O zařízení

Alzheimercentrum ČERNOŠICE najdete v klidné vilové zástavbě, s krásným výhledem na brdské lesy, nedaleko řeky Berounky. Moderní zařízení splňuje náročné požadavky na péči a zároveň poskytuje klientům klidné a pohodlné bydlení. K centru patří rozlehlá zahrada, sloužící k  volnočasovým aktivitám, stejně jako k procházkám či posezení. Velmi oblíbeným místem, zejména u žen, je návštěva kadeřnictví či pedikérky, které pravidelně v centru otevírají svůj salon. V docházkové vzdálenosti od centra je kavárna i cukrárna, jedno z možných cílů výletů. Návštěvníci jistě ocení dobrou dopravní dostupnost vlakem i autobusem.

  AKTIVIZAČNÍ ČINNOSTI

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do řady aktivit, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a potřeb každého klienta nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly vždy potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace  a prvků validace .

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro léčebný tělocvik a lekce jógy, cvičení jemné a hrubé motoriky, terapeutické vaření a pečení, aromaterapii. Pravidelně v rámci aktivizačních činností pořádáme „dámský a pánský klub“, kde si povídáme o klasických ženských radostech a starostech, líčíme se, relaxujeme s pleťovou maskou, lakujeme si nehty a pánové, nerušeni ženami, probírají především sportovní události, politiku, a další věci co muže zajímají. Každý týden nás navštěvují canisterapeutičtí psi.

 

 

 

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Ostružinová 728, 252 28 Černošice
    navigovat

Výbor dobré vůle

Služby zařízení

Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

 

 Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

 

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.