým provozem, které slouží dvěma rozdílným skupinám klientů. První, větší budova, s kapacitou 62 lůžek, je určena lidem se zdravotním postižením. Specializace cílí na péči o pacienty s poruchami vědomí. Druhou budovou je pak malá vila, která slouží samostatnějším obyvatelům pro rodinný typ bydlení.

Oblíbená je venkovní zahrádka s posezením, grilem a malou terasou. Rádi tu cvičíme i odpočíváme, a pokud počasí dovolí, servírujeme pravidelné svačiny. Také druhá, mnohem větší terasa, orientovaná na jih, je výborná pro  terapeutické práce. Odpoledne pak, ve stínu velkých slunečníků a s výhledem do okolí, poskytuje ideální místo pro relaxaci na čerstvém vzduchu. Ve společně užívaných prostorách se pak odehrává veškerý komunitní život. Speciální terapeutické místnosti nabízejí klientům muzikoterapie, canisterapie, arte a aromaterapie i mnoho dalších stimulačních aktivit. 

Jsme certifikovaným pracovištěm bazální stimulaci, která je klientům velice příjemná. Základem této metody je totiž dotýkání, pohlazení lidských dlaní, podpora vnímání všemi smysly. Výborné výsledky má i terapie pomocí Biofeedbacku, laicky řečeno jde cvičení pro lidský mozek, které pomáhá posilovat kognitivní schopnosti a motivaci. K takzvané reminiscenční terapii, neboli ke stimulaci pomocí hezkých vzpomínek, využíváme i výzdobu našich prostor. Důvěrně známé dobové předměty pomáhají nacházet v paměti zapomenuté příběhy.

Záleží nám na každém lidském příběhu. Záleží nám na co nevyšší kvalitě života našich obyvatel.

POSKYTUJEME TYTO SLUŽBY:

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM, DENNÍ STACIONÁŘ, DOMOV PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • 17.listopadu 2444/24, 397 01 Písek
    navigovat

Nadace Agrofert

více

Jihočeský kraj

více

Projekt spolufinancován Evropskou unií

více

Služby zařízení

Alzheimercentrum Písek disponuje dvěma budovami. První, větší budova, s kapacitou 68 lůžek, je určena lidem se zdravotním postižením. Specializace cílí na péči o pacienty s poruchami vědomí. Druhou budovou je pak malá vila, která slouží samostatnějším  obyvatelům pro rodinný typ bydlení. Třípatrová hlavní budova je bezbariérová a vybavená výtahem. Nabízí dvoulůžkové pokoje, samozřejmě každý s vlastním sociálním zařízením. Vila představuje ostrůvek soukromí mezi okolními domy. Ve vlastní zahradě, lemované vzrostlými tújemi, jsou klienti obklopeni bezpečím, aniž by byli odděleni od života města.  Vila disponuje službou  denního stacionářem s kapacitou 10 klientů a  registrovanou službou domova se zvláštním režimem s kapacitou 11 lůžek. Uživatelé tohoto rodinného typu bydlení mají k dispozici dvoulůžkové pokoje, kuchyňku, společenskou místnost, zkrátka běžné vybavení rodinného domu.

V naší kuchyni, stejně jako v ostatních Alzheimer centrech,  vaříme jen z kvalitních surovin tak, abychom naplnili specifické nutriční a dietní potřeby klientů. Důležité samozřejmě je, aby u nás lidem chutnalo. Denně pak tuto čerstvou stravu dodáváme do naší vily pro samostatnější obyvatele.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

M. Svoboda

Dobrý den, chtěl bych touto cestou ještě jednou poděkovat za starostlivost a péči o moji matku, která u Vás strávila cca 4 roky. Musím konstatovat, že jsme neshledali žádný problém na Vašem ústavu, pracujete s poctivými a obětavými lidmi, viz. třeba Petr, které osobně obdivuji. Ještě jednou díky a ať vás mají lidé rádi za takto hrdinské činy, které děláte.

rodina Petrů

Děkujeme za péči o naší tetičku. Jsme rádi, že byla právě ve vašem zařízení, kde jsme se nikdy nesetkali s neochotou a špatnou náladou. Nemocnice, odkud máme špatné zkušenosti, by se od vás mohly učit. Ještě jednou děkuji.

Marie Kortanová

Vážená paní Ratajová, ještě dodatečně chci za naší rodinu poděkovat za krásné páteční odpoledne minulého týdne, kdy se konala zahradní slavnost. Prosím vyřiďte poděkování všem, kteří se na přípravě podíleli. Bylo to úžasné, vtipné, nádherně připravené a všem vám patří veliký dík. Nechápu, kde na tu přípravu berete čas při vší náročné práci. Moje teta totiž nechce nikam chodit, ale paní Krůčková to na ní šikovně vymyslela, takže jsme se také podívaly, opravdu to bylo krásné. Ještě jednou díky všem.

Jitka Novotná

Chtěla jsem Vám moc poděkovat za akci Filmový koktejl Písek, kterou Vaše zařízení připravilo pro klienty a jejich rodiny minulý týden. Já osobně jsem se nezúčastnila, ale podle vyprávění mojí maminky, ale i bratra, se odpoledne moc povedlo. Oceňuji zapojení všech zaměstnanců sanatoria, kostýmy, program, občerstvení. Určitě to bylo moc náročné na organizaci, ale opravdu to pro nás stálo za to :-).

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.