O zařízení

V malebném a klidném koutu Středočeského kraje, asi 20 kilometrů od Prahy a s dobrou dostupností po dálnici D8,  stojí Alzheimercentrum Zlosyň.  Záleží nám nejen na precizní a profesionální péči na vysoké úrovní, ale i na příjemném a domácím prostředí pro naše obyvatele.

Objekt obklopuje dobře zabezpečená rozlehlá zahrada, která je kdykoli obyvatelům k dispozici nejen pro vycházky, ale slouží i k odpočinku a aktivizačním činnostem, jako je pěstování bylin, ovoce, nebo zeleniny. V zoo koutku tu také spokojeně žijí ovce a kozy, a to vše hlídá pes Oskar.

V zařízení je zajištěna odborná lékařská a zdravotnická péče, poskytovaná lékaři, všeobecnými a praktickými sestrami. O klienty dále pečuje tým složený ze sociálního pracovníka, pracovníků v sociálních službách a aktivizačních pracovníků. Při zařízení funguje i dětská skupina s názvem Včelička, určená dětem zaměstnanců, nebo rodinám z nedalekého okolí, kterým se líbí naše myšlenka výchovy a péče s mezigeneračním setkáváním.

Lidská vřelost, vstřícnost, pohlazení, kvalitní a bezpečná péče odpovídající požadavkům na důstojný život našich klientů je pro nás prioritou.

POSKYTUJEME TYTO SLUŽBY:

DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM, DENNÍ STACIONÁŘ - detaily naleznete v sekci „Dokumenty ke stažení“

 

Služby zařízení Kontakty na personál Novinky Kalendář Reference

  • Zlosyň 160, 277 44 Vojkovice u Kralup nad Vltavou
    navigovat

Služby zařízení

Hlavní budova má čtyři patra, ve kterých jsou  dvoulůžkové pokoje pro celkem 108 klientů. V každém pokoji je samozřejmostí vlastní sociální zařízení a vybavení základním nábytkem, které může klient doplnit o oblíbený kousek z domova.  K budově patří i terapeutické místnosti, společenské prostory a jídelny. Veškeré vybavení je nejen bezpečné, ale stále se snažíme ho zútulňovat a ladit tak, aby se u nás všichni cítili co nejlépe.  Místnosti jsou členěny podle nároků na možnost pracovat se skupinami klientů, rozdělených podle jejich vnímání i stupně onemocnění. Pro klienty v počátečním stadiu onemocnění nabízíme ubytování doslova rodinného typu,  v rodinném domku se zahradou v sousedství hlavní budovy. V této vilce je ubytování pro devět lidí, kteří potřebují pouze dohled při zvládání úkonů péče o sebe sama. Klientům jsou ve vilce k dispozici čtyři dvou a tří lůžkové ložnice, obývací pokoj s jídelním koutem, odpočinková místnost v prvním patře, kuchyňka, dvě koupelny a  dvě toalety.

Stravování máme zajištěné prostřednictvím vlastní kuchyně. Skladba stravy odpovídá vyšším nárokům na výživu,  souvisejícím s Alzheimerovou nemocí.

Máte zájem o naše služby? Vyplňte online žádost o umístění

Kontakty na personál

Reference

AH

Paní ředitelce přeji hodně zdraví, elánu, inspirace pro budoucí akce a pocit uspokojení z dobře odvedené práce. Budu na Vás všechny hodně vzpomínat a jen v dobrém :-) Přeji, ať se Vám dobře daří.

ZZ

Vážená paní magistro, chtěla jsem Vám a celému zlosyňskému kolektivu moc poděkovat za úžasný zážitek ze zahradní slavnosti. Bylo to velmi milé a srdečné setkání. Na všech zúčastněných bylo vidět, že si tuto slavnost velmi užívají. Téma „u nás na vsi“ bylo vtipné, stejně tak jako jeho realizace. Bylo vidět, kolik času a úsilí jste věnovali přípravě a to od scének, kostýmů, rekvizit (i ta kupka hnoje tam měla svoje místo :-), přes úpravu zahrady, pohoštění až po skvělou atmosféru. Ostatně tu pohodu, vlídnost a péči vídáme vždy, když navštívíme naší mamku. Jsme rádi, že měla to štěstí a dostala se právě k vám. Přeji Vám i všem ve „zlosyňských lázních“, aby se vám i nadále dařilo držet laťku takovýchto zařízení pro seniory na tak vysoké úrovni jako dosud.

Milena Špačková

Vážená paní ředitelko, oceňuji a jsem vděčná za profesionální práci všech ošetřovatelů, kteří mamince ulehčovali život a starali se o ni v posledním těžkém období. Při návštěvě kohokoliv z rodiny jsme se vždy setkali s ochotou, vstřícností a pochopením pečovatelů a zdravotníků, ale i administrativních pracovnic. Bylo štěstí, že u vás maminka mohla být. Pro rodinu to byla velká úleva, že je o ni dobře postaráno a nemusíme se bát, že se nám někde ztratí, že se jí něco stane, že jí zkrátka neuhlídáme… Navíc v AC se stále něco dělo, pořád bylo na co koukat, nebyl důvod se něčím trápit. Ještě jednou bych Vám osobně, i všem zaměstnancům AC Zlosyň, chtěla moc za vše poděkovat a popřát hodně zdaru v nelehké práci i v příštím roce.

SO

Vážená paní ředitelko, chtěl bych Vám osobně a všem pracovníkům Alzheimercentra ve Zlosyni velmi poděkovat za profesionální péči, kterou jste poskytli mé mamince, paní Jaroslavě O. Asi jako mnozí jsem řešil a hluboce váhal, jak se o maminku v její nemoci co nejlépe postarat. Z dnešního pohledu jsem přesvědčen, že jsem se rozhodl správně - nedokázal bych se postarat lépe. Zejména pobyt na vile měl téměř rodinnou atmosféru, prostředí čisté a poklidné. Péče sester a ošetřovatelů byla výborná, vstřícná, s porozuměním zdravotnímu stavu všech i individuálního klienta. Probíhala plánovaná zaměstnání, vycházky, výlety pro klienty, a velké akce pro rodinné příslušníky. Maminku jsem navštěvoval poměrně často a tak na řadě z nich jsem se osobně účastnil a mohu jen potvrdit výbornou organizaci, náplň i průběžnou péči sester a ošetřovatelů. Rovněž sociální, zdravotní a provozní služby, se kterými jsem se setkal, běžely po celou dobu bezchybně. Vysoce jsem ocenil péči sester a ošetřovatelek v posledních týdnech a dnech mé maminky a dojala mě nečekaná, ale milá přítomnost vašich pracovnic na jejím pohřbu. Prosím předejte „všem tam u Vás ve Zlosyni“ za vše ještě jednou veliký dík.

Podívejte se do našich poboček ve videích a zjistěte o nás více.