Centrum
Česká Lípa

Domov se zvláštním režimem
110 klientů

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

PRŮVODCE

Alzheimercentrum Česká Lípa se nachází v klidné části města s velmi dobrou dostupností. Nedávno otevřené prostory byly navrženy v naprostém souladu s potřebami osob s demencí, s dostatkem místa k setkávání a zároveň se zákoutími pro klid a soukromí. K centru patří zahrada se vzrostlými stromy, sloužící k volnočasovým aktivitám, stejně jako k procházkám či posezení.

Kontakty

U Nemocnice 2696,
470 06 Česká Lípa

mobil: +420 775 893 814
e-mail: ceskalipa@alzheimercentrum.cz

Číslo bankovního účtu: 1387417576/2700
Číslo datové schránky: 888buem

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety i výstavy, užíváme si procházky po okolí.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti. 

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Partneři

Personál Česká Lípa

Mgr. et Bc. Jaroslava Biolková, DiS.

Ředitelka zařízení

mobil: +420 775 893 810

e-mail: reditelka.ceskalipa@alzheimercentrum.cz

Martina Zmeková

Vrchní sestra

mobil: +420 775 893 811

e-mail: vrchni.ceskalipa@alzheimercentrum.cz

Bc. Vajdová Martina DiS.

Sociální pracovník

mobil: +420 775 893 814

e-mail: socialni.ceskalipa@alzheimercentrum.cz

Pavlína Šulková

Administrativní pracovník

mobil: +420 775 893 813

e-mail: admin.ceskalipa@alzheimercentrum.cz

Jitka Brabcová

Vedoucí provozu

mobil: +420 775 893 812

e-mail: provoz.ceskalipa@alzheimercentrum.cz