Projekt Ježíškova vnoučata

23.01 2020 | Písek

Stali jsme se součástí projektu Ježíškova vnoučata a jsme velmi vděční za to, že jsme mohli být u toho, když jste našim klientům vykouzlili úsměvy na tvaři. Princip tohoto projektu od Českého rozhlasu je velmi jednoduchý a Ježíškovým vnoučetem se může stát úplně každý. Stačí si zarezervovat přání na oficiálních stránkách projektu, a pak nezbývá nic jiného, než začít vybrané přání plnit. Hlavním cílem je udělat radost osamoceným seniorům, kteří využívají pobytové služby sociální péče.

Byli jsme velmi překvapení s jakou rychlostí se jednotlivá přání začala plnit. Netrvalo dlouho a nezůstalo jediné bez odezvy. V předvánočním období nám pak kurýři vozili denně jednotlivé dary. Někteří z vás je přišli předat osobně a s jistotou můžeme říct, že tato setkání byla obohacující pro všechny přítomné. Každý ze seniorů si mohl zvolit přání dle svého uvážení, avšak většina z nich byla spíše skromného typu. Někteří zvolili praktické věci a někteří si naopak přáli splnit zážitek v podobě profesionální a kadeřnické péče, účasti na mysliveckém honu či profesionálního focení. Mezi  přánimi byly nejrůznější věci, jednalo se například o rádio se sluchátky, MP3 přehrávač, reproduktory, elkektrický strojek pro muže, TV, pesexo pro uši, tělová a pleťová kosmetika, osvětlená lupa na čtení, diabetické pochutiny či něco ostřejšího k pití, deky s polštáři, nástěnný kalendář, knihy, parfémy, ručně háčkovaný klobouk a jiné druhy oblečení, značková obuv, stavebnice Merkur, terapeutické kočky nebo panenky, předplatné časopisu Vlasta aj. 

Chtěli bychom touto cestou ještě jednou poděkovat všem, kteří se projektu Ježíškova vnoučata zúčastnili.  Rádi bychom se s vámi díky fotografiím podělili aspoň o střípek z tohoto užasného projektu.