České Budějovice

Domov se zvláštním režimem
170 klientů

VIDEOPROHLÍDKA

Alzheimercentrum České Budějovice je situováno v klidné části města, v blízkosti Vrbenských rybníků. Velká zahrada s prostorným altánem nabízí dostatek prostoru k venkovním aktivitám, procházkám i posezení. Součástí centra jsou Dětské skupiny Kulíšek a Zajíček, spolufinancované z projektu EU na podporu zaměstnanosti. Přítomnost dětí má na psychiku našich klientů pozitivní vliv. Dětská bezprostřednost vyvolává zájem i úsměv na tváři stejně jako každodenní přítomnost zvířat, která jsou zapojena do pet terapií.

Oblíbeným místem, zejména u žen, je kadeřnictví, situované přímo v centru. V areálu se nachází také ordinace praktického lékaře, do níž pravidelně dochází geriatr.

Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky.

Kontakty

Husova Třída 1651/125A
370 11 České Budějovice

mobil: +420 773 377 035
e-mail: cb@alzheimercentrum.cz

Číslo bankovního účtu: 2111454506/2700
Číslo datové schránky: q5pipxg

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro rehabilitaci, cvičení jemné a hrubé motoriky, pro aromaterapii i terapeutické vaření a pečení.

Nezavíráme se před světem – právě naopak: Jezdíme na výlety, výstavy i do divadel. Děti z mateřských a základních uměleckých škol, hudebních a divadelních spolků pro nás pravidelně pořádají vystoupení.

Bydlení a stravování

Klienti jsou ubytováni ve dvou, výjimečně v třílůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Pokud se domácí mazlíčci nově příchozích snesou s již přítomnými zvířaty, mohou u nás zůstat se svými majiteli (doma jsou u nás králíci i hlodavec osmák degu, klienti mají své psy a kočky). Chápeme, že odloučení od milovaného zvířete by mohlo způsobit trápení navíc, což nechceme.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Posláním je poskytování komplexní, kvalitní, individuálně zaměřené, celoroční pobytové služby osobám, které se v důsledku svého zdravotního stavu ocitli v nepříznivé sociální situaci.
Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení.

Partneři

Dárci

Seznam dárců je k dispozici zde .

Personál České Budějovice

Mgr. Lucie Zajícová

Ředitelka zařízení

mobil: +420 773 377 050

e-mail: reditelka.cb@alzheimercentrum.cz

Vrchní sestra


mobil: +420 773 377 031

e-mail: vrchni.cb@alzheimercentrum.cz

Sociální pracovník


mobil: +420 773 377 035

e-mail: socialni.cb@alzheimercentrum.cz

Sociální pracovník


mobil: +420 773 377 095

e-mail: socialni2.cb@alzheimercentrum.cz

Administrativní pracovník


mobil: +420 773 377 036

e-mail: admin.cb@alzheimercentrum.cz

Vedoucí provozu


mobil: +420 773 377 054

e-mail: provoz.cb@alzheimercentrum.cz

Dokumenty ke stažení