Aktuální informace - návštěvy a testování

07.07 2021 | Česká Lípa

Vážené rodiny a blízcí našich klientů,

v posledním týdnu od Vás dostáváme stále častěji dotazy týkající se uvolňování přísných hygienických předpisů, které platí v důsledku vládních nařízení od března minulého roku – a to ve všech zařízeních sociálních služeb včetně našeho Alzheimercentra.

Osobně Vašim žádostem i návrhům na rozvolnění opatření rozumíme a lidsky Vás všechny samozřejmě chápeme. Stále nemůžete Vaše nejbližší vídat tak, jak bychom všichni už chtěli, protože stále existuje mnoho překážek a bariér napříč obory.

Bohužel zatím nejde Vaše rodiče a prarodiče bez omezení navštěvovat. A to v době, kdy se v celé zemi otevírají restaurace, divadla, kina, sauny, fitness a další služby. Veškerých zařízení sociálních služeb se rozvolnění na základě aktuálních upřesňujících informací z Ministerstva zdravotnictví zatím netýká. Přísná preventivní opatření, vzhledem ke zhoršující se situaci, jsou v platnosti i nadále.

Stále tedy platí, že je nutné se u nás zaregistrovat před návštěvou Vašich rodinných příslušníků do rezervačního systému a nechat se otestovat. Či se prokázat vlastním negativním testem nebo již ukončeným očkováním proti covid-19 (detailnější informace na: www.alzheimercentrum.cz/koronavirus-prevence).

Touto cestou bychom Vás také chtěli informovat, že se připravuje zpřísňující opatření v souvislosti s očkováním. Pravděpodobně bude považováno za dostatečné k prokázání bezinfekčnosti až uplynutí 14 dnů od druhé aplikace vakcíny proti covid-19 (v případě dvoudávkového schématu).

Současně se prosím připravme na možnost rychlejšího sledu změn opatření dle toho, jak se epidemická situace bude nadále vyvíjet. Věříme, že tak jako vždy, společně vše zvládneme.

K návštěvám je samozřejmě možno využívat i prostory naší zahrady, avšak stále pouze na vyhrazených místech.

Využívejte také možnosti vycházek. Vaši blízcí jistě ocení možnost strávit čas s rodinou a přáteli na výletě.

Vycházky prosím hlaste alespoň den dopředu ( víkendové vycházky nejpozději do 15 hodin v pátek ), aby personál mohl řádně připravit Vašeho blízkého na vycházku. Stačí napsat mail na : socialni.ceskalipa@alzheimercentrum.cz ( Mgr.Hájková Marie )  a zároveň socialni2.ceskalipa@alzheimercentrum.cz ( Bc.Pražáková Kamila ).  Sociální pracovnice předají veškeré informace směnové sestře tak, aby vše proběhlo v klidu a včas.

U vycházky stačí pouze napsat jméno klienta, kdo si ho odvede, od kdy do kdy bude v centru nepřítomen tzn. kdy si ho odvedete a kdy zase přivedete zpět.

Kontakt na směnovou sestru 1 – 775 893 827

Kontakt na směnovou sestru 2 – 777 359 443

Jsme velice rádi, že se život v centru a veškeré aktivizační činnosti i tak začínají vracet částečně i k programu, na který jsme byli zvyklí. Již se můžeme setkávat i ve větších skupinkách, i když za dodržení rozestupů a daných předpisů. Aktivity jsou pravidelně uveřejňovány na našem FB účtu ( Alzheimercentrum Česká Lípa ), kde je můžete sledovat a případně komentovat.

Prosím informujte i svou širší rodinu nebo známé, kteří navštěvují Vaše rodinné příslušníky, není v mé moci obsáhnout takové množství mailových adres.

Věříme, že situace se, i díky pokračující vakcinaci, brzy vrátí do normálního stavu. A to tak, že budete moci navštěvovat Vaše rodiče a prarodiče tak, jak jste do loňského března byli zvyklí.

Velice Vám děkujeme za Vaši trpělivost a spolupráci.

S přáním hezkého dne

 

                                                                                   Mgr. et Bc.Jaroslava Biolková, DiS

                                                                                              ředitelka zařízení