Nový Zpravodaj z České Lípy

11.11 2020 | Česká Lípa

Přečtěte si nás nový Zpravodaj z České Lípy

 

 

Úvodní slovo paní ředitelky Mgr. Biolkové

 

Dovolte mi, abych Vám přiblížila alespoň nějaké aktivity a život v našem centru v době, která se nás všech velmi osobně dotýká a kdy jsme nuceni díky hygienicko-epidemiologické situaci dělat někdy i opatření, které se odrazí na nás všech.

V této době na nás dopadá tíha odpovědnosti za Vaše blízké mnohonásobně větší. Všichni si uvědomujeme, že kontakty klientů s vámi všemi jim moc chybí a tak se snažíme vnášet do péče i prvky osobního kontaktu, najít si čas na popovídání, pohlazení a hlavně pochopení. Vím, že vy rodiny jste skvělé, držíte nám palce, podporujete nás v naší práci a hlavně umíte  i pochválit, poděkovat a uznat, že naše práce není opravdu jednoduchá.

Jsme rádi, že chápete, že někdy se den se dnem sejde a personál je tak pracovně vytížen, že snaha o vyřízení telefonátů je nad jeho síly. Snažíme se přesto být k rodinám laskaví, chápající a většinou toto nacházíme i u vás všech.

Někdy mám pocit, že se život jen tak prohání kolem a my jsme jen tiší pozorovatelé. Zdá se, že je to jako špatný sen, ze kterého se ráno probudíme. Ale opak je zatím pravdou. Po uvolnění některých opatření se léto otevřelo návštěvám, bližší komunikaci s tím, aby se vzápětí zase opatření pomalu navracela zpět. Nevíme co bude v říjnu, listopadu a jaké budou letošní Vánoce. Přesto se budeme všichni v centru snažit, aby naši klienti nestrádali, vnímali vánoční svátky se všemi prožitky, které k nim patří. Zda bude nějaké další omezení, povolené nebo zakázané návštěvy si netroufám takto předem ani tipnout, protože jak víte, někdy přichází nařízení den ze dne.

V každém případě si budeme držet palce, aby se vše již konečně vrátilo do starých kolejí a mohli jsme si vydechnout a začít zase vše tak, jak bylo třeba touto dobou v loňském roce.

 

Děkuji všem za podporu, děkuji veškerému mému personálu za práci, kterou odvádějí ve prospěch klientů, děkuji všem, kteří si najdou alespoň pár děkovných slov a povzbuzení pro nás všechny.