O zařízení

V malebném a klidném koutu Středočeského kraje, asi 20 kilometrů od Prahy a s dobrou dostupností po dálnici D8,  stojí Alzheimercentrum Zlosyň.  Záleží nám nejen na precizní a profesionální péči na vysoké úrovní, ale i na příjemném a domácím prostředí pro naše obyvatele.

Objekt obklopuje dobře zabezpečená rozlehlá zahrada, která je kdykoli obyvatelům k dispozici nejen pro vycházky, ale slouží i k odpočinku a aktivizačním činnostem, jako je pěstování bylin, ovoce, nebo zeleniny. V zoo koutku tu také spokojeně žijí ovce a kozy, a to vše hlídá pes Oskar.

V zařízení je zajištěna odborná lékařská a zdravotnická péče, poskytovaná lékaři, všeobecnými a praktickými sestrami. O klienty dále pečuje tým složený ze sociálního pracovníka, pracovníků v sociálních službách a aktivizačních pracovníků. Při zařízení funguje i dětská skupina s názvem Včelička, určená dětem zaměstnanců, nebo rodinám z nedalekého okolí, kterým se líbí naše myšlenka výchovy a péče s mezigeneračním setkáváním.

Lidská vřelost, vstřícnost, pohlazení, kvalitní a bezpečná péče odpovídající požadavkům na důstojný život našich klientů je pro nás prioritou.

POSKYTUJEME TYTO SLUŽBY:

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM, DENNÍ STACIONÁŘ - detaily naleznete v sekci 'Dokumenty ke stažení'

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Zlosyň 160, 277 44 Vojkovice u Kralup nad Vltavou
    navigovat

DS Včelička je od 1. 4. 2016 podporována prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost

více

Nadační fond TESCO, program 'Vy rozhodujete, my pomáháme'

Sarantis Czech republic

Služby zařízení

Hlavní budova má čtyři patra, ve kterých jsou  dvoulůžkové pokoje pro celkem 108 klientů. V každém pokoji je samozřejmostí vlastní sociální zařízení a vybavení základním nábytkem, které může klient doplnit o oblíbený kousek z domova.  K budově patří i terapeutické místnosti, společenské prostory a jídelny. Veškeré vybavení je nejen bezpečné, ale stále se snažíme ho zútulňovat a ladit tak, aby se u nás všichni cítili co nejlépe.  Místnosti jsou členěny podle nároků na možnost pracovat se skupinami klientů, rozdělených podle jejich vnímání i stupně onemocnění. Pro klienty v počátečním stadiu onemocnění nabízíme ubytování doslova rodinného typu,  v rodinném domku se zahradou v sousedství hlavní budovy. V této vilce je ubytování pro devět lidí, kteří potřebují pouze dohled při zvládání úkonů péče o sebe sama. Klientům jsou ve vilce k dispozici čtyři dvou a tří lůžkové ložnice, obývací pokoj s jídelním koutem, odpočinková místnost v prvním patře, kuchyňka, dvě koupelny a  dvě toalety.

Stravování máme zajištěné prostřednictvím vlastní kuchyně. Skladba stravy odpovídá vyšším nárokům na výživu,  souvisejícím s Alzheimerovou nemocí.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Poděkování

Dobrý večer paní Koukolíčková, moc děkuji. 

Ráda bych touto cestou poděkovala vám všem ve Zlosyní za neuvěřitelnou péči o mojí maminku Toničku. Pracuji více než 30 let ve zdravotnictví, a nikdy jsem se nesetkala s tak upřímnou péčí, jako u vás. Jezdila jsem za maminkou každý týden a vždy byla čisťounká, a v naprostém pořádku. Mnohokrát se mi i stalo, že sestřička jen tak seděla a s maminkou si  povídala. Hlavně Věruška, to byl její anděl. Člověk by řekl, že návštěvy v takovém zařízení, budou trochu nepříjemné, ale bylo to úplně naopak. Jezdily jsme k vám raději, než dřív za maminkou domů. Dokud chodila a vnímala, zajímala se o veškeré dění okolo sebe. Doma jen seděla a koukala na televizi. Jste prostě skvělí, všude vás doporučuji a obdivuji vaši práci. Vřele děkujeme

                                                                                                                                Dana Čejková s rodinou

AH

Paní ředitelce přeji hodně zdraví, elánu, inspirace pro budoucí akce a pocit uspokojení z dobře odvedené práce. Budu na Vás všechny hodně vzpomínat a jen v dobrém :-) Přeji, ať se Vám dobře daří.

ZZ

Vážená paní magistro, chtěla jsem Vám a celému zlosyňskému kolektivu moc poděkovat za úžasný zážitek ze zahradní slavnosti. Bylo to velmi milé a srdečné setkání. Na všech zúčastněných bylo vidět, že si tuto slavnost velmi užívají. Téma „u nás na vsi“ bylo vtipné, stejně tak jako jeho realizace. Bylo vidět, kolik času a úsilí jste věnovali přípravě a to od scének, kostýmů, rekvizit (i ta kupka hnoje tam měla svoje místo :-), přes úpravu zahrady, pohoštění až po skvělou atmosféru. Ostatně tu pohodu, vlídnost a péči vídáme vždy, když navštívíme naší mamku. Jsme rádi, že měla to štěstí a dostala se právě k vám. Přeji Vám i všem ve „zlosyňských lázních“, aby se vám i nadále dařilo držet laťku takovýchto zařízení pro seniory na tak vysoké úrovni jako dosud.

Milena Špačková

Vážená paní ředitelko, oceňuji a jsem vděčná za profesionální práci všech ošetřovatelů, kteří mamince ulehčovali život a starali se o ni v posledním těžkém období. Při návštěvě kohokoliv z rodiny jsme se vždy setkali s ochotou, vstřícností a pochopením pečovatelů a zdravotníků, ale i administrativních pracovnic. Bylo štěstí, že u vás maminka mohla být. Pro rodinu to byla velká úleva, že je o ni dobře postaráno a nemusíme se bát, že se nám někde ztratí, že se jí něco stane, že jí zkrátka neuhlídáme… Navíc v AC se stále něco dělo, pořád bylo na co koukat, nebyl důvod se něčím trápit. Ještě jednou bych Vám osobně, i všem zaměstnancům AC Zlosyň, chtěla moc za vše poděkovat a popřát hodně zdaru v nelehké práci i v příštím roce.

SO

Vážená paní ředitelko, chtěl bych Vám osobně a všem pracovníkům Alzheimercentra ve Zlosyni velmi poděkovat za profesionální péči, kterou jste poskytli mé mamince, paní Jaroslavě O. Asi jako mnozí jsem řešil a hluboce váhal, jak se o maminku v její nemoci co nejlépe postarat. Z dnešního pohledu jsem přesvědčen, že jsem se rozhodl správně - nedokázal bych se postarat lépe. Zejména pobyt na vile měl téměř rodinnou atmosféru, prostředí čisté a poklidné. Péče sester a ošetřovatelů byla výborná, vstřícná, s porozuměním zdravotnímu stavu všech i individuálního klienta. Probíhala plánovaná zaměstnání, vycházky, výlety pro klienty, a velké akce pro rodinné příslušníky. Maminku jsem navštěvoval poměrně často a tak na řadě z nich jsem se osobně účastnil a mohu jen potvrdit výbornou organizaci, náplň i průběžnou péči sester a ošetřovatelů. Rovněž sociální, zdravotní a provozní služby, se kterými jsem se setkal, běžely po celou dobu bezchybně. Vysoce jsem ocenil péči sester a ošetřovatelek v posledních týdnech a dnech mé maminky a dojala mě nečekaná, ale milá přítomnost vašich pracovnic na jejím pohřbu. Prosím předejte „všem tam u Vás ve Zlosyni“ za vše ještě jednou veliký dík.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.