Adventní čas ve Zlosyni

23.01 2020 | Zlosyň

U nás ve Zlosyni jsme adventní čas zahájili Vánoční zahradní slavností, která se konala 27. 11. 2019 v prostorách naší zahrady. Pojali jsme to opravdu svátečně, a proto nemohly chybět stánky, které nabízely vánoční dekorace, cukroví, svařené víno, punč a další pochutiny. Vyhlásili jsme také soutěž o nejlepší jablečný závin.

Na slavnosti nechyběl ani razič mincí a hrnčířka, kteří předvedli své řemeslo. Naše dětská skupina Včelička si připravila vystoupení, které se našim klientům a hostům velmi líbila. Svým vystoupením nás potěšila také ZŠ Nelahozeves a k tanci a poslechu zahrála hudební skupina pana Tatara, který k nám již dlouhá léta dochází, aby potěšil klienty písněmi a hrou na harmoniku.

V rámci adventu nechyběla mikulášská nadílka. Čert, anděl a Mikuláš nadělovali jak dětem v dětské skupině Včelička, ale také našim klientům, všichni měli z nadílky velkou radost.

Dále k nám v prosinci zavítaly děti z MŠ Zlosyň, se svým andělským vystoupením a žáci ZŠ z Panenských Břežan, kteří naše klienty potěšili pásmem vánočních písní.

Po celou dobu adventu jsme se obklopovali příjemnou atmosférou, kterou podtrhávala vůně cukroví, které jsme pekli s našimi klienty.

Rok 2019 jsme zakončili oslavou Silvestra a popřáli si vše nejlepší v roce 2020 a doufáme, že bude stejně pohodový jako rok předchozí.