Jihlavské listy - Covid nelítá

07.08 2020 | Jihlava

Přečtě si článek v Jihlavských listech:
 
7.8.2020, autor: 
Ladislava Brabencová

Už týden pomáhá patnáctka vojáků v jihlavském Alzheimercentru, které na Vysočině aktuálně patří k nejzasaženějším nemocí covid-19. Mezi nimi je i nrtm. Regina Kouřilová z Odboru biologické ochrany - Těchonín.

Je pro nás „obyčejné lidi“, kteří chodíme do práce, jezdíme veřejnou dopravou, nakupujeme…, covid-19 opravdu tak strašná hrozba?

Používejte selský rozum. Je dobré si něco o covidu-19 přečíst, ale ne z bulvárních plátků.

Důležité je vědět, že do těla se může dostat přes ústa, sliznici nosu, koutky očí. Když si tato místa budete chránit respirátorem,  tak riziko minimalizuji.
A gró všeho je mytí rukou. Když budete mít čisté ruce a virus si nestrčíte do nosu, očí, pusy…, tak riziko nákazy je téměř nulové.

Zaslechla jste ohledně koronaviru nějaký mýtus, fámu…?

Vadí mi obecná hysterie kolem všeho. Ty věty: „Covid zabije nás všechny, lítá tady všude…“

Jednou pro vždy: covid-19 nelítá! Je to klasická respirační nákaza, kterou na vás musí někdo naprskat, nebo si ji sami musíte aktivně strčit do pusy, nosu, oka…
Říkali mi místní sestřičky, že zaparkovaly na parkovišti u obchodního domu s autem, které tady mají, s nápisem Alzheimercentrum, a dvě auta okolo si přeparkovala… To je smutné!

Nejhorší mor toho všeho okolo je mediální masáž. Je tak strašně veliká, že na ní trpí i personál Alzheimercentra.

Více v tištěném vydání JL s datem 7. 8.

ttps://www.jihlavske-listy.cz/clanek31561-jednou-pro-vzdy-covid-nelita.html?fbclid=IwAR1byqCrEaIgmBUcJLQhhkuXjJZtxHD5VLyAvTerMaCP8-SE3dlAQ6o5mZo