O zařízení

Na okraji Českých Budějovic, skvěle dostupná a přesto v příjemném prostředí, dobře funguje kombinace péče Alzheimercentra pro 170 klientů a  Seniorcentra pro 200 klientů. Souzní i s péčí o děti v dětských skupinách obou zařízení. Areál je tak přirozeně společensky různorodý, lidé neztrácejí denní kontakt s běžným životem města.

Klienti s oblibou navštěvují i velkou zahradu, kde si mohou společně hrát s dětmi z dětských skupin, nebo se setkávat s rodinami a blízkými. Každému je zajištěna individualizovaná péče a zaručeno soukromí kdykoli ho potřebuje. Dbáme samozřejmě pečlivě i na bezpečnost všech zúčastněných.

Centrum má dostatek společenských místností pro aktivity, včetně relaxačních,  reminiscenčních a dalších terapií, které klientům velice pomáhají.  Rodiny si v mnoha případech pochvalují zlepšení, které pozorují u svých blízkých. Na zdraví našich obyvatel pravidelně dohlíží lékař, který do své ordinace v Alzheimercentru dochází 3x týdně.

Protože každý člověk se lépe cítí upravený, dochází do centra pravidelně kadeřnice a stará se o spokojenost našich klientů s úpravou zevnějšku. Záleží nám na kvalitě péče a lidské důstojnosti, jsme pyšní na každý úsměv a každého spokojeného klienta, pečujeme odborně a zároveň s láskou.

Alzheimercentrum poskytuje nepřetržitou 24 hodinovou péči, a to 7 dní v týdnu.

POSKYTUJEME SLUŽBU: DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“


Služby

Dětská skupina „Kulíšek“    Dětská skupina„Zajíček“

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Husova Třída 1651/125A, 370 11 České Budějovice
    navigovat

Dětská skupina Kulíšek

více

Dětská skupina Zajíček

více

Jihočeský kraj

Služby zařízení

Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, minimum pokojů je třílůžkových.  Pokoje jsou prostorné, jejich vybavení a sociální zařízení jsou nové a moderní. Koupelny jsou dostatečně velké, což umožňuje lepší manipulaci s vozíky.  Pokoje s vlastním sociálním zařízením si lidé mohou vybavit oblíbenými  kousky nábytku tak, aby se v nich cítili co nejlépe. Pokud se domácí mazlíčci nově příchozích snesou s ostatními přítomnými zvířátky, jako je náš králíček, osmáci, nebo psi a kočky našich klientů, mohou být v centru se svými majiteli. Víme, že po oblíbeném mazlíčkovi by mohlo být lidem teskno a to rozhodně nechceme. 

Koncept péče Alzheimercenter si zakládá na chutné a vydatné domácí stravě. Vaříme si ve vlastní kuchyni, jíme společně s klienty a používáme výhradně kvalitní suroviny tak, aby strava odpovídala specifickým nutričním a dietním požadavkům každého člověka. Klienti Kl mají k dispozici, vždy v doprovodu personálu, prodejnu potravin a smíšeného zboží. 

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Rejchlíkovi

Přibližně tři roky je můj tchán, manželčin otec, pan Vladislav Procházka, klientem Alzheimercentra v Českých Budějovicích. Pana Procházku často navštěvujeme, jeho pobyt sledujeme. Naše hodnocení je veskrze kladné a pozitivní. Toto zařízení považujeme za moderní, s velmi dobrou kvalitou služeb jak zdravotních, tak sociálních. Naše rozhodnutí zvolit toto specializované pracoviště považujeme za správné a šťastné. Děkujeme. Lída a Karel Rejchlíkovi

D.B.

Velice děkuji celému personálu za krásné a vlídné přijetí do péče mojí maminky H. P. Toto zařízení je perfektní a jsem po všech stránkách spokojená!

J.S.

Vážený a milý kolektive celého centra,

Chtěla bych vám vyslovit spolu s manželem velký dík a obdiv. Vaše práce je velmi náročná a obětavá, klade velké nároky na psychickou a fyzickou stránku. Moje maminka M.H. je ve vaší péči a od prvního dne jsem velmi spokojená s jejím pobytem u vás a vašimi službami, které jí poskytujete.

P. D.

 

Paní Zajícová,

Především já musím děkovat za úroveň poskytovaných služeb, za obětavost a trpělivost personálu. Vždy, když jsem navštívila maminku, měla jsem jistotu že je o ni dobře postaráno, že se jí dostává péče, kterou bychom jí ani jeden z dětí nebyli schopni při současném způsobu života poskytnout. Za to Vám i všem Vašim zaměstnancům patří velký dík.

E. S.

Dobrý den,

Chtěly bychom velice poděkovat za  péči, kterou jste věnovali našemu tatínkovi, panu K.S. Vaše Alzheimercentrum je na vysoké úrovni poskytovaných služeb, vždy jsme v něm cítily ohledně péče o seniory plné nasazení a pohodu. Naši dobrou zkušenost předáváme dál.

Monika Marková

Chtěla bych Vám a všem zaměstnancům 2.patra Alzheimercentra poděkovat za laskavou a obětavou péči o naší babičku paní Marii Klestilovou, která v neděli 21.ledna 2017 zemřela. Byla Vaší klientkou od července 2017.
Nesmírně si Vaší práce vážím a obdivuji nasazení a klid, jak péči o Vaše klienty zvládáte. Též prostředí centra je skvělé. Přeji Vám všem do další práce hodně sil a úspěchů. A hlavně hodně zdraví. Jste všichni skvělí a ještě jednou obrovské díky za celou rodinu.

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
EDIKT a.s. dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
Dentimed s.r.o. dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
Mgr. Dana Flídrová dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
MUDr. Jan Šťastný dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
Diwendys s.r.o. dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
Lékárna U Tří lvů České Budějovice dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.