O zařízení

Uprostřed přírody, ve svahu u lesa a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia, je situována budova Alzheimercentra Zlín, které poskytuje péči  120 klientům. Lidé u nás jsou obklopeni laskavostí a pochopením, na tom si zakládáme.

Příjemný prostor přímo před vchodem si naši obyvatelé oblíbili k relaxaci i terapiím, podobně jako posezení u skalky a vysazených záhonů s bylinkami. Ve vstupní hale probíhá velká škála společných akcí, přičemž jednou z velmi oblíbených je canisterapie. Psí smečka svou přítulností a hebkou srstí vykouzlí s naprostou jistotou spokojené úsměvy na tvářích našich klientů. Na terase, kryté výsuvnou markýzou a doplněné houpačkou i pohodlným posezením, servírujeme odpolední svačinky. Poskytuje ideální klidné místo pro setkávání rodin, nebo pro zahradní ergoterapii. V přízemí slouží lidem kadeřnický salónek, do kterého pravidelně dochází kadeřnice, pedikérka a kosmetička. Být upravený pomáhá každému člověku zlepšit náladu. 

V jídelnách a denních místnostech se odehrává široká škála terapií: muzikoterapie, arteterapie, ergoterapie s pečením, kognitivní cvičení, reminiscence či stimulace klientů pomocí  terapeutických panenek. Péče je individualizovaná podle potřeb každého člověka a poskytovaná komunitním způsobem.

POSKYTUJEME SLUŽBU: DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

Nadace Synot

Tesco

Výbor dobré vůle

statutární město Zlín

HP Tronic

Služby zařízení

Pokoje máme u nás dvou a jednolůžkové. Samozřejmostí jsou polohovací lůžka a ostatní vybavení si doplňuje klient svým vlastním oblíbeným nábytkem. To pomáhá podpořit pocit pohody domova. V nově zrekonstruované budově jsou prostorné jídelny s velkými francouzskými okny a krásným výhledem do okolní zeleně. Kromě sociálních zařízení na pokojích s bezbariérovým sprchovým koutem máme k dispozici také bezbariérové centrální koupelny s vanou. Výhled z pokojů je vždy do okolní zeleně, severní směr nabízí navíc panoramatický pohled na město Zlín.

Jako všechna ostatní Alzheimercentra, zakládáme si na lahodné domácí kuchyni. Vaříme pokrmy z kvalitních surovin bez polotovarů tak, aby strava měla adekvátní nutriční hodnotu a odpovídala všem dietním potřebám klientů.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Poděkování

Dovolte mi, abych vám všem velmi poděkovala za vaši nádhernou službu lidem.

Velice pozitivně hodnotím přístup všech pracovníků Alzheimer centra Zlín, obzvláště pak chci poděkovat celému skvělému týmu ošetřujícího a pomocného personálu, se kterými se pravidelně potkáváme při návštěvách tatínka.  Oceňuji  váš velmi laskavý, citlivý a lidský přístup ke každému klientovi i k jeho rodinnému příslušníkovi. Určitě není jednoduché si zachovat dlouhodobě dobrou náladu ve všech situacích, ale vám se to přesto daří!  Je nádherné, že i při tak náročné a odpovědné práci máte při kontaktu s pacientem vždy dobrou náladu a úsměv na tváři. Celý tým si zaslouží  plně označení, které jsem někde zaslechla a přesně odpovídá duchu vašeho zařízení – jste opravdu „ Ježíškovi vnoučata“.

Přeji vám i vašim rodinám krásné prožití Adventu a hodně úspěchů ve všech směrech.

Děláte opravdu skvělou práci!

Z celého srdce vám děkuji za celou rodinu LH

6.12.2018

 

Slovácké divadlo

Dobrý den,

Děkujeme mockrát za vlídné přijetí a krásnou atmosféru, kterou jste pro naše zpívání nachystali! Musím říct, že jsme z přístupu ve vašem centru byli zcela paf. Všímali jsme si takových detailů, kdy během našeho zpívání hladíte klienty po zádech, nebo jen držíte za ruce a byli jsme velmi dojati tímto citlivým přístupem. Velmi obdivujeme Vaši práci a bylo nám ctí se u vás ukázat!

Přejeme Vám, ať se Vám daří udržovat krásnou atmosféru Vašeho domu a užijte si krásný adventní čas! Nám včerejším zpíváním začaly ty pravé vánoce!

S přátelským pozdravem,

Jitka Honsová, manažer Slováckého divala

11.12.2018

 

pan Petr

Včera jsem společně se ženou navštívil svého 93letého strýce Zdeňka, bratra mého otce. Velmi mě potěšilo v jaké kondici je a že se těší dobré mysli a pořád aktivně sleduje dění kolem sebe. .....Nicméně chci v této souvislosti především velmi poděkovat a vyjádřit nesmírný obdiv pracovnímu kolektivu Alzheimercentrum Zlín, kde strýček po zlomenině krčku pobývá. Starost o seniory je zde dle mého soudu příkladná, pracuje se s nimi, baví se s nimi, úžasné… je to nesmírně náročná práce. Tak by měla péče o klienty v těchto zařízeních vypadat. Zatímní osobní zkušenosti u podobných zařízení jsem měl spíše negativní, či smíšené. Je vidět, že to jde, že je to hlavně v lidech.

Eva Šimoníková

Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám a Vašemu personálu moc poděkovat  za laskavou péči o moji maminku E. B. Jsem ráda, že mamince se dostalo takové péče od milých lidí, jako jsou ve Vašem AC.Ještě jednou děkuji.

 

 

 

Paní N.K.

Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám moc poděkovat za péči o mou  sestru J.H.. Jsme všichni, celá rodina, moc rádi, že se dostala do nejlepší péče, jaké se jí může dostat. Jsme opravdu rádi, že je ve vašem centru! Přeji vám všem hodně úspěchů ve vaší záslužné práci, kterou upřímně obdivuji a vážím si jí.

 

 

 

 

Lucie

Dobry den.

 Chtěla bych vám všem moc poděkovat za péči, kterou jste věnovali babičce, Frantisce S.. Myslím, že ten poslední rok, jste jí  ke vši péči, i neuvěřitelně zpříjemnili. Bylo na ní vidět, že je, v rámci možností, spokojená. Bylo by úžasné, kdyby si z vás ostatni podobná zařízeni  vzala příklad. Osobně vaši práci obdivuji a chtěla bych v sobě mít  tolik odvahy, sily a lásky. Věřim, že všichni máte velká srdíčka, bez toho se vaše povolaní nedá  dělat s takovým nasazením, jako u vás. Ještě jednou děkuji a přeji celému personálu jen to nejlepší v soukromém životě. V pracovním, ať  vám vydrží elán, se kterým svoji práci děláte, protože věřte, že i když je to zřejmě dost náročné povolání, tak má smysl.

 Mějte hezký den

 

Magda Hučíková

Dobrý den, Chtěla bych touto cestou poděkovat za naši celou rodinu, za krásnou péči o našeho tatínka, manžela a dědečka pana Milana Harčaríka. Po celou dobu, kterou strávil ve vašem zařízení, bylo o něj velice hezky pečováno a přístup ošetřovatelek a celého personálu byl nejen profesionální, ale hlavně lidský. Vždy, když jsme přijely tatínka navštívit, přivítalo nás přátelské prostředí a jezdily jsme sem velice rády.

Tak jako se musíme rozloučit s tatínkem, tak se loučíme i s vámi a do budoucna vám přejeme mnoho spokojených klientů a jejich rodin a hodně sil do vaší práce.

Ještě jednou moc děkujeme.

 

Rodina Slovákova

Vážená paní ředitelko, 

chtěli bychom Vám i celému personálu poděkovat za vstřícné, milé jednání a neustálý úsměv na tváři k naší mamince, babičce, paní Vičíkové a ochotné jednání s námi.

Jsme rádi, že byla ve vašem centru, protože s větší profesionalitou, péčí o klienty a aktivitami, jsme se jinde nesetkali.

Přejeme Vám mnoho úspěchů a hodně spokojených klientů.

Ještě jednou děkujeme. 

 

Poděkování paní Skoumalové

Dobrý den paní ředitelko,

chtěla bych Vám i ostatním zaměstnancům moc poděkovat za maminčinu oslavu narozenin, už jsem viděla fotografie a je to úžasné, co pro svoje klienty děláte.

Prožijte si krásné a klidné Vánoce a přeji Vám úspěšný nový rok pracovní i v osobním životě.

Se srdečným pozdravem S.S.

 

Jaroslava Baťová s rodinou.

Vážená  paní ředitelko,

dovolte mi, abych Vám a všem zaměstnancům Centra upřímně poděkovala za starostlivost a péči, kterou jste poskytli v posledních chvílích života mého tatínka, pana Františka Gajdošíka. Vím, že to s ním, vzhledem k jeho nemoci nebylo lehké, ale měl to štěstí, že odešel v klidu, bylo o něj krásně postaráno a jako jeden z mála měl do poslední chvíle u sebe i manželku, takže byli spolu až do konce, téměř 65 roků.  

Díky nevšední empatii všech, maminka se se svou ztrátou vyrovnává lépe.  Teď ještě teskní nad ztrátou tatínka, ale s klidným svědomím můžu říct, že před touto událostí byla u vás tak spokojená, jak už jsem ji dlouho neviděla a úplně rozkvetla. Za vše mluví to, že maminka se "domů" do centra vrací v klidu a spokojeně.

Práce vás všech je velmi záslužná a téměř nedocenitelná. Vím, o čem mluvím, protože starat se o dva takhle nemocné je v domácích podmínkách opravdu náročné a vysilující. Moc všem děkuji.

 

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
Nadace SYNOT grant Nadační příspěvek k účelu: náklady spojené s pořízením polohovacích křesel pro seniory.
statutární město Zlín dotace Neinvestiční dotace ze Sociálního fondu
Podpořeno z programu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové grant Vzdělávání pracovníků přímé péče v Bazální stimulaci
Continental Barum s.r.o. dar Polohovací lůžka a seniorská křesla pro klienty centra
Nadční fond TESCO grant Snoezellen jako součást denních aktivit u klientů s demencí
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Pan Karel Kouba dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Fórum dárců, z.s. grant Projet v rámci programu "ČSOB pomáhá regionům 2017 - Podzimní výzva"
Paní Eva Šimoníková dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Obec Huštěnovice dar Na zajištění provozu a činnosti Alzheimercentra Zlín z.ú.
Paní Ivana Kocmanová dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra Zlín z.ú.
Město Uherské Hradiště dotace Účelová dotace z fondu sociální pomoci a prevence města Uherské Hradiště
obec Ostrožská Nová Ves dotace Neinvestiční dotace z rozpočtu obce Ostrožská Nová Ves pro rok 2018
MUDr. Deďová Miroslava dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra Zlín
Samohýl Motor a.s. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Mgr. Svatava Blažková dar Pro potřeby Alzheimercentra zlín z.ú.
Ing. Jaroslav Cekota dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.