O zařízení

Uprostřed přírody, ve svahu u lesa a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia, je situována budova Alzheimercentra Zlín, které poskytuje péči  120 klientům. Lidé u nás jsou obklopeni laskavostí a pochopením, na tom si zakládáme.

Příjemný prostor přímo před vchodem si naši obyvatelé oblíbili k relaxaci i terapiím, podobně jako posezení u skalky a vysazených záhonů s bylinkami. Ve vstupní hale probíhá velká škála společných akcí, přičemž jednou z velmi oblíbených je canisterapie. Psí smečka svou přítulností a hebkou srstí vykouzlí s naprostou jistotou spokojené úsměvy na tvářích našich klientů. Na terase, kryté výsuvnou markýzou a doplněné houpačkou i pohodlným posezením, servírujeme odpolední svačinky. Poskytuje ideální klidné místo pro setkávání rodin, nebo pro zahradní ergoterapii. V přízemí slouží lidem kadeřnický salónek, do kterého pravidelně dochází kadeřnice, pedikérka a kosmetička. Být upravený pomáhá každému člověku zlepšit náladu. 

V jídelnách a denních místnostech se odehrává široká škála terapií: muzikoterapie, arteterapie, ergoterapie s pečením, kognitivní cvičení, reminiscence či stimulace klientů pomocí  terapeutických panenek. Péče je individualizovaná podle potřeb každého člověka a poskytovaná komunitním způsobem.

POSKYTUJEME SLUŽBU: DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

město Uherské Hradiště

Nadace Synot

Fórum dárců, z.s.

Tesco

Výbor dobré vůle

statutární město Zlín

Služby zařízení

Pokoje máme u nás dvou a jednolůžkové. Samozřejmostí jsou polohovací lůžka a ostatní vybavení si doplňuje klient svým vlastním oblíbeným nábytkem. To pomáhá podpořit pocit pohody domova. V nově zrekonstruované budově jsou prostorné jídelny s velkými francouzskými okny a krásným výhledem do okolní zeleně. Kromě sociálních zařízení na pokojích s bezbariérovým sprchovým koutem máme k dispozici také bezbariérové centrální koupelny s vanou. Výhled z pokojů je vždy do okolní zeleně, severní směr nabízí navíc panoramatický pohled na město Zlín.

Jako všechna ostatní Alzheimercentra, zakládáme si na lahodné domácí kuchyni. Vaříme pokrmy z kvalitních surovin bez polotovarů tak, aby strava měla adekvátní nutriční hodnotu a odpovídala všem dietním potřebám klientů.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Poděkování

Dovolte mi, abych vám všem velmi poděkovala za vaši nádhernou službu lidem.

Velice pozitivně hodnotím přístup všech pracovníků Alzheimer centra Zlín, obzvláště pak chci poděkovat celému skvělému týmu ošetřujícího a pomocného personálu, se kterými se pravidelně potkáváme při návštěvách tatínka.  Oceňuji  váš velmi laskavý, citlivý a lidský přístup ke každému klientovi i k jeho rodinnému příslušníkovi. Určitě není jednoduché si zachovat dlouhodobě dobrou náladu ve všech situacích, ale vám se to přesto daří!  Je nádherné, že i při tak náročné a odpovědné práci máte při kontaktu s pacientem vždy dobrou náladu a úsměv na tváři. Celý tým si zaslouží  plně označení, které jsem někde zaslechla a přesně odpovídá duchu vašeho zařízení – jste opravdu „ Ježíškovi vnoučata“.

Přeji vám i vašim rodinám krásné prožití Adventu a hodně úspěchů ve všech směrech.

Děláte opravdu skvělou práci!

Z celého srdce vám děkuji za celou rodinu LH

6.12.2018

 

Slovácké divadlo

Dobrý den,

Děkujeme mockrát za vlídné přijetí a krásnou atmosféru, kterou jste pro naše zpívání nachystali! Musím říct, že jsme z přístupu ve vašem centru byli zcela paf. Všímali jsme si takových detailů, kdy během našeho zpívání hladíte klienty po zádech, nebo jen držíte za ruce a byli jsme velmi dojati tímto citlivým přístupem. Velmi obdivujeme Vaši práci a bylo nám ctí se u vás ukázat!

Přejeme Vám, ať se Vám daří udržovat krásnou atmosféru Vašeho domu a užijte si krásný adventní čas! Nám včerejším zpíváním začaly ty pravé vánoce!

S přátelským pozdravem,

Jitka Honsová, manažer Slováckého divala

11.12.2018

 

pan Petr

Včera jsem společně se ženou navštívil svého 93letého strýce Zdeňka, bratra mého otce. Velmi mě potěšilo v jaké kondici je a že se těší dobré mysli a pořád aktivně sleduje dění kolem sebe. .....Nicméně chci v této souvislosti především velmi poděkovat a vyjádřit nesmírný obdiv pracovnímu kolektivu Alzheimercentrum Zlín, kde strýček po zlomenině krčku pobývá. Starost o seniory je zde dle mého soudu příkladná, pracuje se s nimi, baví se s nimi, úžasné… je to nesmírně náročná práce. Tak by měla péče o klienty v těchto zařízeních vypadat. Zatímní osobní zkušenosti u podobných zařízení jsem měl spíše negativní, či smíšené. Je vidět, že to jde, že je to hlavně v lidech.

Eva Šimoníková

Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám a Vašemu personálu moc poděkovat  za laskavou péči o moji maminku E. B. Jsem ráda, že mamince se dostalo takové péče od milých lidí, jako jsou ve Vašem AC.Ještě jednou děkuji.

 

 

 

Paní N.K.

Vážená paní ředitelko, chtěla bych Vám moc poděkovat za péči o mou  sestru J.H.. Jsme všichni, celá rodina, moc rádi, že se dostala do nejlepší péče, jaké se jí může dostat. Jsme opravdu rádi, že je ve vašem centru! Přeji vám všem hodně úspěchů ve vaší záslužné práci, kterou upřímně obdivuji a vážím si jí.

 

 

 

 

Lucie

Dobry den.

 Chtěla bych vám všem moc poděkovat za péči, kterou jste věnovali babičce, Frantisce S.. Myslím, že ten poslední rok, jste jí  ke vši péči, i neuvěřitelně zpříjemnili. Bylo na ní vidět, že je, v rámci možností, spokojená. Bylo by úžasné, kdyby si z vás ostatni podobná zařízeni  vzala příklad. Osobně vaši práci obdivuji a chtěla bych v sobě mít  tolik odvahy, sily a lásky. Věřim, že všichni máte velká srdíčka, bez toho se vaše povolaní nedá  dělat s takovým nasazením, jako u vás. Ještě jednou děkuji a přeji celému personálu jen to nejlepší v soukromém životě. V pracovním, ať  vám vydrží elán, se kterým svoji práci děláte, protože věřte, že i když je to zřejmě dost náročné povolání, tak má smysl.

 Mějte hezký den

 

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
Mgr. Svatava Blažková dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Ing. Ladislav Šivic dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
SIAGRA s.r.o. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
MANAG invest, a.s. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
CROSS Zlín a.s. dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Fórum dárců, z.s. grant ČSOB pomáhá regionům 2017 - Podzimní výzva

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.