Oslava 100. narozenin

11.05 2021 | Centrála

Oslava 100. narozenin

 

Podívejte se na reportáž Jihočeské televize:

https://www.facebook.com/jihoceskatelevize/videos/4028741807192368

 

Klientka Alzheimercentra v Českých Budějovicích - paní Věroslava Holmanová -  oslavila svoje sté narozeniny. Život rodačky z jihomoravské Břeclavi byl celou profesní kariéru spjat s čísly. Po studiu na obchodní škole pracovala jako účetní drah v Bratislavě, poté v Praze v České spořitelně. Nakonec se usadila v Českých Budějovicích.

„Byla zapálenou členkou Sokola a milovala tanec. To je také možná důvod, proč je stále v dobré fyzické kondici,“ říká sociální pracovnice Alzheimercentra Denisa Oktábcová. Mezi její další koníčky – i v tomto vysokém věku – patří stále hudba. Ta ji doprovází již od mládí, kdy hrála na piano. Velmi ráda vzpomíná, jak po boku kamarádek navštěvovala výstavy obrazů. „Dříve hodně četla – zejména detektivní příběhy. Ráda v televizi sledovala také kultovní seriál scénáristy Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města,“ doplňuje Denisa Oktábcová.

Věroslava Holmanová má dceru, dvě vnoučata a dvě pravnoučata.

Věroslava Holmanová se na oslavu kulatého jubilea velice těšila. „Přesně odpočítávala čas, který do oslavy jejich 100.narozenin zbýval. Miluje totiž společnost. Je spokojená, když si s ní někdo sedne a povídá si. Chce, aby jí vždy ladilo oblečení s doplňky. Velmi miluje kostýmy a korále. Je to naše „korálková princezna“. Proto nad garderobou na svoji oslavu dlouho přemýšlela, aby ji vše dokonale ladilo,“ popisuje přípravy 100. narozenin sociální pracovnice Alzheimercentra České Budějovice Denisa Oktábcová.  

Podle údajů Českého statistického úřadu žije v České republice 95 a více letých celkem 11 000, z toho 8700 žen. Stoletých ale pouze 700, když z toho je pak jenom 200 žen. „V našich centrech se snažíme kromě vysoce kvalitní odborné péče k našim klientům přistupovat vždy jako k osobám s vlastním a ojedinělým životním příběhem. Rádi je pohladíme po tváři, vlasech, obejmeme je. To je možná také drobný důvod, že v našich centrech není o oslavy 100. narozenin nouze. Na jaře například oslavily sté narozeniny klientky v Průhonicích i České Lípě,“ uzavírá Denisa Oktábcová z Alzheimercentra v Českých Budějovicích.

 

GRATULUJEME!!!!