Alzheimercentrum Aktualita

Informace pro rodinné příslušníky klientů, vyjádření k současné situaci

11.04 2020 | Ostrava

Vážené rodiny,

velice si vážíme veškeré Vaší podpory a přízně. Dovolte nám Vás v krátkosti informovat o aktuální situaci a našich dalších krocích.

Včera, 9. dubna, jsme se rozhodli pro testování klientů a zaměstnanců s negativním výsledkem po prvním testování (4. 4. 2020). K tomuto kroku jsme přistoupili poté, kdy původně negativně testovaný klient byl druhý den po obdržení výsledků pozitivně testován během vyšetření v nemocnici. Výsledky potvrdily pozitivní nález u dalších 16 klientů a 8 zaměstnanců.

K dnešnímu dni, i přes všechna hygienicko-epidemiologická opatření, která jsou na centru dodržována, byla nemoc COVID-19 potvrzena u 40 klientů a 17 zaměstnanců.

S ohledem na vysoký počet pozitivně testovaných jsme požádali Moravskoslezský kraj o okamžitou personální a materiální výpomoc. Jsou potřebné zejména omyvatelné obleky, respirátory nejvyšší možné kvality FFP3 bez výdechového ventilu, jednorázové overaly, jednorázové zástěry, nano roušky a nitrilové zdravotnické rukavice.

V současné chvíli jednáme se zástupci Moravskoslezského kraje a Krajské hygienické stanice o dalších krocích.

O vývoji situace na centru, stejně jako o případné změně zdravotního stavu Vašich blízkých Vás budeme informovat.

Ještě jednou děkujeme za Vaši podporu a pochopení celé situace.

Budeme Vás průběžně informovat o dalším vývoji situace. Děkujeme za Vaši přízeň, podporu i milé dárky.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktuje.

Držte nám palce, děláme maximum!

S pozdravem

Simona Lipovská, ředitelka zařízení

Shrnutí:

V pátek 3. dubna 2020 byla klientka našeho ostravského centra převezena do nemocnice z důvodu zhoršeného zdravotního stavu. V rámci preventivních opatření nemocnice provedla odběr vzorku, který potvrdil pozitivní nález nemoci COVID-19. Na základě tohoto zjištění proběhlo v ostravském centru v sobotu 4. dubna 2020 testování na přítomnost koronaviru u klientů i zaměstnanců. Na naši žádost byli otestováni všichni zaměstnanci i klienti v celkovém počtu téměř 150 osob.

Na základě rozhodnutí krizového štábu společnosti jsme přistoupili k dalším hygienicko-epidemiologickým opatřením formou celoplošné dezinfekce centra, a to s použitím nejmodernějších dostupných dezinfekčních prostředků s virucidním účinkem. Dezinfekce proběhla 7. dubna. Celý vnitřní prostor centra včetně pokojů je ošetřen na 21 dní, poté bude postup zopakován.