Alzheimercentrum ve Zlíně se zapojilo do projektu Bílé srdce

22.05 2021 | Centrála

Alzheimercentrum ve Zlíně se zapojilo do projektu Bílé srdce

Alzheimercentrum Zlín se zapojilo do projektu „Bílé srdce.“ To je od roku 1999 celosvětovým symbolem a hlavním znakem ošetřovatelství. Bílé srdce bylo vytvořeno již v roce 1999 při příležitosti 100. výročí založení Mezinárodní rady sester. Tento znak má charakterizovat péči o nemocné, znalosti, lidskost a význam vzájemné komunikace. „Jedná se tedy o oblasti, které vnímáme u nás v Alzheimercentru jako základní pilíř péče, kterou našim klientům poskytujeme,“ uvedla ředitelka Alzheimercentra Zlín Pavla Staňková.

Samotný tvar srdce pak vyjadřuje lidskost a skutečnost, že ošetřovatelská péče je ústředním bodem kvality zdravotní péče. Bílá barva spojuje všechny barvy a představuje hlavní znak ošetřovatelství. Bílá barva byla v roce 1999 zvolena právě proto, že bílá má akceptovat lidi bez rozdílu barev pleti.

„V rámci projektu „Bílé srdce“ jsme jako poděkování všem pečovatelkám, pečovatelům a sestřičkám a ostatnímu zdravotnickému personálu, za jejich obětavou práci připravili společně s klienty video“, doplnila ředitelka:

https://www.youtube.com/watch?v=bLHvMZ2QPIk