O zařízení

Alzheimercentrum Zlín z.ú. poskytuje pobytovou sociální službu.: Domov se zvláštním režimem - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

Uprostřed přírody, ve svahu u lesa a současně nedaleko budov univerzity a gymnázia, je situována budova Alzheimercentra Zlín, které poskytuje péči  140 klientům. Lidé u nás jsou obklopeni laskavostí a pochopením, na tom si zakládáme.

Příjemný prostor přímo před vchodem si naši obyvatelé oblíbili k relaxaci i terapiím, podobně jako posezení u skalky a vysazených záhonů s bylinkami. Ve společných prostorech  probíhá velká škála akcí, přičemž jednou z velmi oblíbených je canisterapie. Psí smečka svou přítulností a hebkou srstí vykouzlí s naprostou jistotou spokojené úsměvy na tvářích našich klientů. Na terase, kryté výsuvnou markýzou a doplněné houpačkou i pohodlným posezením, servírujeme odpolední svačinky. Poskytuje ideální klidné místo pro setkávání rodin, nebo pro zahradní ergoterapii. V přízemí slouží lidem kadeřnický a kosmetický salónek, do kterého pravidelně dochází kadeřnice, pedikérka a kosmetička. Být upravený pomáhá každému člověku zlepšit náladu. 

V jídelnách a denních místnostech se odehrává široká škála terapií: muzikoterapie, arteterapie, ergoterapie s pečením, kognitivní cvičení, reminiscence či stimulace klientů pomocí  terapeutických panenek. Péče je individualizovaná podle potřeb každého člověka a poskytovaná komunitním způsobem.

Alzheimercentrum poskytuje nepřetržitou 24 hodinovou péči, a to 7 dní v týdnu.


Služby

Dětská skupina „Brouček“

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

Dětská skupina Brouček je od 1. června 2019 podporována prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost

více

Výbor dobré vůle

statutární město Zlín

HP Tronic

Nadace ČEZ

Samohýl motor

Služby zařízení

Pokoje máme u nás dvou a jednolůžkové. Samozřejmostí jsou polohovací lůžka a ostatní vybavení si doplňuje klient svým vlastním oblíbeným nábytkem. To pomáhá podpořit pocit pohody domova. V nově zrekonstruované budově jsou prostorné jídelny s velkými francouzskými okny a krásným výhledem do okolní zeleně. Kromě sociálních zařízení na pokojích s bezbariérovým sprchovým koutem máme k dispozici také bezbariérové centrální koupelny s vanou. Výhled z pokojů je vždy do okolní zeleně, severní směr nabízí navíc panoramatický pohled na město Zlín.

Jako všechna ostatní Alzheimercentra, zakládáme si na lahodné domácí kuchyni. Vaříme pokrmy z kvalitních surovin bez polotovarů tak, aby strava měla adekvátní nutriční hodnotu a odpovídala všem dietním potřebám klientů.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Poděkování za péči, 5.9.2019

Moje maminka, paní J.H., tady žila dva a půl roku. Tato nemoc je velmi těžká a nedá se vyléčit, jen zpomalit, Je těžká pro nemocného, ale také pro jeho blízké, pro jeho rodinu.

Proto je tak důležité příjemné prostředí a milá vlídná péče. Velice vám všem děkuji. Děkuji vám za to, jak jste se chovali k mé mamince, za všechny vaše úsměvy, pohlazení, za oslovení jménem, za to jak jste se s úsměvem ptali: "Jak se máte paní Maruško?". Moc dobře na mě působilo hezké prostředí se spoustou posezení, jak vevnitř, tak venku na terase, i lavičky u vchodu a osázené záhony. Moc hezké je i zákoutí u prosklených dveří, pro potěšení oka i duše.

Děkuji za ty písničky, které si zpíváte v jídelnách, za povídánísi s nemocnými, za pohlazení, za tu blízkost, za podrženou ruku, třeba i beze slov, za úsměv. Za váš humor vám děkuji.

Za to, že při takto těžké práci zůstáváte vlídní a příjemní. V TOM VAŠEM ÚSMĚVU JE TOTIŽ SÍLA.  A ne každý tohle dokáže. Zlí jsou totiž lidé ze slabosti a jen silný člověk dokáže být hodný. Vaše práce je opravdu velmi těžká. Nikdy se mi tady nestalo, že by byl někdo nepříjemný nebo neochotný.

Moje návštěvy za maminkou byly zároveň takovou terapií pro mě. Moc vám všem za sebe, za maminku a za celou naši rodinu děkuji.

Přeji vám všem mnoho úspěchů a radostí v práci i v životě.

B.J

Poděkování za péči maminky

Dobrý den, paní ředitelko,

jsem dcera paní P., která je vaší klientkou.

Úpřímně od srdce bych chtěla poděkovat celému personálu za péči a starost o maminku.

Při návštěvě maminky, i přes velké množství práce, které máte, se personál - od "žlutých, modrých až přes fialové" "sestřičky stále usmívá a je velmi ochotný a vstřícný.

Je poznat, že to není žádná přetvářka a pozlátko.

O maminku jsem se snažila starat 3roky a asi kdo si to nevyzkouší na vlastní kůži, tak nepochopí. Je to práce nelehká a u vás máte takových klientů, o které se staráte opravdu hodně.

Smekám před veškerým personálem, profesionálním přístupem  a přitom osobním, lidským  ke každé osobě zvlášť.

Prosím, o laskavost - vyřídit velké díky VŠEM přes rehabilitaci (díky které maminka opět chodí, při příjezdu k vám z nemocnice byla ležící) až po tu poslední sestřičku u Vás.

Ještě jednou velké díky.

 

S pozdravem

 

Dne 30.7.2019 , paní D. K.

 

 

Poděkování za péči

Vážení,

dovolte mi, abych vám všem jménem rodiny poděkovala za váš elán, ochotu a obětavost, se kterou přistupujete ke své práci.

Náš tatínek, pan Josef. Š. ve vašem zařízení strávil poslední rok  svého života. Jsme přesvědčeni, že byl především díky vám velmi spokojený a strávil jej velmi plnohodnotně a důstojně.

Ještě jednou velké díky za vaši práci a váš přístup ke klientům.

V Bystřici pod Host. 20.7.2019, paní L. S.

Vyjádření spokojenosti

Je nutné vyzdvihnou velmi dobré personální i materiální vybaveni "centra". Děvčatům pak poděkování za každodenní péči o klienty a vedení za organizování kulturních a zábavných akcí hlavně pro ty méně postižené, kterým to jistě zpříjemňuje pobyt ve všem zařízení. Díky.

Zdeněk K., 23.7.2019

Poděkování od rodiny Minaříkovi, ze dne 11.5.2019

Chtěla bych moc a moc poděkovat všem sestřičkám ošetřovatelkám, prostě úplně všem, kteří se starali o našeho dědečka pana F. M.,  který 10.5.2019 odešel navždy.Taková péče, starost,... se jen tak nevidí, moc a moc děkujeme i za umožnění strávit poslední den jeho života s námi, jeho blízkými, bylo to moc smutné i krásné, nikdy na to nezapomeneme.Obdivujeme vás, že zvládáte tak těžkou práci vždy s úsměvem a máte pohlazení pro všechny vaše klienty. Jste prostě super, nedovedu ani vyjádřit slovy, jak moc jsme byli spokojeni s vaší péčí.

Děkujeme moc, rodina Minaříková

 

Pochvala ze dne 8.4.2019

Dobrý den,

v sobotu 6. dubna jsme s manželem jeli přes půl republiky, abychom navštívili našeho dávného rodinného přítele a v současnosti Vašeho klienta pana J.M. Přiznám se, že jsem v zařízení podobného typu byla poprvé a šla jsem k Vám s hodně staženým žaludkem. První dojem, když jsme spolu s manželkou a dcerou pana M.  přišli do jídelny, byl ten, že musím okamžitě utéct. Nemola jsem dýchat, slzy se mi rnuly do očí. Manžel, jako praktický lékař, to zvládal o mnoho lépe, i když.... Odvedli jsme si pana M.  do haly, koupili si v automatu kávu a já jsem, po prvotním šoku, začala opět vnímat. Nebudu hodnotit dojem ze stavu pana M., byla jsem připravena na to, že už to není a nikdy nebude ten J., jak jsme ho léta znali. Kdyby byl, nebyl by u Vás. Začala jsem vnímat prostředí a atmosféru, která ve Vašem zařízení panuje a přístup personálu. A tady Vám musím složit velkou poklonu a obrovský dík. Vaše práce není zaměstnání, je to poslání a u Vás je to cítit z každé sestřičky nebo paní uklízečky, která prošla okolo. Jsem moc ráda, že zařízení Vašeho typu a na takové úrovni existuje a doufám, že kdybych já jednou byla ve stavu, jako je dnes náš přítel Jarda, že mi moje děti umožní dožít v podobném prostředí, jaké vytváříte Vy.

Ještě jednou moc děkuji za to, že u Vás pan M. může být a přeji Vám odně sil a hlavně pevné zdraví.

D. A., Uhlířské Janovice , 8.4.2019

 

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
MĚSTO Napajedla dotace polohovací seniorská křesla GAVOTA
Ing. Ladislav Šivic dar Pro potřeby klientů centra
Obec Nivnice dotace podpora sociální služby DZR 2019
Manda Pavel dar Pro potřeby Alzheimercentra Zlín z.ú.
Neinvestiční dotace ze Sociálního fondu statutárního města Zlína pro rok 2019 dotace Na podporu poskytování registrovaných sociálních služeb pro občany statutárního města Zlína v roce 2019
Obec Štítná nad Vláří dar na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou - 2019

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.