Pozvánka do Liberce - Setkání rodin pečujících / AKCE JE ZRUŠENA

11.11 2021 | Česká Lípa

VZHLEDEM K AKTUÁLNÍ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACE JE AKCE PŘESUNUTA NA ROK 2022

Alzheimercentrum Česká Lípa a Krajská nemocnice Liberec podpoří nemocné s Alzheimerovou chorobou

Péče o nemocné s nevyléčitelnou Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí je velice náročná a v pokročilém stádiu nemoci vyžaduje 24hodinové nasazení odborného personálu. Také proto se podařilo Krajské nemocnici Liberec, a.s. a Alzheimercentru Česká Lípa, z.ú. společně zorganizovat setkání, které se této problematice věnuje.  Důvodem je i vysoký nárůst nemocných s Alzheimerovou chorobou  v Libereckém kraji.

Akce s názvem „Aktivní přístup k životu s Alzheimerovu nemocí a jinými typy demence“ se zaměřuje nejenom na nemocné, ale zejména na rodinné příslušníky a blízké osoby, kteří o nemocné s Alzheimerovou chorobou pečují a bude se konat IHNED JAK NÁM EPIDEMILOGICKÁ SITUACE DOVOLÍ

„Poslední téměř již dva roky jsou pro celou společnost kvůli pandemii covidu 19 nesmírně náročné a stresující. Pro nemocné s Alzheimerovou chorobou ještě více. Senioři se ocitají v izolaci, samotě a je následně velice obtížné rozpoznat, co je běžná únava a zapomínání způsobená věkem. A co je již Alzheimerova choroba,“ vysvětluje důvody této společné osvětové akce ředitelka Alzheimercentra centra Česká Lípa Jaroslava Biolková.

„Starat se o nemocného s Alzheimerovou chorobou je nesmírně fyzicky i psychicky náročné. Vyžaduje to plné nasazení 365 dní v roce, 7 dní v týdnu v průběhu celého dne. Rodiny mají často pocit, že se musí o své rodiče a prarodiče postarat. To ale často není od určitého stadia nemoci možné. Je potřeba nabídnout odbornou specializovanou pomoc. Také pro ně je určeno naše setkání v kapli Krajské nemocnice Liberec,“ upřesňuje ředitelka Alzheimercentrum Česká Lípa Jaroslava Biolková.

Pokud máte zájem prosím o potvrzení účasti na mailu: pr@alzheimercentrum.cz

V případějakýchkoliv dotazů volejte: 775 893 810