Alzheimercentrum Aktualita

Zpravodaj z České Lípy

23.08 2020 | Česká Lípa

Dobrý den všem našim čtenářům,

 

 

přečtěte si Nové vydání Zpravodaje z České Lípy

 

 

     Setkáváme se opět také prostřednictvím  našeho zpravodaje, ve kterém vám všem přiblížíme naše dění v Alzheimercentru Česká Lípa v období duben – červen 2020.

     Ani jsme nepostřehli a další tři měsíce roku 2020 opět utekly jako voda a v době, kdy budete číst tento zpravodaj, máme již léto v plném proudu.  Díky stále se zlepšující situaci ohledně nákazy se nám všem trochu ulevilo, postupně začaly návštěvy v našem centru
a i provoz se pomalu vrátil do doby, kterou jsme měli předtím. Bohužel nás v tomto období někteří klienti opustili, ale přijali jsme zase klienty nové a tak se počet našich klientů postupně začal zvyšovat stejně, jako se zvyšuje i počet personálu. I v této pro nás všechny jak jsem již zmiňovala v minulých zpravodajích „zvláštní době“  jsme se snažili zde žít tak, aby klienti mohli prožívat veškeré dění bez omezení.

     Velikonoční výzdoba se vydařila za vydatné pomoci našich klientů. Vnitřní prostory byly vkusně vyzdobené a tak jsme si alespoň trochu připomněli velikonoční svátky.  Díky sluníčku, které již svítilo čím dál tím více, jsme mohli s klienty trávit podstatnou část dne venku na čerstvém vzduchu. Někteří klienti si rádi poseděli v altánu, ale většina přivítala možnost si zahrát kuželky, házet si míčem nebo jen tak chodit po zahradě. Vždyť přece pohyb je tak fajn a člověku se po procházce hned lépe dýchá.

     V době, kdy venkovní počasí nepřálo procházkám, klienti vyhledávali skupinové aktivity
a zapojovali se do procvičování paměti, sledování starých filmů, sportu nebo hraní společenských her.

     Věřím, že se již provoz postupně rozběhne tak, že aktivit bude přibývat a budeme moci opět obnovit poslech živé hudby a přivítáme zase naše malé přátele z rodinného centra Slůně z České Lípy. Děkujeme také všem rodinám a osobám blízkým našim klientům za podporu, poděkování a hlavně za pochopení. Víme, že víte, že v  tom nejsme nikdo sám.

S úctou

Jaroslava Biolková

ředitelka Alzheimercentra Česká Lípa