O zařízení

Na břehu řeky Jihlavy, výborně dostupné, kousek od hlavní příjezdové komunikace a zároveň s výhledem do zeleně, leží Jihlavské Alzheimercentrum. Dvě propojené budovy poskytují kvalitní zázemí pro 95 klientů. Jsme pyšnými držiteli certifikátu Vážka, který je dokladem nejvyšší kvality poskytované péče, a to nejen po stránce odborně proškoleného personálu, ale i nároků na prostředí a celkový přístup k našim klientům.

Pro personál i rodiny z blízkého okolí je k dispozici dětská skupina Ježeček. Naši zaměstnanci tak mohou mít své děti blízko po celou pracovní dobu a klienti získávají možnost kontaktu s dětmi. Mezigenerační propojení cestou společných her a výletů přináší všem mnoho radosti a má prokazatelně pozitivní, terapeutické účinky. U klientů je také velmi oblíbený je Snoezelen. Jde o multisenzorickou terapeutickou místnost s nejrůznějšími formami smyslových a světelných  podnětů, které pomáhají relaxovat. Reminiscenční místnost pak pomáhá vyvolávat a uchovávat  vzpomínky pomocí klientům důvěrně známých, dobových předmětů. Prostor využíváme i pro  pravidelné bohoslužby.

Centrum je kontaktním místem České alzheimerovské společnosti, provádí se zde testování paměti přístupné i zájemcům z řad veřejnosti.

Chceme, aby se u nás každý cítil jako doma. Lidská důstojnost a celková spokojenost jsou pro nás důležitými hodnotami.

POSKYTUJEME SLUŽBU: DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Romana Havelky 13, 586 01 Jihlava
    navigovat

Dětská skupina Ježeček je od roku 2016 podporována prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost

více

Služby zařízení

Zařízení disponuje 1 a 2 lůžkovými pokoji se sprchovými kouty nebo vanou. Společné prostory využíváme k ergoterapii v různých formách. Máme například dílny s výrobou dekorací, ručními pracemi a možností šití na stroji. Klienti mají k dispozici i kuchyňský kout, kde v rámci ergoterapie vaří a pečou. Všechny tyto činnosti pomáhají udržovat a rozvíjet kondici i procvičované dovednosti. Každá z  aktivit je velice důležitá pro zachování co nejdelší samostatnosti klientů. Při vhodném počasí všichni rádi využívají k setkávání s blízkými, nejrůznějším aktivitám, zpívání či relaxaci, zastřešené atrium. Díky blízkosti přírody mohou klienti, v doprovodu personálu nebo svých rodin, chodit na inspirativní procházky podél břehu řeky.

Jako ostatní Alzheimercentra i v Jihlavě vaříme ve vlastní kuchyni z kvalitních surovin bez polotovarů, abychom tak zajistili specifické nutriční a dietní nároky jednotlivých klientů, dle jejich konkrétní diagnózy.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Hana Havlová s manželem

Dobrý den, vážení a milí zaměstnanci Alzheimercentra Jihlava,

nemám vhodná slova na to, abych Vám vyjádřila naše díky za vaši péči a starostlivost, kterou jste věnovali naší tetě M.V.

Vám všem patří velký dík a nesmírný obdiv, že tak nelehkou práci dokážete zvládat s úsměvem a klidem, který přenášíte na své klienty a jejich rodinné příslušníky.

Rodina Brodecká

Vážená paní Vacková,

chtěli bychom touto cestou poděkovat všem zaměstnancům Alzheimercentra Jihlava za jejich obětavou a psychicky náročnou práci.

Více jak rok jste poskytovali vzornou péči naší babičce A. Brodecké, která u vás byla velice spokojená.

Za Vaši péči a starostlivost Vám všem chceme vyslovit naši úctu a velký obdiv.

Jana Vacková

Chtěli bychom mockrát poděkovat za příkladnou péči o naší maminku paní Janu Cardovou. Byli jsme s Vaší péčí moc spokojeni. Všichni jste moc milí a spolupráce s Vámi byla moc příjemná.

 

Milsová, manželka

Děkujeme za péči o našeho tatínka pana Milsu. Za ochotu a vlídná slova při našich návštěvách a za poskytovanou péči.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.