Světový den zdraví

07.04 2021 | Centrála

Světový Den zdraví 2021

Světový Den zdraví, který letos celý svět slaví 7. dubna již po sedmdesátéprvní, se podobně jako v minulém roce odehrává ve stínu globální pandemie covidu-19. Právě v důsledku boje proti koronaviru je význam tohoto dne dnes ještě větší a silnější než v minulosti býval. Uplynulých dvanáct měsíců nám také ukázalo, že zdraví je jedna z nejdůležitějších věcí, které člověk vůbec má.

Také proto se všech našich 14 Alzheimercenter ke Dni zdraví připojuje zcela konkrétním programem. Je pro nás totiž nesmírně důležité – kromě zdraví našich klientů – zlepšovat zdraví všech našich zaměstnanců.

Chystáme v následující týdny zdravotní přednášky na téma Význam zdraví. Její součástí bude představit a zopakovat si mimo jiné správné zdravotní návyky – pravidelné a dobré stravování, dostatečný spánek, pravidelný pohybový režim, ale i nutnost psychické hygieny. Důležitý bod, kterému se budeme věnovat je samotný význam prevence různých typů onemocnění a preventivních prohlídek. Tedy – pravidelné odběry krve – s důrazem na hladinu cholesterolu a cukrů, preventivní vyšetření prsou, gynekologické vyšetření žen a PSA u mužů.

S každým ze zaměstnanců, kteří projeví zájem, také proběhnou individuální konzultace a případně doporučena konkrétní vyšetření.