Alzheimercentrum poskytuje tyto sociální služby registrované v souladu se zákonem č.108/2006 Sb. o sociálních službách: Domov se zvláštním režimem, Denní stacionář, Domov pro osoby se zdravotním postižením a Pečovatelská služba. Detailní popis těchto služeb naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“ u každé pobočky Alzheimercentra. Naším cílem je poskytovat našim klientům komplexní služby tak, abychom co nejvíce podpořili jejich aktivní život a prodloužili jejich soběstačnost. Chceme, aby naše péče byla pro klienty příjemným zážitkem, nikoliv nepříjemnou zkušeností.

Celkovou péči poskytujeme na základě posouzení zdravotního stavu klienta specializovaným lékařem, který pravidelně hodnotí jeho zdravotní stav. Podle aktuální diagnozy je každému klientovi individuálně stanoven denní program.

Co vše je mimo jiné součástí naší péče?

bazální stimulace
ošetřovatelská rehabilitace
ergoterapie
fyzioterapie
nutriční terapie
trénink kognitivních funkcí
trénink kompenzačních funkcí
trénink paměti
reminiscenční terapie
aromaterapie
muzikoterapie
canisterapie

 

Otázky a odpovědi

Alzheimercentrum většinou poskytuje ubytování ve dvou až třílůžkových pokojích. Zkušenosti totiž ukazují, že společnost nemocným prospívá víc než samota. Pokoje jsou bez ochranýnch prostředků jako jsou sítě nebo mříže. Prostředí pokojů je přizpůsobeno tak, aby se v nich klienti cítili příjemně a jejich mysl byla pozitivně stimulována. Doporučujeme, aby si klienti vybavili pokoj vlastním zařízením, vybavením a dekoracemi, pokud to prostor pokoje umožní. Je to zejména z důvodu, aby se u nás cítili jako doma.

Všichni klienti se mohou pohybovat bez jakéhokoliv omezení po celém objektu i přilehlé zahradě. Z důvodu jejich bezpečnosti na ně stále dává pozor odborný personál. Naší snahou je klienty neomezovat, ale zajistit jim důstojné a prospěšné prostředí ve společnosti ostatních ubytovaných klientů. Dbáme na individuální přístup s ohledem na potřeby a zvyklosti každého z klientů. Pod odborným vedením se klienti účastní různých terapií, které mají za cíl zlepšení nebo stabilizaci jejich zdravotního stavu. Respektujeme právo na soukromý život a případné soužití partnerů. Návštěvy příbuzných a blízkých nejsou omezeny. Klienti mohou využít krátkodobý i dlouhodobý pobyt v našich zařízeních.

Klienti používají vlastní oblečení, ve kterém se cítí dobře. Alzheimercentrum zajišťuje praní a žehlení prádla. Pro všechny klienty jsou k dispozici služby kadeřníka a pedikúra. V případě požadavku jsou klientům zajišťovány nákupy a ostatní služby. Pravidelně probíhají společné návštěvy kaváren nebo se jezdí na výlety, popřípadě se klienti účastní různých společenských akcí v rámci denních zábavných programů.

Ceník služeb

Ubytování

210 Kč

za den

Poskytnuní ubytování včetně provozních nákadů s tím souvisejích, úklid, praní, žehlení a drobné opravy prádla dle zákona č.108/2006 Sb.

Stravování

170 Kč

za den

Poskytnuní celodenní stravy v rozsahu 3 jídel denně - snídaně, oběd, večeře dle zákona č.108/2006 Sb.

Nepřítomnost

-140 Kč

za každý den nepřítomnosti

Odpočet nečerpaných trvajících nákladů (za ubytování a stravné) za dobu nepřítomnosti klienta po dobu 24 hodin.

Správa financí

150 Kč

za měsíc

Správa finančních prostředků deponovaných na depozitním účtu

Přijetí klienta a ukončení pobytu

200 Kč

jednorázová platba

Úkony spojené s přijetím klienta nebo ukončením pobytu v zařízení

Fakultativní činnosti

Fakultativní činnosti zahrnují rehabilitační a ošetřovatelskou péči nehrazenou ze zdravotního pojištění, terapie nehrazené příspěvkem na péči nebo ze zdravotního pojištění, nadstandardní vybavení pokoje, rehabilitační pomůcky nehrazené ze zdravotního pojištění, inkontinenční pomůcky nad rámec úhrady ze zdravotního pojištění, výlety, speciální pomůcky k prevenci proleženin, výlety, nutriční poradenství apod. Nabídka fakultativních činností se v jednotlivých zařízeních skupiny Alzheimercentrum může lišit, s platnou nabídkou fakultativních činností včetně cen je seznámen klient v rámci úvodního jednání se zájemcem.

Máte zájem o naše služby?

Hledáte poskytovatele kvalitní sociální a zdravotní péče? V naší nabídce naleznete jak komplexní péči založenou na moderních terapeutických postupech, tak ubytování a stravování.

nebo zjistěte více o poskytované péči