O zařízení

Alzheimercentrum Zlín z.ú. poskytuje pobytovou sociální službu.: Domov se zvláštním režimem - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

Uprostřed přírody, ve svahu u lesa a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia, je situována budova Alzheimercentra Zlín, které poskytuje péči  140 klientům. Lidé u nás jsou obklopeni laskavostí a pochopením, na tom si zakládáme.

Příjemný prostor přímo před vchodem si naši obyvatelé oblíbili k relaxaci i terapiím, podobně jako posezení u skalky a vysazených záhonů s bylinkami. Ve společných prostorech  probíhá velká škála akcí, přičemž jednou z velmi oblíbených je canisterapie. Psí smečka svou přítulností a hebkou srstí vykouzlí s naprostou jistotou spokojené úsměvy na tvářích našich klientů. Na terase, kryté výsuvnou markýzou a doplněné houpačkou i pohodlným posezením, servírujeme odpolední svačinky. Poskytuje ideální klidné místo pro setkávání rodin, nebo pro zahradní ergoterapii. V přízemí slouží lidem kadeřnický a kosmetický salónek, do kterého pravidelně dochází kadeřnice, pedikérka a kosmetička. Být upravený pomáhá každému člověku zlepšit náladu. 

V jídelnách a denních místnostech se odehrává široká škála terapií: muzikoterapie, arteterapie, ergoterapie s pečením, kognitivní cvičení, reminiscence či stimulace klientů pomocí  terapeutických panenek. Péče je individualizovaná podle potřeb každého člověka a poskytovaná komunitním způsobem.

Alzheimercentrum poskytuje nepřetržitou 24 hodinovou péči, a to 7 dní v týdnu.


Služby

Dětská skupina „Brouček“

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

Dětská skupina Brouček je od 1. června 2019 podporována prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost

více

Výbor dobré vůle

statutární město Zlín

HP Tronic

Nadace ČEZ

Služby zařízení

Pokoje máme u nás dvou a jednolůžkové. Samozřejmostí jsou polohovací lůžka a ostatní vybavení si doplňuje klient svým vlastním oblíbeným nábytkem. To pomáhá podpořit pocit pohody domova. V nově zrekonstruované budově jsou prostorné jídelny s velkými francouzskými okny a krásným výhledem do okolní zeleně. Kromě sociálních zařízení na pokojích s bezbariérovým sprchovým koutem máme k dispozici také bezbariérové centrální koupelny s vanou. Výhled z pokojů je vždy do okolní zeleně, severní směr nabízí navíc panoramatický pohled na město Zlín.

Jako všechna ostatní Alzheimercentra, zakládáme si na lahodné domácí kuchyni. Vaříme pokrmy z kvalitních surovin bez polotovarů tak, aby strava měla adekvátní nutriční hodnotu a odpovídala všem dietním potřebám klientů.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Poděkování za péči 7.11.2019

Vážená paní ředitelko,

ve středu 6. listopadu zemřel náš tatínek pan A.S..  Chtěli bychom Vám i celému kolektivu pracovníků Alzheimer centra poděkovat za péči, které se mu denně dostávalo.

Po celou dobu to byli právě pracovníci centra, kteří svým profesionálním a hlavně lidským přístupem pečovali  o našeho tatínka. Díky jim prožil pěkné chvíle na sklonku života v prostředí a s péčí, kterou jsme mu my - bohužel - už v domácích podmínkách nemohli dopřát.

 Při každé návštěvě jsme se setkávali ze strany personálu vždy s milým přijetím a hlavně nesmírnou ochotou v případě potřeby pomoci a řešit cokoli.  Profesionalita , která je jistě dána i odborným vedením ze strany vedoucích pracovníků centra bylo to, co umožnilo tatínkovi zotavit se po předchozí hospitalizaci v nemocnici, kdy jsme ho přivezli jako "ležáka".  Díky profesionalitě a denní péči se pracovníkům centra podařilo tatínka během několika málo dnů znovu postavit na nohy. Díky tomu se mohl zúčastňovat skvělých aktivizačních a jiných programů. 

 Vážená paní ředitelko, vyřiďte prosím naše poděkování, vděčnost  a respekt všem pracovníkům, zejména pak těm, kteří měli tatínka v přímé péči.

 Jménem vděčné rodiny A. , D., A.

 

 

 

Poděkování za péči, 5.9.2019

Moje maminka, paní J.H., tady žila dva a půl roku. Tato nemoc je velmi těžká a nedá se vyléčit, jen zpomalit, Je těžká pro nemocného, ale také pro jeho blízké, pro jeho rodinu.

Proto je tak důležité příjemné prostředí a milá vlídná péče. Velice vám všem děkuji. Děkuji vám za to, jak jste se chovali k mé mamince, za všechny vaše úsměvy, pohlazení, za oslovení jménem, za to jak jste se s úsměvem ptali: "Jak se máte paní Maruško?". Moc dobře na mě působilo hezké prostředí se spoustou posezení, jak vevnitř, tak venku na terase, i lavičky u vchodu a osázené záhony. Moc hezké je i zákoutí u prosklených dveří, pro potěšení oka i duše.

Děkuji za ty písničky, které si zpíváte v jídelnách, za povídánísi s nemocnými, za pohlazení, za tu blízkost, za podrženou ruku, třeba i beze slov, za úsměv. Za váš humor vám děkuji.

Za to, že při takto těžké práci zůstáváte vlídní a příjemní. V TOM VAŠEM ÚSMĚVU JE TOTIŽ SÍLA.  A ne každý tohle dokáže. Zlí jsou totiž lidé ze slabosti a jen silný člověk dokáže být hodný. Vaše práce je opravdu velmi těžká. Nikdy se mi tady nestalo, že by byl někdo nepříjemný nebo neochotný.

Moje návštěvy za maminkou byly zároveň takovou terapií pro mě. Moc vám všem za sebe, za maminku a za celou naši rodinu děkuji.

Přeji vám všem mnoho úspěchů a radostí v práci i v životě.

B.J

Poděkování za péči maminky

Dobrý den, paní ředitelko,

jsem dcera paní P., která je vaší klientkou.

Úpřímně od srdce bych chtěla poděkovat celému personálu za péči a starost o maminku.

Při návštěvě maminky, i přes velké množství práce, které máte, se personál - od "žlutých, modrých až přes fialové" "sestřičky stále usmívá a je velmi ochotný a vstřícný.

Je poznat, že to není žádná přetvářka a pozlátko.

O maminku jsem se snažila starat 3roky a asi kdo si to nevyzkouší na vlastní kůži, tak nepochopí. Je to práce nelehká a u vás máte takových klientů, o které se staráte opravdu hodně.

Smekám před veškerým personálem, profesionálním přístupem  a přitom osobním, lidským  ke každé osobě zvlášť.

Prosím, o laskavost - vyřídit velké díky VŠEM přes rehabilitaci (díky které maminka opět chodí, při příjezdu k vám z nemocnice byla ležící) až po tu poslední sestřičku u Vás.

Ještě jednou velké díky.

 

S pozdravem

 

Dne 30.7.2019 , paní D. K.

 

 

Poděkování za péči

Vážení,

dovolte mi, abych vám všem jménem rodiny poděkovala za váš elán, ochotu a obětavost, se kterou přistupujete ke své práci.

Náš tatínek, pan Josef. Š. ve vašem zařízení strávil poslední rok  svého života. Jsme přesvědčeni, že byl především díky vám velmi spokojený a strávil jej velmi plnohodnotně a důstojně.

Ještě jednou velké díky za vaši práci a váš přístup ke klientům.

V Bystřici pod Host. 20.7.2019, paní L. S.

Vyjádření spokojenosti

Je nutné vyzdvihnou velmi dobré personální i materiální vybaveni "centra". Děvčatům pak poděkování za každodenní péči o klienty a vedení za organizování kulturních a zábavných akcí hlavně pro ty méně postižené, kterým to jistě zpříjemňuje pobyt ve všem zařízení. Díky.

Zdeněk K., 23.7.2019

Poděkování od rodiny Minaříkovi, ze dne 11.5.2019

Chtěla bych moc a moc poděkovat všem sestřičkám ošetřovatelkám, prostě úplně všem, kteří se starali o našeho dědečka pana F. M.,  který 10.5.2019 odešel navždy.Taková péče, starost,... se jen tak nevidí, moc a moc děkujeme i za umožnění strávit poslední den jeho života s námi, jeho blízkými, bylo to moc smutné i krásné, nikdy na to nezapomeneme.Obdivujeme vás, že zvládáte tak těžkou práci vždy s úsměvem a máte pohlazení pro všechny vaše klienty. Jste prostě super, nedovedu ani vyjádřit slovy, jak moc jsme byli spokojeni s vaší péčí.

Děkujeme moc, rodina Minaříková

 

Pochvala ze dne 8.4.2019

Dobrý den,

v sobotu 6. dubna jsme s manželem jeli přes půl republiky, abychom navštívili našeho dávného rodinného přítele a v současnosti Vašeho klienta pana J.M. Přiznám se, že jsem v zařízení podobného typu byla poprvé a šla jsem k Vám s hodně staženým žaludkem. První dojem, když jsme spolu s manželkou a dcerou pana M.  přišli do jídelny, byl ten, že musím okamžitě utéct. Nemola jsem dýchat, slzy se mi rnuly do očí. Manžel, jako praktický lékař, to zvládal o mnoho lépe, i když.... Odvedli jsme si pana M.  do haly, koupili si v automatu kávu a já jsem, po prvotním šoku, začala opět vnímat. Nebudu hodnotit dojem ze stavu pana M., byla jsem připravena na to, že už to není a nikdy nebude ten J., jak jsme ho léta znali. Kdyby byl, nebyl by u Vás. Začala jsem vnímat prostředí a atmosféru, která ve Vašem zařízení panuje a přístup personálu. A tady Vám musím složit velkou poklonu a obrovský dík. Vaše práce není zaměstnání, je to poslání a u Vás je to cítit z každé sestřičky nebo paní uklízečky, která prošla okolo. Jsem moc ráda, že zařízení Vašeho typu a na takové úrovni existuje a doufám, že kdybych já jednou byla ve stavu, jako je dnes náš přítel Jarda, že mi moje děti umožní dožít v podobném prostředí, jaké vytváříte Vy.

Ještě jednou moc děkuji za to, že u Vás pan M. může být a přeji Vám odně sil a hlavně pevné zdraví.

D. A., Uhlířské Janovice , 8.4.2019

 

Poděkování za péči 10.3.2019

Vážená paní ředitelko,

dovolte mi, abych jménem celé rodiny poděkoval Vám a celému kolektivu pracovníků Alzheimercentra Zlín za starost a dobrou péči o naši drahou manželku, maminku . . . paní J.M.

Po půlročním pobytu u vás si pomalu začínala zvykat na nový domov, ale zákeřná nemoc jí ani nedovolila se dočkat jara a léta, na které se tak velmi těšila.

 Jen ti, kteří se starají a pečují o těžce nemocné a nemohoucí lidi, dovedou ocenit a ohodnotit tuto zvláště záslužnou a těžkou péči, kterou těmto lidem poskytujete.

 Chtěl jsem Vám poděkovat a rozloučit se osobně, ale zatím nemám k tomu duševní sílu!

Ještě jednou Vám srdečně děkuji.

     J.R.,  Ve Zlíně 10.3.2019

 

Poděkování

Dovolte mi, abych vám všem velmi poděkovala za vaši nádhernou službu lidem.

Velice pozitivně hodnotím přístup všech pracovníků Alzheimer centra Zlín, obzvláště pak chci poděkovat celému skvělému týmu ošetřujícího a pomocného personálu, se kterými se pravidelně potkáváme při návštěvách tatínka.  Oceňuji  váš velmi laskavý, citlivý a lidský přístup ke každému klientovi i k jeho rodinnému příslušníkovi. Určitě není jednoduché si zachovat dlouhodobě dobrou náladu ve všech situacích, ale vám se to přesto daří!  Je nádherné, že i při tak náročné a odpovědné práci máte při kontaktu s pacientem vždy dobrou náladu a úsměv na tváři. Celý tým si zaslouží  plně označení, které jsem někde zaslechla a přesně odpovídá duchu vašeho zařízení – jste opravdu „ Ježíškovi vnoučata“.

Přeji vám i vašim rodinám krásné prožití Adventu a hodně úspěchů ve všech směrech.

Děláte opravdu skvělou práci!

Z celého srdce vám děkuji za celou rodinu LH

6.12.2018

 

Slovácké divadlo

Dobrý den,

Děkujeme mockrát za vlídné přijetí a krásnou atmosféru, kterou jste pro naše zpívání nachystali! Musím říct, že jsme z přístupu ve vašem centru byli zcela paf. Všímali jsme si takových detailů, kdy během našeho zpívání hladíte klienty po zádech, nebo jen držíte za ruce a byli jsme velmi dojati tímto citlivým přístupem. Velmi obdivujeme Vaši práci a bylo nám ctí se u vás ukázat!

Přejeme Vám, ať se Vám daří udržovat krásnou atmosféru Vašeho domu a užijte si krásný adventní čas! Nám včerejším zpíváním začaly ty pravé vánoce!

S přátelským pozdravem,

Jitka Honsová, manažer Slováckého divala

11.12.2018

 

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
MĚSTO Napajedla dotace polohovací seniorská křesla GAVOTA
Ing. Ladislav Šivic dar Pro potřeby klientů centra
Obec Nivnice dotace podpora sociální služby DZR 2019
Manda Pavel dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Neinvestiční dotace ze Sociálního fondu statutárního města Zlína pro rok 2019 dotace Na podporu poskytování registrovaných sociálních služeb pro občany statutárního města Zlína v roce 2019
Obec Štítná nad Vláří dar na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou - 2019
Obec Jankovice dar zajištění odb. služeb a péče potřebným osobám - 2019
Město Vizovice dar financování provozu domova pro seniory - 2019
Obec Kněžpole dar na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou - 2019
Obec Topolná dar na podporu a zkvalitnění služeb poskytovaných Alzheimercentrem Zlín z.ú.
Město Holešov dotace na sociální službu DZR v roce 2019
Město Slavičín dar na sociální službu DZR v roce 2019
Obec Provodov dar podpora sociální služby DZR 2019
Obec Veselá dar podpora sociální služby DZR 2019
Obec Ratiboř Podpora aktivit v oblasti poskytování soc. služeb 2019
Město Uherský Brod dotace Neinvestiční dotace na podporu centra
Město Uherské Hradiště dotace Účelová dotace z fondu sociální pomoci a prevence města Uherské Hradiště
statutární město Zlín dotace Neinvestiční dotace ze Sociálního fondu statutárního města Zlína pro rok 2018
Obec Spytihněv dar Na zajištění provozu a činnosti Alzheimercentra Zlín z.ú.
Mgr. Svatava Blažková dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Ing. Ladislav Šivic dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
SIAGRA s.r.o. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
MANAG invest, a.s. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
CROSS Zlín a.s. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Fórum dárců, z.s. grant ČSOB pomáhá regionům 2017 - Podzimní výzva
Nadace SYNOT grant Nadační příspěvek k účelu: náklady spojené s pořízením polohovacích křesel pro seniory.
Podpořeno z programu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové grant Vzdělávání pracovníků přímé péče v Bazální stimulaci
Continental Barum s.r.o. dar Polohovací lůžka a seniorská křesla pro klienty centra
Nadační fond TESCO grant Snoezelen – multisenzorická relaxační místnost pro klienty s Alzheimerovou chorobou
HP TRONIC Zlín, spol. s r.o. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Pan Karel Kouba dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Fórum dárců, z.s. grant Projet v rámci programu "ČSOB pomáhá regionům 2017 - Podzimní výzva"
Paní Eva Šimoníková dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Obec Huštěnovice dar Na zajištění provozu a činnosti Alzheimercentra Zlín z.ú.
Paní Ivana Kocmanová dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra Zlín z.ú.
obec Ostrožská Nová Ves dotace Neinvestiční dotace z rozpočtu obce Ostrožská Nová Ves pro rok 2018
MUDr. Deďová Miroslava dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra Zlín
Samohýl Motor a.s. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Mgr. Svatava Blažková dar Pro potřeby Alzheimercentra zlín z.ú.
Ing. Jaroslav Cekota dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.