O zařízení

Na okraji Českých Budějovic, skvěle dostupná a přesto v příjemném prostředí, dobře funguje kombinace péče Alzheimercentra pro 170 klientů a  Seniorcentra pro 200 klientů. Souzní i s péčí o děti v dětských skupinách obou zařízení. Areál je tak přirozeně společensky různorodý, lidé neztrácejí denní kontakt s běžným životem města.

Klienti s oblibou navštěvují i velkou zahradu, kde si mohou společně hrát s dětmi z dětských skupin, nebo se setkávat s rodinami a blízkými. Každému je zajištěna individualizovaná péče a zaručeno soukromí kdykoli ho potřebuje. Dbáme samozřejmě pečlivě i na bezpečnost všech zúčastněných.

Centrum má dostatek společenských místností pro aktivity, včetně relaxačních,  reminiscenčních a dalších terapií, které klientům velice pomáhají.  Rodiny si v mnoha případech pochvalují zlepšení, které pozorují u svých blízkých. Na zdraví našich obyvatel pravidelně dohlíží lékař, který do své ordinace v Alzheimercentru dochází 3x týdně.

Protože každý člověk se lépe cítí upravený, dochází do centra pravidelně kadeřnice a stará se o spokojenost našich klientů s úpravou zevnějšku. Záleží nám na kvalitě péče a lidské důstojnosti, jsme pyšní na každý úsměv a každého spokojeného klienta, pečujeme odborně a zároveň s láskou.

Alzheimercentrum poskytuje nepřetržitou 24 hodinovou péči, a to 7 dní v týdnu.

POSKYTUJEME SLUŽBU: DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“


Služby

Dětská skupina „Kulíšek“    Dětská skupina„Zajíček“

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Husova Třída 1651/125A, 370 11 České Budějovice
    navigovat

Dětská skupina Kulíšek

více

Dětská skupina Zajíček

více

Jihočeský kraj

Služby zařízení

Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, minimum pokojů je třílůžkových.  Pokoje jsou prostorné, jejich vybavení a sociální zařízení jsou nové a moderní. Koupelny jsou dostatečně velké, což umožňuje lepší manipulaci s vozíky.  Pokoje s vlastním sociálním zařízením si lidé mohou vybavit oblíbenými  kousky nábytku tak, aby se v nich cítili co nejlépe. Pokud se domácí mazlíčci nově příchozích snesou s ostatními přítomnými zvířátky, jako je náš králíček, osmáci, nebo psi a kočky našich klientů, mohou být v centru se svými majiteli. Víme, že po oblíbeném mazlíčkovi by mohlo být lidem teskno a to rozhodně nechceme. 

Koncept péče Alzheimercenter si zakládá na chutné a vydatné domácí stravě. Vaříme si ve vlastní kuchyni, jíme společně s klienty a používáme výhradně kvalitní suroviny tak, aby strava odpovídala specifickým nutričním a dietním požadavkům každého člověka. Klienti Kl mají k dispozici, vždy v doprovodu personálu, prodejnu potravin a smíšeného zboží. 

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

J. N.

Dobrý večer paní ředitelko,

konečně se dostávám k tomu, abych Vám napsala.

Před více než rokem jsem hledala pro mamku vhodné zařízení a navštívila jsem i Vás... Možná si vzpomenete... Nebyla jsem si jistá rozhodnutím, protože bratr byl proti. Žiji v Děčíně, střídání se v péči o mamku v Roudném bylo hodně náročné, nehledě na všechny "nervy", které nám dala zabrat její vlastní nemoc...
Od 12. října 2016 je mamka umístěná ve Vašem zařízení. Když jsem bratrovi tenkrát volala, že nám již byl určený termín (protože naše váhání nemělo konce...), nemohla jsem do telefonu ani mluvit... Bylo to hodně těžké rozhodnutí...
Mamka je ve Vašem zařízení tedy již více než rok... A musím Vám sdělit naprostou spokojenost! Zkraje jsem často staniční sestře telefonovala, pak mi bylo už trapné volat, když slyším stále jen dobré zprávy a mile mě překvapilo, když přijdu za mamkou, že se paní staniční ptá, proč už tak často nevolám. Nechci obtěžovat... Velmi dobře působí, že se může chodit na návštěvy kdykoliv. Jezdím kvůli návštěvám do Budějc každý měsíc a naposled mi nevyšlo přijít v době spánku, kdy mamka nespí a dělám jí kávu, ale opozdila jsem se. A zastihla jsem mamku v kolektivu dalších klientů. Sestra s nimi prováděla již odpolední činnost. Ode dveří jsem viděla na mamce takovou spokojenost, že jsem se rozhodla nevytrhovat jí, kávu s tvarohovou špičkou jsem jí podala na místo, kde seděla a i já se stejnou spokojeností, jakou jsem viděla na mamce, jsem odešla.
Děkuji Vám paní ředitelko, jak báječně zařízení vedete. Starali jsme se o mamku 1,5 roku a vím, jak její stavy daly zabrat. Smekám před všemi, kdo zvládá tak náročnou práci s tolika svěřencema! Všechen personál je úžasný, mužský mě doslova fascinuje, jak mile se stará.

Děkuji moc!

J. N., Děčín
mamka D. N.

P.S. A protože mám genetické předpoklady skončit jako mamka, všude rozhlašuji, že chci do Budějc! :-)

M. K.

Vážená paní ředitelko,


chtěla bych tímto velice poděkovat vašim zaměstnancům za péči, kterou věnovali taťkovi F. K.
Strávil u vás 2 roky a 7 měsíců.
Vyřiďte, prosím, pozdrav a zvláštní poděkování všem na 2. patře. Mají můj obdiv a úctu.


Děkuji.


S pozdravem M. K.

M. H.

Poděkování M. H.

B. P.

Rejchlíkovi

Přibližně tři roky je můj tchán, manželčin otec, pan Vladislav Procházka, klientem Alzheimercentra v Českých Budějovicích. Pana Procházku často navštěvujeme, jeho pobyt sledujeme. Naše hodnocení je veskrze kladné a pozitivní. Toto zařízení považujeme za moderní, s velmi dobrou kvalitou služeb jak zdravotních, tak sociálních. Naše rozhodnutí zvolit toto specializované pracoviště považujeme za správné a šťastné. Děkujeme. Lída a Karel Rejchlíkovi

D.B.

Velice děkuji celému personálu za krásné a vlídné přijetí do péče mojí maminky H. P. Toto zařízení je perfektní a jsem po všech stránkách spokojená!

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
DIWENDYS s.r.o. dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
Obec Včelná dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
Paní Eva Zvěřinová dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
Paní Eva Ondřichová dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
Pan Alexis Schlenew dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice
IReSoft, s.r.o. dar Pro potřeby klientů Alzheimercentra České Budějovice

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.