O zařízení

V malebném a klidném koutu Středočeského kraje, asi 20 kilometrů od Prahy a s dobrou dostupností po dálnici D8,  stojí Alzheimercentrum Zlosyň.  Záleží nám nejen na precizní a profesionální péči na vysoké úrovní, ale i na příjemném a domácím prostředí pro naše obyvatele.

Objekt obklopuje dobře zabezpečená rozlehlá zahrada, která je kdykoli obyvatelům k dispozici nejen pro vycházky, ale slouží i k odpočinku a aktivizačním činnostem, jako je pěstování bylin, ovoce, nebo zeleniny. V zoo koutku tu také spokojeně žijí ovce a kozy, a to vše hlídá pes Oskar.

V zařízení je zajištěna odborná lékařská a zdravotnická péče, poskytovaná lékaři, všeobecnými a praktickými sestrami. O klienty dále pečuje tým složený ze sociálního pracovníka, pracovníků v sociálních službách a aktivizačních pracovníků. Při zařízení funguje i dětská skupina s názvem Včelička, určená dětem zaměstnanců, nebo rodinám z nedalekého okolí, kterým se líbí naše myšlenka výchovy a péče s mezigeneračním setkáváním.

Lidská vřelost, vstřícnost, pohlazení, kvalitní a bezpečná péče odpovídající požadavkům na důstojný život našich klientů je pro nás prioritou.

POSKYTUJEME TYTO SLUŽBY:

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM, DENNÍ STACIONÁŘ - detaily naleznete v sekci 'Dokumenty ke stažení'


Služby

Dětská skupina "VČELIČKA"

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Zlosyň 160, 277 44 Vojkovice u Kralup nad Vltavou
    navigovat

DS Včelička je od 1. 1. 2019 podporována prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost

více

Nadační fond TESCO, program 'Vy rozhodujete, my pomáháme'

Město Milovice

Sarantis Czech republic

Služby zařízení

Hlavní budova má čtyři patra, ve kterých jsou  dvoulůžkové pokoje pro celkem 108 klientů. V každém pokoji je samozřejmostí vlastní sociální zařízení a vybavení základním nábytkem, které může klient doplnit o oblíbený kousek z domova.  K budově patří i terapeutické místnosti, společenské prostory a jídelny. Veškeré vybavení je nejen bezpečné, ale stále se snažíme ho zútulňovat a ladit tak, aby se u nás všichni cítili co nejlépe.  Místnosti jsou členěny podle nároků na možnost pracovat se skupinami klientů, rozdělených podle jejich vnímání i stupně onemocnění. Pro klienty v počátečním stadiu onemocnění nabízíme ubytování doslova rodinného typu,  v rodinném domku se zahradou v sousedství hlavní budovy. V této vilce je ubytování pro devět lidí, kteří potřebují pouze dohled při zvládání úkonů péče o sebe sama. Klientům jsou ve vilce k dispozici čtyři dvou a tří lůžkové ložnice, obývací pokoj s jídelním koutem, odpočinková místnost v prvním patře, kuchyňka, dvě koupelny a  dvě toalety.

Stravování máme zajištěné prostřednictvím vlastní kuchyně. Skladba stravy odpovídá vyšším nárokům na výživu,  souvisejícím s Alzheimerovou nemocí.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

Poděkování

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem zaměstnancům Alzheimercetnra Zlosyň za vzornou a obětavou péči o pana Antonína Keila, který byl u vás ubytován od července minulého roku až do své smrti 20. června 2019. Vážíme si vašeho profesionálního přístupu i trpělivost a vštřícnosti při vykonávání každodenních úkonů a vysoko oceňujeme vaši práci.

E. Keilová, manželka

P. Šarochová, A. Hánková, P. Keil, děti

Poděkování

Vážená paní ředitelko,

rádi bychom  touto cestou chtěli poděkovat všem zaměstnancům Alzheimercentra za jejich obětavou a laskavou péči o našeho tatínka Františka Zlámala.

Byli jsme velmi spokojeni s prací, kterou ve Vašem centru odvádíte, s jakou péčí a láskou se k Vašim klientům chováte a staráte se o ně. Vždy jsme věděli, že přístup všech pracovníků byl veden od srdce- Velmi děkujeme, neboť toto, nám jako příbuzným, velmi pomáhalo.

Jsme velmi rádi, že jsme tatínka umístili právě ve Vašem centru ve Zlosyni, neboť z našeho pohledu to bylo to nejlepší, co jsme mohli pro tatínka udělat. Ještě jednou vám z celého srdce všem děkujeme za práci, která se nedá popsat ani ocenit.

Alena Čáslavková a Zdeněk Zlámal

Poděkování

Vážená paní ředitelko,

Dovolte mi, abych celému kolektivu Alzheimercentra Zlosyň poděkovala za skvělou péči, kterou jste věnovali mému tatínkovi, panu Ing. Luďkovi Melicharovi.

Tatínek ve Vašem zařízení strávil poslední 2 roky svého života. Dovolím si za něj tvrdit, že byly krásné. Kvůli své nemoci nemohl nadále pobývat doma, Vy jste mu dokázali vytvořit domov nový. Kdykoliv jsme do Centra přijeli, vládla tam příjemná, rodinná atmosféra.

Úžasná byla péče Vašich sestřiček a ošetřovatelů, především ze 3. patra, kde tatínek pobýval. Měl je všechny moc rád, hezky o nich mluvil. Velký dík patří panu Martinovi, kterého si tatínek velmi oblíbil.

 Ještě jednou vřelé díky všem Vašim zaměstnancům. Pozitivní reference na Vaše zařízení bylo pravdivé, budeme Vás všem rádi doporučovat.

S pozdravem

 MUDr. Martina Brejníková, dcera

 

Poděkování

Vážení,

dovolte mi, abych Vám znovu poděkovala za péči, se kterou jste se starali o mého tatínka JUDr. Zdeňka Miku. Velice si vážím Vaší práce a především Vašeho lidského přístupu ke všem, kteří touto zákeřnou nemocí onemocní,

Děkuji za vzorné opatrování a ošetřování, ale také za každé pohlazení, objetí a úsměv. To vše umožnilo důstojný závěr života, za což je Vám celá naše rodina velice vděčna.

JUDr. Zdeňka Miková

Poděkování za péči

Jsme se sestrou rády, že jsme vybraly pro tatínkův závěr života Vaše zařízení.
Chtěla bych poděkovat všem, kdo o tatínka pečovali a s kterými jsem se nerozloučila osobně (sestřičky, ergoterapeutky a pečovatelky), a pak extra vypíchnout pečovatele Jindřicha staršího i mladšího, za ně a jejich přístup a péči, která nebyla jednoduchá, jsem opravdu vděčná. 

A samozřejmě Vám, protože Vy to všechno řídíte.

Je dobře, že po tom věčném ležení doma se tatínek ještě na jaře a v létě dostal ven na zahradu, mohl pozorovat stromy, vrabečky, pohladit pejska, 

prohodit pár slov s milými lidmi a s pěknými sestřičkami, dokonce si udělat ve vstupním vestibulu výstavu fotografií.

 Často se mi stalo, že při mé návštěvě v jeho pokoji tatínek vyjádřil přesvědčení, že je doma, na zahradě zase, že sedíme ve vnitrobloku jeho dejvického bytu.

Takže se chvílemi asi opravdu cítil, jako doma. A já za ním do Zlosyně ráda jezdila.

 Přeji Vám i všem zaměstnancům hodně štěstí a zdraví.

Zuzana Vojtová

 

Poděkování

Vážený a milý personále II. patra,

Chtěla bych vám všem velmi poděkovat za péči, kterou jste mému manželovi J.P. bezmála rok poskytovali.

Když k vám 12. 10. 2017 přišel, nebyl to on.  Byl to pouze jeho velmi zmatený stín. Postupně se, hlavně díky vaší neuvěřitelné péči, začal zlepšovat. Jsou zařízení a zařízení, a to vaše je opravdu skvělé. Mám srovnání, takže to nejsou jen prázdná slova.

Moje návštěvy, Vánoční stekání, a nyní Zahradní slavnost, mne jenom utvrdily, jak je vaše zařízení skvěle vedeno. Tímto bych také vyjádřila obdiv celému vedení.

Nyní je manžel v přízemí a i když ještě neznám osobně všechen personál, tak jsem přesvědčena, že i nadále budeme skvěle spolupracovat.

Dnes mi cestou domů řekl, že ho máte rádi a že i on se u vás dobře cítí. Je někdy těžké mu vysvětlit, že bohužel nemůže být pořád se mnou doma, ale věřím, že se i s vaší pomoví podaří, co nejdéle zlepšovat mému manželovi kvalitu života.

 V Praze dne 25. 9. 2018

J.K. 

Zpravodaj

Dobrý den, rádi bychom Vám poděkovali nejen za krásně vedený časopis, ale především, jak se ohromně staráte o své klienty, jak smysluplně a citlivě s trpělivostí vyplňujete jejich volný čas!  Všem Vám za to velmi děkujeme a přejeme Vám hodně nových sil, tvůrčí inspiraci, pevné zdraví i štěstí ve Vašem náročném a zodpovědném konání. Rodina Šimkova

 

Poděkování za péči

Vážená paní ředitelko, vážená paní Koukolíčková  i všichni ostatní, kteří jste se po celý rok starali o moji manželku

přijměte prosím mé poděkování za Vaši  celoroční práci.

Při svých častých návštěvách a při možnosti srovnání s mnoha zdravotnickými zařízeními u nás  i ve světě jsem znovu a znovu překvapen jak se Vám daří vylepšovat prostředí pro všechny klienty a objevovat  neustále něco nového. V posledním roce to byly především úpravy krásné zahrady, školka pro děti, bezpečnostní pokyny  pro

vycházky mimo areál ,stavební  úpravy i nový nábytek v mnoha prostorách.  To nejdůležitější je však osobní vztah všech  pracovníků ke klientům. Všechny a všichni znají své klienty křestním jménem, snaží se vyhovět, kde to jde .

Proto se tu většina klientů cítí jako doma.  Nemocných s Alzheimerovou neustále přibývá ,péče o ně je stále nedořešená. Vaše zařízení zůstává nedostižitelným vzorem pro ostatní nejen v ČR

I. S  MD. FECR

 

Poděkování

Dobrý den paní ředitelko,

 

zítra 18. prosince se naposledy rozloučíme s maminkou. Při přebírání věcí po mamince, která odešla pro nás tak nečekaně minulý týden, jsem neměla možnost se s Vámi osobně setkat.

Alespoň touto cestou Vám chci poděkovat za péči, kterou jste mamince u Vás v AC Zlosyň všichni věnovali. Vám osobně za lidský, chápající a vstřícný přístup při zajištění přijetí maminky vloni na konci srpna k vám do Alzheimercentra. Děkuji všem zaměstnancům za péči a laskavý přístup, který pomáhá ulehčit klientům pobyt, za aktivity a společná setkání, která zpříjemnila a obohatila život našim milovaným i nám.

 

Přeji Vám i všem zaměstnancům klidné prožití svátků vánočních a do další práce, či spíše poslání, hodně sil, zdraví a pohody.

S úctou

Z. J.  

 

Děkujeme partnerům

Od Druh Popis
Město Beroun dotace Projekt zvyšování kvality poskytované zdravotní a sociální služby zakoupením antidekubitní matrace.
Město Milovice dotace Dotace z města Milovice na nájemné pro klienta Alzheimercentra Zlosyň

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.