Aktuální informace - návštěvy a testování

02.07 2021 | Filipov

Vážené rodiny,

v posledním týdnu od Vás dostáváme stále častěji dotazy týkající se uvolňování přísných hygienických předpisů, které platí v důsledku vládních nařízení od března minulého roku – a to ve všech zařízeních sociálních služeb včetně našeho Alzheimercentra.

Osobně Vašim žádostem, návrhům na rozvolnění opatření rozumíme a lidsky Vás samozřejmě chápeme. Nemůžete Vaše nejbližší vídat tak, jak chcete. Stále existuje mnoho překážek a bariér.

Bohužel zatím nejde Vaše rodiče a prarodiče bez omezení navštěvovat. A to v době, kdy se v celé zemi otevírají restaurace, divadla, kina, sauny, fitness a další služby. Veškerých zařízení sociálních služeb se rozvolnění na základě aktuálních upřesňujících informací z Ministerstva zdravotnictví zatím netýká. Přísná preventivní opatření, vzhledem ke zhoršující se situaci, jsou v platnosti nadále.

Stále tedy platí, že je nutné se u nás zaregistrovat před návštěvou Vašich rodinných příslušníků do rezervačního systému a nechat se otestovat, či se prokázat vlastním negativním testem nebo již ukončeným očkováním proti covid-19 (detailnější informace na: www.alzheimercentrum.cz/koronavirus-prevence).

Touto cestou bychom Vás také chtěli informovat, že se připravuje zpřísňující opatření v souvislosti s očkováním. Pravděpodobně bude považováno za dostatečné k prokázání bezinfekčnosti až uplynutí 14 dnů od druhé aplikace vakcíny proti covid-19 (v případě dvoudávkového schématu).

Současně se prosím připravme na možnost rychlejšího sledu změn opatření dle toho, jak se epidemická situace bude nadále vyvíjet. Věříme, že tak jako vždy, společně vše zvládneme.

K návštěvám je samozřejmě možno využívat i prostory našeho parku.

Využívejte také možnosti vycházek. Vaši blízcí jistě ocení možnost strávit čas s rodinou a přáteli na výletě.

Věříme, že situace se, i díky pokračující vakcinaci, brzy vrátí do normálního stavu. A to tak, že budete moci navštěvovat Vaše rodiče a prarodiče tak, jak jste do loňského března byli zvyklí.

Velice Vám děkujeme za Vaši trpělivost a spolupráci.

S pozdravem

Jana Střihavková, MBA

 

ředitelka

E-mail: reditelka.filipov@alzheimercentrum.cz

Tel.: +420 774 774 010