Centrum
Ostrava

Domov se zvláštním režimem
132 klientů

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

PRŮVODCE

Alzheimercentrum Ostrava se nachází v klidné části města s výbornou dopravní dostupností. Moderní, nedávno otevřené centrum splňuje náročné požadavky na péči a současně klientům poskytuje klidné a pohodlné bydlení. Navrženo bylo v naprostém souladu s potřebami osob s demencí, s dostatkem místa k setkávání a zároveň se zákoutími pro jejich klid a soukromí. Součástí areálu je velká zahrada s lavičkami, květinovými kaskádami a pomůckami pro venkovní terapii. Součástí zahrady jsou i pergoly, lákající k posezení na čerstvém vzduchu za každého počasí.

Kontakty

Syllabova 3029/38,
703 00 Ostrava – Vítkovice

mobil: +420 775 893 816
e-mail: ostrava@alzheimercentrum.cz

KONTAKTY PERSONÁL

Aktivizační činnosti

Být aktivní je důležité v každém věku. Naše klienty denně zapojujeme do celé řady činností, které jsou každému šité na míru. Znalost zvyků, zájmů a osobních potřeb nám pomáhá připravit skladbu činností tak, aby pro klienta byly potěšením a zpříjemněním dne. Proškolený personál při své práci využívá různých metod a způsobů přístupu a komunikace s klientem pomocí bazální stimulace a prvků validace.

Základními kameny aktivizačních činností jsou reminiscenční terapie, tréninky paměti, muzikoterapie. K aktivizaci slouží i speciálně vybavené místnosti pro cvičení jemné a hrubé motoriky, aromaterapii, terapeutické vaření a pečení. Do budoucna plánujeme perličkové koupele a rozšíření péče o rehabilitační ošetřovatelství. V centru navíc pravidelně probíhá canisterapie.

Nezavíráme se ani před světem – právě naopak: jezdíme na výlety a výstavy, užíváme si procházky po okolí.

Bydlení a stravování

Budova je rozdělena do čtyř bloků. Ty jsou pro lepší orientaci klientů barevně odlišeny dle ročních období, přičemž každému ročnímu období odpovídá i výzdoba. Klienti jsou ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním bezbariérovým sociálním zařízením. Polohovací postele s kvalitními matracemi poskytují dostatek pohodlí k odpočinku i komfortu při vstávání. Každý klient si může přinést obrázky, fotografie, drobné předměty, zkrátka to, co měl rád. Tyto věci navodí pocit domova a také pomáhají při reminiscenčních terapiích.

Velkou pozornost věnujeme i kvalitě stravování. Individuálně zohledňujeme případné alergie či dietní omezení. Chceme, aby klientům chutnalo jako doma. Vaříme jen z čerstvých surovin, nepoužíváme umělá dochucovadla. Skladba jídelního lístku je připravována nutriční terapeutkou, což zaručuje jeho vyváženost.

Veřejný závazek

Zavazujeme se poskytovat komplexní službu, vedoucí k udržení klienta v aktivní formě života a k prodloužení jeho soběstačnosti.

Úplné znění najdete v dokumentech ke stažení. 

Partneři

APSS
mažoretky
červený kříž
ADRA
mpsv
mpsv
mpsv
mpsv
mpsv

Personál Ostrava

Bc. Markéta Navrátilová

Ředitelka zařízení

mobil: +420 775 893 806

e-mail: reditelka.ostrava@alzheimercentrum.cz

Lucie Richterová

Vrchní sestra

mobil: +420 775 893 807

e-mail: vrchni.ostrava@alzheimercentrum.cz

Bc. Jana Slováková

Sociální pracovník

mobil: +420 775 893 816

e-mail: socialni.ostrava@alzheimercentrum.cz

Mgr. Kateřina Lyčková

Sociální pracovník

mobil: +420 775 893 849

e-mail: socialni2.ostrava@alzheimercentrum.cz

Směnová sestra

sesterna B

mobil: 778 428 378

e-mail: smenova1.ostrava@alzheimercentrum.cz

Směnová sestra

Sesterna D

mobil: 775 893 835

e-mail: smenova2.ostrava@alzheimercentrum.cz

Ing. Eva Novotná

Administrativní pracovník

mobil:775 893 815

e-mail: admin2.ostrava@alzheimercentrum.cz

Ing. Blanka Kupčáková

Vedoucí provozu

mobil: 775 893 804

e-mail:provoz.ostrava@alzheimercentrum.cz

Dokumenty ke stažení