O zařízení

Ve vilové čtvrti nedaleko Prahy, obklopené vlastní rozlehlou zahradou, najdete  Alzheimercentrum Průhonice. Jako poskytovatel sociální služby orientované ke specifické skupině klientů klademe velký důraz na lidský přístup, podporu aktivního stárnutí a zachování maximální  soběstačnosti a lidské důstojnosti.

Díky dětské skupině nabízíme nejen pomoc s dětmi našim zaměstnancům, ale i mezigenerační setkávání. Děti mají kolem sebe milé babičky a dědečky se spoustou času a našim klientům v přítomnosti nejmladší generace září tváře radostí. Do centra pravidelně dochází kadeřnice a pedikérka. Oblíbené u klientů jsou masáže a koupele ve speciálně vybavených prostorách.

Zajímavá a specifická je písečná fototerapeutická pláž. Kromě relaxace dokáže speciální složení světla pomoci podpůrné léčbě a korekci biorytmu, který může být u lidí bojujících s Alzheimerovou chorobou narušen. Reminiscenční terapie je také nedílnou součástí péče, protože pomáhá oživovat a uchovávat vzpomínky, zážitky a navozuje pocit bezpečí, ať už výběrem vhodných dekorací, materiálů či témat ke společným diskuzím.

POSKYTUJEME TYTO SLUŽBY:

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM, DENNÍ STACIONÁŘ - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“


Služby

Dětská skupina "Papoušek"

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Na Michovkách I 707, 252 43 Průhonice
    navigovat

Dětská skupina Papoušek je od roku 2016 podporována prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost.

více

Služby zařízení

Ubytování nabízíme v různých variantách v prostorných, jednolůžkových a vícelůžkových pokojích. Dokážeme tedy vyjít vstříc i individuálnímu požadavku na ubytování. Pokoje jsou vždy vybaveny sociálním zařízením, některé disponují vlastní kuchyňkou a poskytují dostatek komfortu pro klienty i návštěvy. Dobře zabezpečená a udržovaná zahrada je velice oblíbenou součástí denního života centra. Klientům i jejich blízkým je kdykoli a bez omezení přístupná. Udržovaná zeleň slouží k odpočinku i k široké škále terapií pomáhajících lidem zachovávat nejen motorické schopnosti, ale i dobrou psychickou pohodu. Setkávání u kávičky, dobrého jídla a příjemných společenských aktivit doplňuje možnost návštěvy zoo koutku v zadní části zahrady.

Vynikající strava je součástí našeho vysokého standardu péče. Vaříme z kvalitních a sezónních surovin, podle nutričních a dietních potřeb. Všem u nás chutná, máme báječné kuchaře.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Novákovi

Děkujeme mnohokrát celému personálu Alzheimercentra Průhonice za vzornou péči poskytovanou našemu manželovi a otci. Svým laskavým přístupem a trpělivostí zde zpříjemňují dny strávené lidem, o které se už rodina nemůže sama postarat v domácím prostředí. Jsme jim za to nesmírně vděčni.

Zdena Marvánková a Jarka Koplíková

Vážení a milí, je tomu již měsíc, co nám zemřela naše maminka, paní Jaruška Stárková. Rádi bychom touto cestou poděkovaly a ocenily práci všech v AC Průhonice, kteří se o naši maminku starali a umožnili ji důstojné a příjemné poslední roky jejího života. Prožila v AC Průhonice více než 5,5 roku a jsme přesvědčeny, že se zde cítila dobře, byla vděčná za každé laskavé slovo a pohlazení. Toto vše opětovala svým krásným úsměvem. Děkujeme tedy zvláště všem ošetřovatelkám, ošetřovatelům, zdravotním sestrám i bratrům ze 4. patra - velmi si vážíme jejich obětavé a mnohdy těžké a vyčerpávající práce. Také děkujeme všem ostatním, kteří se o maminku starali.

prim.MUDr Iva Rathauská CSc.

Vážená paní ředitelko, vážená paní vrchní, chtěla bych tímto poděkovat a vyjádřit vděk staniční sestře Tereze Švejdové, svým vysoce profesním přístupem dokáže chmury všedního dne přeměnit v klid a pohodu a to svým milým úsměvem a láskou k nám. Je radost se sní setkávat. Je radostí s ní jednat. Pod jejím vedení pracuje stejně mile všechen personál 3. patra.

Dobrý den, tímto dopisem bych vám  chtěla poděkovala za vaše služby a za vaše jednání s lidmi. Už při příjmu jsem se setkala s neskutečně vlídným jednáním a pochopením. Vaši zaměstnanci mi byli v té chvíli psychickou oporou. Jednání, komunikace... na jedničku. Pokaždé když jsem otce navštívila, bylo všude uklizeno. Personál byl neustále viděn jak komunikuje s klienty-pacienty. Nikdy nebyl žádný problém, když jsem o něco požádala. Otec byl při každé návštěvě čistě oblečen a evidentně spokojený. Uvědomuji si jak obtížnou práci vykonávají VŠICHNI zaměstnanci tohoto domova  a chtěla bych alespoň touto cestou poděkovat. Vážím si vás a děkuji za péči, kterou jste otci poskytli.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.